Zwłoki trzech osób znaleziono w rejonie przygranicznym z Białorusią. „To najprawdopodobniej nielegalni imigranci”

Usnarz Górny. Służby na granicy
Polsko-białoruska granica w Usnarzu Górnym. (Fot. PAP/ITAR-TASS)

Dzisiaj, tj.19.09, w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura – poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

Wiadomość tą potwierdziła rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. „W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji. Czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura” – powiedziała.

Jak informowała wcześniej ppor. Anna Michalska, w sobotę SG odnotowała na granicy polsko-białoruskiej rekordową liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy. „Było ich aż 324. Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli” – podkreśliła.

Rekordowa liczba nieproszonych gości od Łukaszenki. Raport Straży Granicznej

Dodatkowo rzeczniczka SG wskazała, że ostatniej doby funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej. „Był to obywatel Uzbekistanu i obywatel Gruzji” – podała.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,8 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową” oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad.

Imigranci z Iraku znalezieni w lesie. Nie żyje jedna osoba

5 KOMENTARZE

  1. Są likwidowani, bo nie spełniają swojej funkcji, przedzierania się przez granicę do Polski.
    A odesłać ich z Białorusi też nie mogą. Więc czapa. Ja za najlepszych stalinowskich czasów.

    • Sztuka to sztuka, nikt się „nią” nie zajmie, jak stwarza problemy.
      Ale Bóg upomni się o każdego człowieka! Biada tym, którzy mieli go za nic…

  2. Potrzebny jest porządny płot jak na granicy węgiersko-serbskiej. Niech UE zapłaci, albo będziemy przerzucać tych migrantów pod niemiecką granicę, tam będą raz dwa w docelowym kraju.

Comments are closed.