363 zakażenia i ZERO zgonów w 38-milionowym kraju. Niedzielski straszy „dynamicznymi wzrostami”

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz czwarta fala koronawirusa/Fot. Horenst1, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons/Pixabay (kolaż)
Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz czwarta fala koronawirusa/Fot. Horenst1, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons/Pixabay (kolaż)
Pandemiczny resort zdrowia poinformował w poniedziałek, że ani z powodu „chorób współistniejących”, ani samego COVID-19 nie zmarła w Polsce żadna osoba. Odnotowano 363 nowe pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Tymczasem szef owego resortu Adam Niedzielski wciąż straszy „dynamicznymi wzrostami” w ponoć trwającej już „czwartej fali”.

– Mamy do czynienia z konsekwentnym wzrostem zakażeń. (…) W kolejnych tygodniach nadal będziemy obserwowali dynamiczne wzrosty – oświadczył podczas konferencji prasowej „minister pandemii” Adam Niedzielski.

– W ostatnich tygodniach mamy do czynienia z kontynuacją wzrostu nowych zakażeń. (…) Od tygodnia dynamika wzrostu jest rzędu 35, a nawet 40 proc. Zdarzało się, że nawet z dnia na dzień ta dynamika była 50-procentowa – grzmiał.

Niedzielski podkreślał też, że wszystko to powoduje również wzrost hospitalizacji. Aktualnie w szpitalach przebywa ok. 1100 osób. – Liczba hospitalizacji w ciągu tygodnia się podwoiła – mówił Niedzielski.

„Minister pandemii” ogłosił też, że (w rozpoczynającym się sezonie grypowym) rośnie liczba zleceń z POZ, a więc i wykonywanych testów. – Przez długi czas mieliśmy bardzo stabilną sytuację, kiedy tych zleceń było bardzo niewiele. W tej chwili tygodniowa liczba zleceń przekroczyła 30 tys. Tydzień temu było to 20 tys. – straszył liczbami Niedzielski.

Mówił też, że ponad 99,4 proc. wszystkich zakażeń to wariant Delta. – Wariant Delta praktycznie wyparł wszystkie inne mutacje – dodał.

Tymczasem w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że w 38-milionowym kraju potwierdzono 363 nowe zakażenia koronawirusem. Ponadto nie odnotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19, ani chorób współistniejących przy COVID-19.

Źródła: PAP/Gazeta.pl

Prenumerata NCZ! z prezentem

30 KOMENTARZE

 1. Owszem, nadchodzi jesień i będą „dynamiczne wzrosty” zachorowań na „sezonowe infekcje” — NIE BĘDĄCE żadnym mitycznym „kowidem” — jak to jest od setek (tysięcy?) lat, jak to było i będzie.
  Nic nowego ten Niedzielak nie odkrył. Tego nawet nie trzeba przewidywać — tak jak nie trzeba przewidywać, że w zimie będzie zimno.

  • Durnie antyszczepionkowe zamiast podziękować miliardom bohaterów którzy odważyli się zaszczepić, dzięki czemu wirus zmutował na łagodniejszy, jeszcze plują i „będziesz pan wisiał” na mądrych nienawistnie zieją. Gdzie się tacy socjopaci lęgną?

   • „Durnie” to są ci, którzy pozwolili sobie wstrzyknąć do krwioobiegu jakiś nieznany im preparat, który im z pewnością (jeśli nie prędzej, to później) zaszkodzi.
    Czemu miałbym im za cokolwiek „dziękować”? Czy ja ich prosiłem, żeby się szprycowali? Sami to sobie zrobili, na własne życzenie. Przecież nie zrobili tego myśląc o mnie.

    • Z pewnością to siejesz wobec szczepionych durną nienawiścią, prorokując bez żadnych podstaw, że im w odległej przyszłości szczepionka zaszkodzi. Równie dobrze mógłbym powiedzieć że jutro ci zaszkodzi grochówka którą zjadłeś 3 lata temu, ale nie powiem bo nie jestem idiotą jak antyszczepionkowcy

     • „Bez żadnych podstaw”? Otóż „podstaw” do takiego domniemania jest aż za wiele, niestety. W większym lub mniejszym stopniu ten „strzał” zaszkodzi każdemu, kto dał się na to namówić (jeśli jeszcze nie zaszkodził).
      I ja tego nie mówię motywowany „durną nienawiścią” — bo w przeciwieństwie do ciebie, decyzję o szczepieniu (lub nie) uważam za prywatną sprawę każdego człowieka — a współczuciem dla zdezorientowanych ofiar nachalnej koronapropagandy.

    • Po co wdajesz się w polemikę z tym zakompleksionym felczerzyna, który już wiele lat zbolec nie może że go wywalili z UPR. Stąd nienawiść do JKM. A wywalili za deficyt intelektu i zaburzenia psychiczne. Teraz ten Robuś udaje wolnościowca. Takim samym wolnościowcem był Himmler. Podejrzewam że jemu nawet nie płacą za te wpisy, on to robi dobrowolnie. Taki umysł po prostu..

 2. Mówił też, że ponad 99,4 proc. wszystkich zakażeń to wariant Delta. – Wariant Delta praktycznie wyparł wszystkie inne mutacje – dodał.

  No to jest ciekawe, bo jak znajomi chorowali to żaden z nich nie mógł się dowiedzieć jaki wariant mieli…

   • Gruźlica też nie istnieje. Angina nie istnieje, zawał serca nie istnieje, udar mózgu nie istnieje. Żadnych chorób nie ma, to spisek, ludzie by żyli wiecznie gdyby nie dawano im trucizn zwanych szczepionkami i lekami. Tak słyszałem na szkoleniu jak zwalczać szczepienia w państwach zgniłego Zachodu

    • Naprawdę? Coś takiego… ależ idioci dają się zwabiać na takie „szkolenia”, jak zresztą „widać na załączonym obrazku”.

 3. Robercik siedzi teraz z ręką w rozporku i myśli, jak odwrócić kota ogonem. Najlepiej przywołać JKM albo Brauna – obaj przyprawiają dyżurnego wyszczepa felczera Robusia (notabene stary dziad z niego ale infantylny) o ból d…. Trudno, nie ma swojego życia więc czepia się normalnych ludzi.

 4. 1. w zeszłym tygodniu mieliśmy wzrosty zakażeń i spadki. O wzrostach mówiono głośno, o spadkach wcale. Podobnie jest od wielu tygodni.
  2. najlepsza statystyka, którą się kłuje ludzi w oczy jest obłożenie łóżek covidowych. Jeśli są dwa łóżka na oddziale, a jeden pacjent, to niedzielski chętnie informuje, że mamy już 50% łóżek zajętych.
  jaki system, takie informacje.

 5. Liczba hospitalizacji podwoila się tydzień do tygodnia, czyli było 550 osób a jest 1100, co to za skala w 38 mln. kraju. Wcześniej podawali liczby bezwzględne zakażeń (ile ciężkich nie mówią) teraz procenty, bo jak zmarło 4 osoby z koroną, a na drugi dzień 5 to wzrost o 25%, dlatego państwo matematycznych głąbów tak wygląda i gawiedź łyka zmanipulowane dane jak indyk kluski.

 6. Sprawdziłem… Polska średnia liczba zgonów dziennie na Covid-19 z ostatnich 7 dni (do 19 września 2021) wyniosła 9.
  Rzetelność NCzasu jest już legendarna 🤪

 7. Delta srelta, mamy uwierzyć, że izolują i sekwencjonują oprócz robienia PCR, które coś tam wykrywają (wirusa tego, czy tamtego, z teraz lub przeszłości, a nawet colę i kiwi ;)) :D :D :D Czy minister jedynej choroby doznał pomroczności jasnej po ciężkim przebyciu ‚wariantu czeskiego’? Czy dlatego bredzi i popełnia czeskie błędy?

 8. British Medical Joural opublikował dane wpływu szczepionki p. Covid na cykl menstruacyjny u kobiet : ” Dr Victoria Male, a lecturer in reproductive immunology at Imperial College London, noting that a link between the vaccine and menstrual changes was “plausible and should be investigated”.”

 9. Z tego wynika, że czwarta fala zgonów będzie z powodu późnych NOP-ów, stąd ten szalony pęd do szprycowania wszystkich, żeby ukryć ten proceder, który może wywołać bunt u wyszczepionych jeszcze żyjących osób.

 10. Co tych ludzi opętało z tym cowidem???ja rozumiem kasa , chytrość, Chęć pokazania jak to można trzymać i gnebić własny naród jacy to my i tylko my jesteśmy mądrzy,nikt nie ma przecież prawa być mądrzejszym od nas.Ludzie manifestują przebywają na meczach , gromadzą się i o dziwo ..żyją!!!.Ci sami ludzie zabraniają leczyć chociażby antadyną.Z premedytacją czekają aż człowiek nie leczony będzie leżał pod respiratorem i śmierć to są obłąkani ludzie bardzo niebezpieczni.

  • Przeczytaj książkę „Ponerologia polityczna” Łobaczewskiego — można wygooglować PDF-a do ściągnięcia w sieci, albo kupić na „sajcie aukcyjnym” — to będziesz wiedział, co ich opętało.

 11. Mója uwaga jest taka
  Abstrahując od wzrostów i zgonów
  Pisanie takiego artykułu nie ma sensu w poniedziałek
  Zawsze po niedzieli statystyki są nizsze

  • to może Niedzielski (żydowskie nazwisko byly tworzone od dni tygodnia) powinien ustanowić tydzień złożony z Niedziel wtedy będą zawsze lepsze ?
   A tak na prawdę im to pasuje bo jak jutro będzie 700 to będą skowyczeć ze jest 100% wzrost !!

  • Tak właściwie od kiedy-to wirusy wzajemnie się „wypierają”? Gdyby były rozmaite mutacje tego „kowida” (gdyby istniał, załóżmy na chwilę), to po prostu współistniałyby.
   Z jakiego powodu jedna mutacja miałaby „wypierać” inną? Ja widzę właściwie jeden powód: gdyby na niektóre mutacje opracowano skuteczne lekarstwo (lub, niech będzie, szczepionkę) — a na inne nie. Ale przecież Kowidianie twierdzą, że na to lekarstwa nie ma — zaś co do skuteczności „szczepionek”, to cóż… vide Izrael.

 12. Owszem, jest bardzo dynamiczny wzrost głupoty w głowie tego psychicznego pojeba. Kiedy zawiśnie, albo go ktoś odstrzeli? Bo za mordowanie niewinnych ludzi musi być tylko jedna kara. Od tego psychopaty Mengele mógłby się wiele nauczyć. U Stalina byłby figurą, nie trzeba byłoby strzelać Polakom w tył głowy, Niedzielski załatwiłby to po cichu i bezkrwawo.

 13. „Człowiek” bez sumienia. Mam nadziej,e że skończy w więzieniu !
  Gdybym była nim nie mogłaby spojrzec na sienie w lustrze!!!!

Comments are closed.