Klub wprowadził segregację sanitarną. Gwiazdy zespołu kupią bilety dla niezaszprycowanych kibiców

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
REKLAMA
Dwie gwiazdy ligi NFL, zawodnicy zespołu Buffalo Bills, zadeklarowali niezaszczepionym fanom swego zespołu, że kupią dla nich bilety na mecze wyjazdowe. To efekt tego, że ich drużyna jako jedna z pierwszych wprowadziła wymóg dowodu zaszczepienia, aby wejść na stadion.

Cole Beasley oraz drugi zawodnik drużyny Buffalo Bills, Reid Ferguson, wykonali ten gest po tym, jak ich zespół wydał nakaz mówiący o tym, że dowód zaszczepienia jest wymagany, aby uczestniczyć w meczach odbywających się na Highmark Stadium.

Kibice, którzy odmówili przyjęcia szprycy przeciw koronawirusowi, planują zatem wspierać swą drużynę na meczach wyjazdowych. Jeśli Beasley i Ferguson dotrzymają słowa, to niezaszprycowani fani nie będą musieli płacić za bilety.

REKLAMA

Odpowiadając fanowi na Twitterze Beasley napisał: „jeśli znajdziesz mecz wyjazdowy, na który jesteś w stanie pójść to kupię dla Was bilety”. Poprosił o przesłanie danych w wiadomości prywatnej i zadeklarował, że wymyśli „najlepszy sposób, aby to się stało”.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Podobnie Ferguson, również odpowiadając fanowi na portalu społecznościowym, napisał: „Słyszę Cię bracie. Jeśli w tym roku uda Ci się dotrzeć na mecz wyjazdowy, to bilety są na mój koszt”.

Jak dotąd tylko cztery drużyny NFL – Seahawks, Raiders, Saints i Bills – wymagają dowodu zaszczepienia jako warunku wstępu na ich stadiony.

„Jestem «pro-choice»”

Beasley wypowiadał się na temat polityki dotyczącej COVID-19 w NFL w lipcu tego roku. Zawodnik poddał w wątpliwość przejrzystość w kwestii nowej polityki dotyczącej zaszczepionych i niezaszczepionych zawodników.

Nie jestem ani przeciw, ani za szczepieniami. Jestem „pro-choice”. W związku z tym, problemem jest zatajanie informacji przed graczami, aby gracz mógł zostać nakłoniony w kierunku, który może nie być dla niego wygodny – uważa Beasley.

Kiedy mamy do czynienia ze zdrowiem i bezpieczeństwem zawodnika, powinna istnieć pełna przejrzystość dotycząca informacji, które są kluczowe w procesie podejmowania decyzji – podkreślił.

Nie posiadając właściwych informacji gracz może czuć się wprowadzony w błąd i niepewny co do bardzo osobistego wyboru. To sprawia, że gracz czuje się niezabezpieczony i daje obawy, co do przyszłych tematów dotyczących zdrowia i naszej zdolności do podejmowania świadomych decyzji – kontynuował zawodnik.

W sierpniu Beasley został ukarany grzywną przez NFL za złamanie protokołu covidowego.

Źródło: the-sun.com

REKLAMA