Współpracownik Hillary Clinton wprowadzał w błąd FBI

Hillary Clinton-i jej przyjaciel działacz LBBT, Ed Buck, który w czasie organizowanych przez siebie homoseksualnych orgii doprowadził do śmierci 2 swoich kochanków. Zdjęcie Fb/Ed Buck
Hillary Clinton-i jej przyjaciel działacz LBBT, Ed Buck, który w czasie organizowanych przez siebie homoseksualnych orgii doprowadził do śmierci 2 swoich kochanków. Zdjęcie Fb/Ed Buck
Prenumerata NCZ! z prezentem
Prokurator badający śledztwo resortu sprawiedliwości w sprawie ingerencji Rosji w wybory 2016 roku oskarżył prawnika Michaela Sussmanna o okłamywanie FBI. Sussmann pracował dla zespołu kampanii wyborczej Hillary Clinton.

Jego obrona nazywa to „bezpodstawnym atakiem politycznym”. Jednak mianowany przez Departament Sprawiedliwości specjalny oskarżyciel John Durham i jego zespół prokuratorów zarzucają Sussmannowi, że złożył pięć lat temu FBI fałszywe oświadczenie.

Chodzi o spotkanie z 19 września 2016 r. Sussmanna z ówczesnym radcą generalnym FBI, Jamesem Bakerem. Przekazał Bakerowi trzy „białe księgi” i pliki danych, które miały wskazywać na potencjalne powiązania między rosyjskim Alfa Bankiem a Trump Organization.

Sussmann sugerował obawy ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa dotyczących potencjalnie podejrzanych kontaktów kandydata Republikanów.

Sussmann miał zeznać przed 5 laty jakoby przedstawiając materiały dowodowe nie występował w imieniu żadnego konkretnego klienta. W opinii prokuratorów doprowadziło to Bakera do przekonania, że działał jako zatroskany obywatel, a nie jako „opłacany adwokat lub agent polityczny”, którym był w rzeczywistości.

Zdaniem obrońców nie miało znaczenia, kim byli klienci Sussmanna, ponieważ FBI prawdopodobnie tak czy inaczej zajęłoby się sprawą. Jednak FBI nie znalazło obciążających dowodów, a pogłoski o rosyjskim wsparciu Trumpa mocno mu szkodziły. Wydaje się, za całą „aferą” stali po prostu Demokraci.

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. „Ingerencji Rosji w wybory prezydenckie”
    Temat zastępczy by zająć uwagę trzody, jak w Polsce Pis vs TVN, Po / Ko.
    Mogli dać na prezia marionetkę pedo Hilary Clinton chociaż się sypała że trzeba było 11 września 2016 wrzucić do samochodu :) Dali pedo Trumpa który robił co każą podpisał akt 447 …
    a po nim pedo Bidena z chorobą Alzhimera, demencją
    Jak USrael upadnie do 2024 to powiedzą że to wina Rosji, Chin, Białorusi, Iranu …

Comments are closed.