Niemieccy lekarze domagają się zniesienia koronarestrykcji. „Byłbym rad, gdyby politycy ustanowili 30 października Dniem Wolności”

Lockdown, kwarantanna. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Federalny Związek Lekarzy Ustawowych Kas Chorych w Niemczech chce całkowitego zniesienia koronarestrykcji. Przedstawiciele tej organizacji uważają, że powinno się to wydarzyć do 30 października.

Szef Federalnego Związku Lekarzy Ustawowych Kas Chorych Andreas Gassen stwierdził, że w obecnej sytuacji nie ma ani prawnych, ani politycznych podstaw i uzasadnień dla dalszego podtrzymywania wszelkich covidowych restrykcji, nakazów i zakazów.

– Dlaczego to, co udało się w Wielkiej Brytanii, nie miałoby się udać u nas? – pytał w rozmowie z dziennikiem „Neue Osnabrücker Zeitung”.

Szef związku przyznał też, że „dotychczasowe działania były niezbędne”. Jak dodał, teraz jednak każdy obywatel Niemiec ma dostęp do szczepionki, więc – w jego ocenie – może bezpiecznie uodpornić się na Covid-19 i jego skutki. Zdaniem Gassena nie ma więc podstaw do przedłużania restrykcji, a ich podtrzymywanie stoi w jawnej sprzeczności z konstytucją.

– W tej sytuacji odpowiedzialność nie spoczywa już na państwie, lecz na każdym z osobna – stwierdził.

Gassen wezwał również, aby najpóźniej do końca października została przywrócona w Niemczech stara normalność, a wszelkie koronarestrykcje – zniesione. – Byłbym rad, gdyby politycy ustanowili 30 października Dniem Wolności – skwitował.

Źródło: PR24.pl/PCh24

Prenumerata NCZ! z prezentem

10 KOMENTARZE

 1. „Władze gminy Halmstad przykładowo zakazały używania maseczek i przyłbic w szkołach. Co więcej, stosowanie maseczek jako ochrony przed koronawirusem nie pochwalała nawet Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego.
  Zdaniem tej instytucji noszenie maseczek nie wpływa na ochronę przed koronawirusem. Informują również, że

  • istnieje ryzyko potencjalnej szkodliwości zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.”
   Gwoli spra-ści, dodam, że potem tylko, na jakiś czas, zalecono niektórym noszenie maseczek w autobusach:
   ” dotyczyło to tylko osób urodzonych w 2004 roku i starszych w dni robocze pomiędzy godz. 7 a 9 oraz 16 a 18 – i to jedynie w przypadku, gdy nie zarezerwowały sobie miejsca siedzącego.”

  • Pieprzenie teoretyków gawędziarzy zawsze weryfikuje realne życie. Czyli przypadek konserwatywno liberalnego Singapuru, gdzie za brak maseczki szło się do więzienia. Efekt – rekordowo niska liczba zgonów na Covid-19, poniżej stu na całą pandemię.
   Tyle fakty, a wy kłamcy antyszprycowi kłamcie sobie dalej 😛

 2. Z kolei WHO: „…najmniejsze ryzyko zarażenia się od osoby chorej występuje wtedy, gdy nosimy dwie maseczki.
  … jedna maseczka bawełniana lub chirurgiczna chroni przed zarażeniem się koronawirusem w 40%. Natomiast jeśli na tę maseczkę drugą – ochrona wzrasta do 100%. ”
  Można jeszcze założyć torbą plastikową w celu izolacji. „Pacjent” raczej umiera, no ale chyba razem z koronawirusem.:)

  • Tak jest.Zakładajcie na głowy torby z biedry.Leżàcy 2m pod ziemià nie zarażajà a szczepanom spoczywają wygodniej.

   • Pieprzenie teoretyków gawędziarzy zawsze weryfikuje realne życie. Czyli przypadek konserwatywno liberalnego Singapuru, gdzie za brak maseczki szło się do więzienia. Efekt – rekordowo niska liczba zgonów na Covid-19, poniżej stu na całą pandemię.
    Tyle fakty, a wy kłamcy antyszprycowi kłamcie sobie dalej 😛

 3. Najlepszym sposobem na walkę z Covid jest wybicie nosicieli, również potencjalnych. Testowane na norkach, zadziałało.

Comments are closed.