Dlaczego trzecia dawka? Pięć argumentów premiera Izraela. „To jest wojna. Stare szczepionki już nie działały. Nie karmić antyszczpionkowców”

Premier Izraela Naftali Bennett. Foto: PAP/EPA
Premier Izraela Naftali Bennett. Foto: PAP/EPA

Premier Izraela Naftali Bennett przedstawił swoje pięć powodów, dla których jego rząd zdecydował się zatwierdzić tzw. szczepionki przypominające przeciwko COVID-19 dla wszystkich Izraelczyków w wieku powyżej 12 lat.

Bennett próbuje uzasadnić decyzję Izraela, by wyjść naprzeciw żądaniu Światowej Organizacji Zdrowia o powstrzymanie się od podawania dawek przypominających do czasu, gdy zaszczepi się więcej ludzi o średnich i niskich dochodach na całym świecie.

Jego artykuł w The Economist został opublikowany tego samego dnia, w którym czołowy zespół doradczy amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków orzekł, że nie ma wystarczających dowodów, aby podawać dawki przypominające wszystkim, a zatwierdził trzecią dawkę tylko dla osób w wieku powyżej 65 lat.

Pięć punktów Bennetta

1. COVID-19 to wojna

„Walka z pandemią jest jak walka na wojnie, w której strategiczne decyzje nie mogą być podejmowane przez ekspertów, generałów, ale przez wybrany rząd, biorący pod uwagę szerszy obraz” – napisał Bennett.

Twierdzi, że pandemia koronawirusa wpływa na prawie wszystkie obszary życia ludzi, od gospodarki po edukację, od łańcuchów dostaw po zdrowie psychiczne i dlatego należy na nią patrzeć z holistycznej perspektywy. I podczas gdy eksperci ds. zdrowia publicznego „są zwykle konserwatywni i niechętni ryzyku”, jego zdaniem COVID-19 wymaga „szybkich decyzji” i „zdecydowanych działań”.

„Czasami niepodejmowanie ryzykownych decyzji może być bardziej szkodliwe niż podejmowanie wykalkulowanego ryzyka” – napisał premier.

2. Szczepionki już nie działały

W lutym Izraelczycy zaczęli wierzyć, że kraj pokonał pandemię. Otworzyła się gospodarka, zezwolono na wesela i imprezy kulturalne, a ludzie zdjęli maski.

Ale zaledwie kilka miesięcy później liczba przypadków zaczęła rosnąć – w tym wśród osób, które zostały w pełni zaszczepione.

Według Bennetta były dwa powody: po pierwsze, wariant Delta był tak zjadliwy, że był w stanie przezwyciężyć mechanizmy obronne szczepionki; po drugie, efekt szczepionki, którą zaczęto podawać w Izraelu 20 grudnia 2020 r., zaczął słabnąć wśród osób, które otrzymały ją ponad pięć miesięcy wcześniej.

Co więcej, ci, którzy zostali zaszczepieni, byliby prawdopodobnie narażeni na zwiększone ryzyko.

„Ludzie przyjmujący dwie dawki mogą być narażeni na zwiększone ryzyko, ponieważ myślą i zachowują się tak, jakby byli w pełni chronieni, nawet gdy ta ochrona może zanikać” – powiedział Bennett.

3. Szczepionki są bezpieczne

Według Bennetta Izrael miał wiele informacji o skutkach ubocznych szczepionki Pfizera, która na tym etapie została już podana ponad sześciu milionom Izraelczyków.

„Wiedzieliśmy, że szczepionki działają, a ich skutki uboczne są niewielkie” – powiedział premier.

Badanie przeprowadzone na ponad 9000 Izraelczyków opublikowane w zeszłym tygodniu przez Maccabi Healthcare Services wykazało, że 87% osób doświadczyło co najmniej jednego efektu ubocznego, najczęściej bólu w miejscu wstrzyknięcia. Jednak żaden ze skutków ubocznych nie zagrażał życiu i zwykle ustępował w ciągu jednego do trzech dni.

Połowa osób stwierdziła, że ​​efekty uboczne były gorsze w przypadku trzeciego strzału niż drugiego, a połowa stwierdziła, że ​​były takie same lub nie tak złe.

Drugim najczęściej zgłaszanym skutkiem ubocznym (57%) było osłabienie i zmęczenie.

Wcześniejsze badania pierwszej i drugiej dawki przeprowadzone w Izraelu i za granicą również wykazały minimalne skutki uboczne u większości biorców.

4. Aby uniknąć kolejnej blokady

Kiedy zakażenia zaczęły rosnąć, premier był naciskany przez niektórych ekspertów od zdrowia i polityków, aby rozważył czwarty lockdown.

Ale Bennett powiedział, że wie, że kolejne zablokowanie kraju „zaszkodzi naszej gospodarce i społeczeństwu”. Dlatego zamiast tego postanowił „podwoić liczbę szczepionek jako główną strategię, wraz z mniej restrykcyjnymi środkami, takimi jak obowiązkowe maski na twarz w zamkniętych przestrzeniach i program „Zielonej Przepustki”, który wymaga od ludzi posiadania dowodu szczepienia lub negatywnego wyniki testów w celu uczestniczenia w różnych zajęciach.”

5. Brak postępu podkopałby zaufanie publiczne i podbudował antyszczepionkowców

„Kiedy ludzie, którzy otrzymali podwójną dawkę, są zakażeni i zachorują, podważa to zaufanie opinii publicznej do szczepionek i zniechęca innych do szczepień” – napisał Bennett.

Stwierdził, że pozwolenie na osłabienie szczepionek jest nie tylko niebezpieczne, ale stanowi „pokarm dla antyszczepionkowców i teoretyków spiskowych”.

Czytając słowa Bennetta warto przy okazji spojrzeć na wykresy zakażeń zgonów i podanych dawek tzw. szczepionki w Izraelu. Poniżej okres od 1 czerwca do 18 września 2021 roku.

Zakażenia, zgony i dawki szczepionki podane w Izraelu od 1 czerwca do 18 września 2021 roku. Źródło: OurWorldData
Zakażenia, zgony i dawki szczepionki podane w Izraelu od 1 czerwca do 18 września 2021 roku. Źródło: OurWorldData

Źródło: Teh Jerusalem Post

Prenumerata NCZ! z prezentem

83 KOMENTARZE

 1. Czy jako były PZPRowiec Targalski będzie mógł dostąpić zbawienia?
  Ja do partii nie należałem, na nikogo też nie donosiłem, po transformacji ustrojowej wegetuję w nędzy, bo inaczej nie da się tego nazwać.
  Czy na Sądzie Bożym ja i taki Targalski mielibyśmy zostać tak samo potraktowani?

  • Wg katolików potrzebujesz do tego przede wszystkim łaski boga a wg protestantów możesz mieć to w d…e co robisz bo bóg musi Cię zbawić a Ty robisz mu łachę, że to zrobi.

  • Nie zapominajmy o światowym wiceliderze szczepień Singapurze, gdzie za brak maseczki wsadza się do mamra, tam zmarło w czasie całej pandemii tyle osób, niż wczoraj 1 dnia na fatalnie wyszczepionej Ukrainie

   Izrael zawsze był celem agresji, zatem nic dziwnego, że antyszczepionkowcy też się go uczepili. Na szczęście kłamstwa których się dopuszczają osłabiają ich agresję. Bredzą że Izrael jest liderem szczepień gdy jest dopiero 16sty i wyolbrzymiają zarazę
   A prawda jest taka, że w przeliczeniu na liczbę mieszkańców Izrael ma ok. 2x mniej zgonów na Covid-19 niż Polska

    • Adolf, ty nie zwyczajnie, lecz wybitnie obrzydliwie kłamiesz.
     Dane o liczbie zgonów na Covid-19 oraz o ludności są dostępne w internecie
     Polska 38 mln, 75 tysięcy zgonów
     Izrael 9 mln, 7500 zgonów.
     Polska ma 4x więcej ludności, aż 10x więcej zgonów, czyli w przeliczeniu na liczbę ludności zgonów było 2.5 x więcej w Polsce niż w Izraelu

   • Kolego, te ok. 30 zgonów w Izraelu najpierw trzeba było pomnożyć przez liczbę mieszkańców Polski, a potem podzielić przez liczbę mieszkańców Izraela. Czyli pomnożyć przez jakieś 4. Ty zrobiłeś odwrotnie czyli podzieliłeś. Postaraj się na przyszłość, bo mamy kilka osób na Twoje miejsce, jedną nawet z maturą.

    • Nie jest kolegami antyszczepionkowcu, bo z idiotami się nie zadaję. Obliczenia moje sprawdzi każdy absolwent podstawówki i śmiać się będzie z twojej głupoty.
     Biedny jesteś, każda kasjerka i każdy kelner może cię naciągnąć na rachunku,ba ty antyszczepionkową ofermo nie będziesz w stanie zauważyć. Gdzie się lęgną takie matoły?

     • Na szkoleniach mówiliśmy do siebie per kolego (nie miałem ochoty, niestety rozkaz to rozkaz) ale niech będzie. A teraz czas na myślenie. W Izraelu aktualnie umiera ok. 30 osób dziennie przy niecałych 10 mln. mieszkańców, w Polsce ok. 10 przy 38 mln mieszkańców. I twierdzisz, że „w przeliczeniu na liczbę mieszkańców Izrael ma ok. 2x mniej zgonów na Covid-19 niż Polska”. Coś czuję, że skończyłeś sześcioklasową podstawówkę.

     • Antyszczepionkowcu postesbeku (sam się do tego przyznajesz, a mnie z kimś mylisz), podajesz manipulacyjnie bpasujące ci liczby z wybranego okresu, a ja podawałem wszystkie zgony na Covid-19 w Polsce i w Izraelu.
      Ponieważ Polska ma 2,5 więcej zgonów ogółem niż Izrael, to Izrael lepiej postępował w czasie pandemii od Polski

    • Podałeś wszystkie, a my rozmawiamy o skuteczności szczepionek, więc porównuje się czasy gdy część ludzi jest zaszczepiona. Z porównania Polski i Izraela (a także wielu innych krajów) wynika, że im więcej jest zaszczepionych tym więcej zakażeń i zgonów. I na koniec mam złą wiadomość: mój szef przestanie ci płacić za wpisy tutaj, na twoje miejsce trafi ktoś bardziej kumaty. To nic osobistego ale liczy się Sprawa. Oczywiście pisać możesz dalej ale już za darmo.

     • Mowa jest o skuteczności walki z wirusem, szczepionki to tylko część tej walki Izrael poradził sobie 2,5x lepiej niż Polska.
      Wygrywa bitwę ten kto ma mniejsze straty, a nie ten który ma lepszą piechotę a resztę marną. Jak dalej będziesz takie bzdety pisał, to już złamanego rubla nie dostaniesz.

     • A o czymś takim jak pyrrusowe zwycięstwo słyszał? Wojna się jeszcze nie skończyła, a na razie końca wzrostów w Izraelu nie widać. Na szkoleniach o tym nie mówiliśmy, bo w domu powieszonego nie mówi się o sznurku ale teraz rozmawiamy prywatnie. A przy rekrutacji twojego następcy już drugi raz nie popełnimy tego samego błędu. Zrobimy test z logiki i umiejętności liczenia, a nie tylko z ideowego zaangażowania.

   • Singapur wczoraj ponad 1000 zakażeń , rośnie też liczba zgonów (28.08 mieli rekord w historii) a mają 80% poszczepow

  • Czemu na forum placzesz ze zyles w nedzy? Jestes niudacznikiem to wpierniczasz kartofle i cebule codziennie. Nie kazdy jest na tyle kumaty zeby miec wille z basenem i 2 nowe meśki pod domem…..

 2. Wpłacajta na Brauna, ludzie. Zrzutka(KROPKA)pl: „Wsparcie działalności Grzegorza Brauna”. Już jest prawie 100 kafli. Niech Witkowa z kapci wyskoczy ze złości.

 3. Singapur po masowym szprycowaniu ma 80% spoleczenstwa po preparacie i… dramatyczne wzrosty , mają ponad 1000 nowych przypadków dziennie a mają tylko 6 milionów mieszkańców. Rośnie też liczba zgonów

  • Nie ośmieszaj nas szprycosceptyków, bo zaraz „Antyszczepaki duraki” wyjedzie z faktem, że przez 18 dni września były w Singapurze tylko 4 zgony łącznie na Covid-19 i znów wyjdziemy na idiotów.
   Tematu Singapuru lepiej nie ruszać, bo psuje całą naszą strategię zohydzania szprycowania, maseczek i innych działań sanitarnych. Czemu do jasnej cholery te zaszprycowane Singapurczyki zdychać nie chcą?

    • Słabo Adolf, skoro antyszczepionkowcy straszą Singapurem, czyli krajem gdzie umiera na Covid-19 jeden człowiek na 4 dni, to nic dziwnego że 90% ludzi na widok antyszczepionkowca puka się w czoło, współczując jego nieszczęsnej rodzinie

   • Nie umierają zbyt chętnie, bo Covid-19 najczęściej nie jest śmiertelną chorobą, chyba że mu się pomoże (tak jak u nas). W Singapurze mu się przeszkadza. Za to liczba zakażeń błyskawicznie rośnie, więc i (na razie) pojedyncze zgony wypadają coraz częściej. A to dopiero początek, bo gwałtowny wzrost liczby zakażeń rozpoczął się dopiero parę tygodni temu więc dajmy wirusowi podziałać. Wielkich wzrostów pewnie nie będzie, bo Niedzielskiemu na razie jest dobrze nad Wisłą.

    • Nie piernicz głupot, fakty mówią za siebie.
     Singapur nie toleruje chuligaństwa, za złamanie restrykcji a nawet brak maseczki wsadza do więzienia, jest wiceliderem szczepień, to jest efekt – nie miał nawet 100 zgonów podczas całej pandemii a teraz jest 1 na 4 dni. Podziwiać, wzorować się, bo krytykując mistrza Normalni bekę i polewkę z waszej nieudolnej propagandy mają

     • Tam nigdy nie było tylu zgonów ale od 01.08 tego roku mają więcej zgonów niż od lutego 2020 (19 miesięcy) i rośnie….

     • Może po prostu robią testy tak jak się należy? Bo test PCR robiony zdrowemu człowiekowi z opryszczką daje wynik pozytywny na covid, a potem słyszymy największą bzdurę biologiczną XXI wieku: „choroba bezobjawowa”. Jeśli C-19 ma identyczny mechanizm przetrwania jak HSV-1 to wirusa będziemy mieć w sobie wszyscy i na zawsze.

     • Jeszcze niedawno gardlowales że nie ma zakażeń teraz że nie ma zgonów ano zgony rosną a będzie ich więcej bo zakażeń przybywa , w połowie października sprawdź w procentach przyrost zgonów

     • Ążej przychlaście antyszczepionkowy, każdy absolwent liceum wie, że choroba bezobjawowa nie jest bzdurą. Bezobjawowo przez długie lata przebiegają najczęstsze choroby -cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca itd., a nawet wirusowe. Nie wierzysz to wstrzyknij sobie HIV i ciesz się że przez kilka lat nie masz objawów, czyli… jesteś zdrowy 🤣

     • To powiedz mi jeszcze dlaczego mimo tych radykalnych środków w Singapurze jest teraz więcej zakażeń niż w Polsce i to w wielkościach absolutnych? I dlaczego rok temu, mimo niewielkiej liczby szczepień, umierało mniej ludzi niż teraz? Tak, możesz znowu użyć finezyjnego argumentu „nie piernicz głupot”. Zwisa mi to, bo tak naprawdę piszę do ludzi myślących. Ciebie traktuję jak stolik do pisania – możesz to potraktować jako awans.

     • Podoficera prowadzący antyszczepionkowców, masz to wytłumaczone wyżej. Czytać nie umie?
      Więzienie za brak maseczki + więzienie za opuszczenie izolacji + wyszczepienie = zamiana szczepu zabójczego na łagodny, lecz bardziej zaraźliwy. Mądrzy Singapurczy zamienili morderczego wirusa na przeziębienie. A niech pokaszle nawet 5 milionów, byle nie umierali

     • Piękna teoria tylko jakoś nie zgadza się z faktami. Teraz w Singapurze umiera więcej osób niż w czasach przedszczepionkowych. Inna sprawa, że w dalszym ciągu mało ale tam nie mają Niedzielskiego. Za to w prawie tak samo wyszczepionych krajach jak Portugalia, Hiszpania czy Dania, o Izraelu nie wspominając, zgonów jest więcej niż w Polsce. Mimo że nie mają Niedzielskiego.

   • 28.08 zmarło 3 osoby(nigdy wcześniej nie było tylu zgonów jednego dnia) w całości zmarło tam 59 od sierpnia zmarło tam tyle ile w ciągu 1,5 roku trwania pandemii. A to dopiero początek przy tych wzrostach za chwilę pójdą też zgony do góry

    • Typowe dla kłamców, wybranie jednego dnia dawno temu i kłamanie, jak niesamowicie „rośnie”. Obecnie we wrześniu Singapur ma średnią 1/4 zgonu na dzień, czyli nic.
     Nie raz tłumaczyłem antyszczepionkowej hałastrze, że Singapur połączył wysokie wyszczepienie, zero tolerancji dla łobuzów łamiących reguły sanitarne i ma wynik rewelacyjny, poniżej 100 zgonów na całą pandemię.

     • Lubisz statystyki proszę od 15 lutego 2020 do 01.08.2021 zmarło w Singapurze 37 osób czyli średnio 1,9 osoby miesięcznie , od 01.08 br do dzisiaj zmarło 23 osoby (czyli w ciągu 1,5 miesiąca) to daje ok …. 16 osób miesięcznie !! w sierpniu zaczęli masowe szczepienia , rozumiesz?

     • No to się przeprowadź, jak ci tak bardzo chów klatkowy przeszkadza. Naprawdę sądzisz, że tu kogoś do czegoś przekonasz?

  • Świetnie.Już wkrótce szpitale szczelnie wypełnią się szczepakami. Wielka Brytania zamówiła na listopad 30.6mln dawek leków przeciwzakrzepowych.A ja już kupiłem na tą okazję popcorn i skrzynkę piwa.

   • Już wkrótce, już wkrótce… Stała śpiewka, antyszczepionkowcy nie są w stanie operować korzystnymi dla nich faktami, to ośmieszają się proroctwami.
    A GB zamówiła heparynę, bo jest mądra, od lat są braki na świecie, a co czwarty hospitalizowany ma powikłania zakrzepowe po Covid-19.

    • Czy sugerujesz że dr Geert Vanden Bossche nie zna się ? Robiłeś może jakieś badania w tym zakresie jak on? Pracowałeś dla producentów szczepionek? Nie ? Czyli wiedzę bierzesz z ulotek reklamowych dla niepoznaki nazywanych informacyjnymi? Posłuchaj jego i np dr Robert Malone autor terapii genowej mRNA

     • Nie otwieram zawirusowanych stron antyszczepionkowców, a że popiskujesz o „terapii genowej” w przypadku szczepionki, która nic wspólnego z terapią genowa nie ma, dowodzi że gadam z kompletnym matołem.
      Matoł to synonim antyszczepionkowca.

     • Robert, zawirusowany to jesteś ty. Każdy rozsądny człowiek wie, co zrobić, żeby nie zawirusować komputera. Ale ty w komputer nie umiesz. W medycynę też nie.

 4. I. Lista? Niedawno oglądałem „Logan L..”, gdzie bohater miał wypisane w 10 punktach zasady napadu na bank. Np. chyba 9. „Nie bądź zbyt chciwy”.
  W każdym razie, chyba 7., to była „Shit happens”. Jakoś mi się skojarzyło.
  II. Wciąż się zastanawiam jak tam jest?
  „Wszyscy to babcia też” – eksperyment na całej ludzkości, wdrożenie do posłuszeństwa, skutki nieznane dla wszystkich, zyska oligarchia ż., ale niekoniecznie wszyscy Iz-cy?

 5. „Ludzie przyjmujący dwie dawki mogą być narażeni na zwiększone ryzyko, ponieważ myślą i zachowują się tak, jakby byli w pełni chronieni, nawet gdy ta ochrona może zanikać” – powiedział Bennett.
  „Wiedzieliśmy, że szczepionki działają, a ich skutki uboczne są niewielkie” – powiedział premier.
  I żadnej refleksji.. można bredzić jedno i zaraz drugie..

 6. Za calego serca popieram szczepienia w izraelu. Powiem wiecej, uwazam ze zydzi nie tylko w izraelu powinni byc wyszczepieni. Warto by rozpatrzyli, czy od razu po 5 dawek na glowe nie dawac. SHALOM!

  • 5? a niech im dają jednà! Za to codziennie do koszernego śniadania! Nowy dzień nowy zastrzyk odporności jak to do starców gada TVPiS

 7. Faszyzm zwyrodnialców NWO panuje w Izraelu. Żydzi Żydom zgotowali to piekło. Naftali Bennett szykuj się na SPRAWIEDLIWOŚĆ która prędzej lub później dopadnie was mordercy i złodzieje NWO.

 8. Pfeizer jest korporacją notowaną na giełdzie w USA i na oficjalnych dokumentach szczepionka mRNA jest uważana za terapię genetyczną.
  Zobacz publiczną rozmowę M. Zukerberga z Facebook z odpowiednikiem Niedzielskiego w USA dr. Fauci – na pytanie Zuckerberga, aby potwierdził, że te szczepionki nie modyfikują DNA, RNA, dr Fauci nie powiedział ani słowa tylko wykonał gwałtowne ruchy głową.
  Patrz 49 minuta 45 sekunda https://www.bitchute.com/video/oxrhSbJ9zBSI/

 9. Wojna, w której kluczowe decyzje podejmowane są nie przez generałów a przez skorumpowane, zastraszone cioty w rządzie. I wszystko jasne… ostatnia prosta do samounicestwienia.

 10. Ciekawa obserwacja , tam gdzie są najwyższe wskaźniki podawania preparatu rośnie lawinowo liczba chorych na ….. grypę (od 08 do 15.09) :
  Mazowieckie : 15 925
  Pomorskie : 22 580
  a np. Podparpackie : 844 (!) , czy Podlaskie : 1 737

  • W Bergamo ,też przed wybuchem paniki c19 zaszczepili staruszków przeciwko grypie. Są też podejrzenia , że w szczepionkach był już tlenek grafenu, który wywołuje takie same objawy jak c 19 i następnie uruchomiono sieć 5G.

 11. Ha ha ha ha ha ha, wczoraj jeszcze działały, a już dziś nie działają stare szczepionki i trzeba wziąć trzecią wbrew antyszprycerom, ha ha ha, kto to łyka taki bełkot, trzeba mieć wąski beret żeby słuchać takich akwizytorów cudownych garnków albo lampek halogenowych Zeptera, ha ha.

 12. Duce podejmował decyzje polityczne kierując się swoiście pojętym interesem Włoch.
  Dziś jest całkiem podobnie, tyle że decyzje są podejmowane w swoiście pojmowanym interesie kliki nie państwa.
  Godząc się na tego rodzaj działania każdą nację można wytruć jak szczury w ciągu lat kilku

 13. cyt.,,„Do 8 lat więzienia dla osoby, która świadomie zakaża koronawirusem” – taką zmianę proponuje wprowadzić do Kodeksu Karnego Ministerstwo Sprawiedliwości. Chodzi o nowelizację art. 161, który zakłada odpowiedzialność dla osoby zarażonej wirusem HIV. O sprawie poinformował serwis PolsatNews.pl.”

 14. Wszyscy podają tu dziwne teorie, łącznie z Bennettem. Czy to tak trudno dostrzec że nie działanie szczepionek w Izraelu to przejaw antysemityzmu? Należy ustalić jak bardzo antysemickie są szczepionki i jak bardzo antysemicki jest Covid 19, że się nie poddaje ich działaniu.

Comments are closed.