Jechała drogą ekspresową pod prąd. 85-latką zajmie się sąd [VIDEO]

Samochód/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Samochód/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem
Sąd zdecyduje o karze dla 85-letniej kobiety, która w niedzielę po południu jechała pod prąd ekspresową S5 między węzłami Czempiń i Kościan (Wielkopolskie). Policji wyjaśniła, że pomyliła wjazdy na ekspresówkę.

Funkcjonariusze zostali zaalarmowani o zdarzeniu przez kierowców. 85-latka przejechała pod prąd około 20 kilometrów zanim zatrzymali ją policjanci.

Kierująca fordem focusem mieszkanka gminy Czempiń wyjaśniła im, że pomyliła wjazdy. Gdy zorientowała się, że źle jedzie, próbowała jak najszybciej dotrzeć do jakiegoś zjazdu. Z jej powodu, jadący prawidłowo kierowcy byli zmuszeni uciekać z lewego pasa drogi ekspresowej.

Oficer prasowy kościańskiej policji asp. Mariusz Wojciechowski powiedział PAP w poniedziałek, że o losie kobiety zdecyduje sąd. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 85-latka może zostać ukarana grzywną, może też otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów.

Przejazd kobiety pod prąd zarejestrowało wielu kierowców jadących w niedzielę S5; nagrania już trafiły do sieci.

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

  1. Jakaś niepociumana babcia… skoro już tak się wpakowała, to mogła chwilę poczekać na spokojniejszy moment i „zatoczyć półkole”, aby poruszać się w prawidłowym kierunku.

  2. Wiek tu ma niewiele do rzeczy, dziś trafiłam na młodego kretyna, który wpadkował się autem z przyczepką pod prąd w wąska jednokierunkową uliczkę w centrum. Nie patrzą na znaki, a potem brną w kłamstwa zamiast sie wycofać. Facet widział, że wąsko, po jednej stronie zaparkowane auta i nie przejedzie, a i tak usiłował pchać się, rozumek Kubusia Puchatka.

  3. Babcia popełniła błąd, który mógł zdarzyć się każdemu a będą ją sądzić jak pospolitego bandytę w czasie, gdy ludobójca spokojnie dzierży tekę ministra. Ten humanizm z oświeceniem to chore ideologie. Jak nie gazują ludzi, to szprycują jak szczury.

    • Babcia dobrze wiedziała, że popełniła błąd, lecz zamiast go naprawić z premedytacją go ciągnęła. Akurat taką idiotkę należy surowo potraktować.

    • > Babcia popełniła błąd, który mógł zdarzyć się każdemu a będą ją sądzić jak pospolitego bandytę

      To trzeba było zawrócić a nie ryzykować życie innych na przestrzeni 20km.

Comments are closed.