Tajemnicze spotkanie rabina Schudricha i ministra Zbigniewa Rau. W jakim celu?

Minister SZ Zbigniew Rau i rabin Schudrich. Foto: tter/MSZ
Minister SZ Zbigniew Rau i rabin Schudrich. Foto: tter/MSZ

„Dzisiaj w MSZ minister Zbigniew Rau spotkał się z naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem” – poinformowało w piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W jakim celu?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada za stosunki międzynarodowe naszego państwa. Sprawami związków wyznaniowych zajmuje się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tymczasem MSZ poinformowało na swoim twitterowym profilu, że minister SZ Zbigniew Rau spotkał się z przedstawicielem jednego z wielu związków wyznaniowych w Polsce, rabinem Schudrichem.

Tematu rozmowy nie ujawniono, ale pokazanie zdjęcia i oznajmienie „Urbi et Orbi”, że takie spotkanie miało miejsce, wskazuje, że to ważna informacja dla zainteresowanych. Mogli się spotkać bez robienia zdjęć, a jednak postanowiono przekazać informację publicznie, że do spotkania doszło. Kto miał się dowiedzieć, to już się dowiedział…

„Szef pisowskiego MSZ-u spotkał się dziś z jednym z twórców kłamstwa jedwabieńskiego i promotorem haraczu dla przemysłu holokaustu Michaelem Schudrichem. Chciał czy musiał?” – napisał redaktor naczelny tygodnika „Najwyższy CZAS!” Tomasz Sommer.

„Rabin Schudrich, za całokształt swojej antypolskiej działalności, dawno powinien zostać uznany w Polsce za persona non grata. Tymczasem wciąż bryluje na PiS-owskich salonach. Dlaczego?” – dodał Sommer w kolejnym wpisie.

Zapewne niedługo dowiemy się czegoś, co będzie można łączyć z tym tajemniczym spotkaniem. Na szczerą informację o czym ww. panowie rozmawiali raczej nie ma co liczyć.

Prenumerata NCZ! z prezentem

73 KOMENTARZE

 1. Cos knuja, kombinuja, dopisuja, przepisuja, snuja intrygi oszustwa. Wiemy. Nic togo nie zmieni. Najglupszy sort najglupszym sortem pozostanie.

 2. Pewnie negocjowali sumy. 1/ ile mamy zapłacić, 2l ile paszportów im dać, 3/ ilu ich przyjąć gdy na bliskim wschodzie zgniotą ich państwo.

  • Niestety tak jest, że „Polacy” z pejsami mają dzieci, które w myśl polskiego prawa są „Polakami” i oni dostaną paszporty jako pierwsi, chociaż nie są związani kulturowo ani jakkolwiek z Polską. Prawo nie powinno uznawać zagranicznych dzieci wielonarodowych za Polaków. Zwłaszcza bliskowschodnich, bo to proszenie się o problemy jak w Palestynie!

   • Jakie dzieci? Oni dostają legalnie obywatelstwo i nasz konsulat wydaje im zaraz paszporty. Parę tyś rocznie bez problemu i tych wszystkich szopek jakie muszą przechodzić Polacy z dawnego Sojuza. Z polowa to agenci.

   • Dlatego trzeba wpisać do konstytucji zasadę po pierwsze wzajemności a po drugie pojedyńczego obywatelstwa tak by wyeliminować kolekcjonerów paszportów.

 3. Schudrich pewnie nakazał nam starać się o reparacje wojenne od Niemców, żeby przekazać te pieniądze jako mienie bezspadkowe Żydom. O tempora, o mores!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. jok
  Sądzę, że należałoby to opisać jakoś tak: sprawują widoczne, przewidziane w prawie, stanowiska „władzy administracyjnej”, natomiast nie są siłą sprawczą, nie rozdają kart.
  Koniec cytatu.

  Już od dość dawna TAK WŁAŚNIE myślę. Wbrew POZOROM – Kaczyński NIE RZĄDZI Polską!!!

 5. 👹👹👹Rau Schudricha chciał zapytać o ten rower, który mu ukradli 60 lat temu i który ma ! Przed zgłoszeniem recydywy w Prokuraturze…👹👹👹

 6. Pewnie chodzi o film Sumlińskiego, w krótkim czasie ponad 100 tysięcy odsłon, żymianie chyba się tego nie spodziewali…

 7. dwa głupole w maskach na żydowskich ryjach… jakby im Hitler założył, to żądaliby odszkodowań, ale że sami szmaty zakładają na te śmierdzące ryje żydowskie to jest ok?

 8. To oczywiste. $$$.

  Tzw Mienie bezspadkowe ma iść do jakiejś tam grupy ewidentnych bandytów, I jest to absolutnie oczywiste, że trwają negocjacje ws łapówki w tym temacie. PiS chętnie zapłaci każda sumę, byleby przynajmniej 20%-50% wróciło na Caymany..

  • Z tym, ze chyba raczej nie żeńskie, obce, ale i polskie, jeśli nie mają formy żeńskiej
   Jak Nowakowska i (pani) Nowak mają suknie, to jedna to suknia Nowakowskiej, a druga to suknia Nowak (pomijam użycie „żeńśkiej” acz archaicznej formy nazwiska: Nowakowa czy Nowakówna).
   No jeszcze jak są kończone na samogłoskę, w niektórych przypadkach. Jak będziej Jan i Janina Kropla, to czy jego czy jej, będzie „Kropli”.

 9. 5 milionowy kraik dyktuje co może a czego nie może 35 milionowy kraj. To niesłychane. Dawno juz stosunki z tym śmiesznym kraikiem za brak honoru powinny byc zerwane!

  • 👹👹👹 Przez posiadanie jakiś 40 do 80 bomb atomowych Polska także może stać się śmieszna – prowoku „fwegferh”! I nawet jakieś je.ane Abramsy nie będą wtedy nam potrzebne. 👹👹👹

 10. Zauważyliście, ze M-miskaryżu-M ostatnio zniknął z gł. stron? coś uknuli i czekają, żeby nam to oznajmić, sprzedajny rząd i ta udawana opozycja.

Comments are closed.