Będą szprycować 5-latki? Jest wniosek koncernu Pfizer

Szczepionka Pfizera/Obrazek ilustracyjny/Fot. Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0, Flickr
Szczepionka Pfizera/Obrazek ilustracyjny/Fot. Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0, Flickr
Koncern Pfizer poinformował, że jego szpryca jest bezpieczna dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. 

Na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych Pfizer ma wystąpić do amerykańskiej Federalnej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) o zgodę na stosowanie szprycy w grupie wiekowej 5-11 lat. Do tej pory warunkowo dopuszczono do stosowania preparat w grupie od lat 12.

W grupie dzieci 5-11 lat Pfizer testował znacznie mniejszą dawkę szprycy niż ta, która podawana jest osobom starszym. Stanowi ona 1/3 dawki podawanej powyżej 12. roku życia.

– Testy wykazały, że szczepionka w takiej ilości, po podaniu drugiej dawki, wywoływała u dzieci taką samą reakcję układu odpornościowego jak pełna dawka szczepionki podawana nastolatkom i młodym dorosłym – przekazał wiceszef koncernu Bill Gruber.

Jednocześnie mniejsza dawka miała też wywołać podobne lub mniej uciążliwe efekty niepożądane. Podawano głównie informacje o bólu w miejscu ukłucia lub gorączce.

Jak poinformował Gruber, Pfizer ma wystąpić z wnioskiem do FDA o nadzwyczajne dopuszczenie do użycia preparatu i dzieci w wieku 5-11 lat do końca września. Później podobny wniosek ma trafić też do Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA).

Źródło: rp.pl

15 KOMENTARZE

  1. Szczepionka nie zabezpiecza przed transmisja , rzekomo łagodzi objawy ale w tej grupie wiekowej praktycznie nie występują (CFR 0,002%) . Nie wide żadnego uzasadnienia aby ryzykować NOP dla tych dzieci

  2. British Medical Joural opublikował dane wpływu szczepionki p. Covid na cykl menstruacyjny u kobiet : ” Dr Victoria Male, a lecturer in reproductive immunology at Imperial College London, noting that a link between the vaccine and menstrual changes was “plausible and should be investigated”.”

  3. Ciekawe , skąd ja o tym wiedziałem w zeszłym roku w sierpniu…hmmm, no tak, czytając te strony z „teoriami spiskowymi” ! No i proszę, właśnie kolejna się sprawdza ! Chcecie wiedzieć co będzie później? Wiem, nie opowiadaj tych bzdurnych teorii przecież żadne się nie… o kurdę, a może jednak.

  4. Koniecznie chcą się dorwać do dzieci… mimo, że covid im nie zagraża. Można się spodziewać zwiększonej dawki szykan i propagandy dla rodziców.

  5. Pfizer który wspiera zboków, satanistów z lgbt, jego prezes zarządu Albert Bourlea który pali świece Chanuka … wiadomo skąd im korzenie wyrastają

    • Ogólnie rzecz ujmując, żydzi to światowi mordercy, co słychać, widać i czuć. Nie spoczną, póki nie wybiją Białego Człowieka. A my się damy, albo nie damy ..?

Comments are closed.