Przedstawił Macrona jako Hitlera. Wysoka kara dla właściciela bilboardów

Adolf Hitler i Emmanuel Macron. / foto: wikimedia/PAP (kolaż)
Adolf Hitler i Emmanuel Macron. / foto: wikimedia/PAP (kolaż)
Właściciel billboardów Michel-Ange Flori został w piątek skazany przez sąd w Tulonie na grzywnę wysokości 10 tys. euro za przedstawienie prezydenta Francji Emmanuela Macrona jako Hitlera w ramach protestu przeciw restrykcjom epidemicznym.

Flori po ogłoszeniu wyroku napisał na Twitterze, że odwoła się od decyzji sądu. „Nie mogę w to uwierzyć. Prawo do karykatury zostało dziś pogrzebane w Tulonie” – dodał.

Prezydent pozwał Floriego pod koniec lipca, gdy jego podobizna ucharakteryzowana na Hitlera została zamieszczona na dwóch billboardach o wymiarach 4 na 3 metry, z napisem „Posłuchaj, zaszczep się”.

Macron na początku lipca zapowiedział, że obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego potwierdzającego szczepienie bądź nabycie odporności na Covid-19 będzie od sierpnia dotyczył osób wybierających się do kawiarni, restauracji, centrów handlowych, planujących przejazd pociągiem lub długą podróż oraz odwiedzanie placówek medycznych, a także w miejscach rozrywki i placówkach kulturalnych.

Od 15 sierpnia wprowadzono też obowiązkowe szczepienia dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych, który obejmie ponad 4 mln osób.

Flori jest właścicielem 600 billboardów w położonym na południu Francji departamencie Var; dwa z nich wykorzystuje do przedstawiania własnych opinii.

Odkąd został pozwany, Flori przedstawił Macrona na dwóch kolejnych billboardach – jako Ludwika XVI i jako marszałka Philippe’a Petaina.

Flori był kilkakrotnie karany, między innymi za przemoc wobec osoby publicznej i kradzież.

(PAP)

Prenumerata NCZ! z prezentem

10 KOMENTARZE

 1. Pierwszymi antyszczepionkowcami wobec Francuzów byli hajlujący ze swastykami. A pierwszymi na świecie którzy wprowadzili przymus szczepień byli brytyjscy konserwatywni liberałowie w 1853 roku.

  10 tysięcy trochę mało jak za… antyszczepionkową głupotę.
  Gdyż ten biliboard pokazywał Francuzom Macrona w mundurze człowieka, który Francuzom zabraniał powszechnych szczepień.

  • Człowieku co ty porównujesz: czarna ospa z grypą CV19? CV19 to grypa o śmiertelności promil promila. Produkt medyczny zwany szczepionką to niedziałający eksperyment medyczny (Izrael, Islandia czy UK).
   Nikt za niego nie odpowiada. Nie zostało wypłacone żadne odszkodowanie. Ubezpieczalnie również odmawiają uznawania roszczeń. Opamiętaj się.

  • ile jeszcze musi umrzeć osób od trutki dla niepoznaki zwanej szczepionką. Izrael twierdzi ze szczepionki nie działają i dlatego szczepi 3 dawką . ?

 2. Pierwszymi antyszczepionkowcami wobec Polaków byli hajlujący ze swastykami. A pierwszymi na świecie którzy wprowadzili przymus szczepień byli brytyjscy konserwatywni liberałowie w 1853 roku.

  Koronawirus (SARS Cov-2) nie jest paramyskowirusem (grypa)
  Na Covid-19 zmarło 4 miliony ludzi, od 100 lat żadna grypa tylu nie zabiła.
  A szczepionki są udane, o czym świadczy ogromna liczba zgonów w fatalnie wyszczepionej Ukrainie, mniejsza w kiepsko wyszczepionej Polsce, jeszcze mniejsza w średnio wyszczepionym Izraelu i prawie brak zgonów u światowego lidera szczepień – ZEA i Singapur.
  Ogarnij się z antyszczepionkowych oparów!

 3. Nie rozumiem czemu jak komuś się nie podoba władza w państwie, to porównują ją do Hitlera. Macron jest przecież socjalistą, bliżej mu do Stalina. To w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich ludzie umierali przez rządzącą partię. W nazistowskich Niemczech żyło się Niemcom świetnie.

Comments are closed.