Polski Ład. Dla podatników przewidziano dodatkowe kary

PiS prezentuje nowy "Polski Ład" Źródło: YouTube/Prawo i Sprawiedliwość
Nowe rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie PiS nie będą korzystne dla podatnika. Po złożeniu korekty podatkowej i tak nad głową będzie wisieć kara finansowa – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Sejm jest w trakcie ustalania finalnych przepisów Polskiego Ładu. Jeśli proces legislacyjny przebiegnie w miarę sprawie i projekty ustaw szybko trafią na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, to nowe przepisy zaczną obowiązywać już od 2022 roku.

Jedną ze zmian – jak podaje po wnikliwej analizie „DGP” – będą kary nawet dla tych obywateli, którzy złożą korektę podatkową.

Nowe rozwiązania w ramach Polskiego Ładu zakładają, że jeśli organ podatkowy rozpocznie już postępowanie przygotowawcze o przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, to korekta złożona przez płatnika przestanie mieć znaczenie.

Zmiana ma dotyczyć zarówno przedsiębiorców poprawiających jednolite pliki kontrolne, jak i klasycznych deklaracji podatkowych.

Dziś, jeżeli podatnik złoży korektę deklaracji podatkowej, która będzie skuteczna w rozumieniu ordynacji podatkowej i uiści w całości uszczuploną należność publicznoprawną, to fiskus nie może wszcząć postępowania karnego skarbowego w tym zakresie – tłumaczy w „DGP” Monika Ruzik, adwokat w EY.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

8 KOMENTARZE

  1. Oni już nie kryją się z tym w jakiej pogardzie mają Naród i obywateli płacących na ciraz liczniejsze stado darmozjadów i szkodników przy korycie! Niestety Naród zamiast pogonić całe to towarzystwo smacznie śpi otumaniany słodkim pierdz**em.

  2. „Polski ład” w kraju Polaków ale z „dziwnym” ułatwieniem życia dla obcych a z coraz większym gnębieniem rdzennych Polaków!? Nigdzie w Europie nie ma takich obciążeń i gnębienia rdzennej ludności jak u nas! Jakim prawem traktują urzędnicy opłacani przez Polaków, rdzenną ludność jak niewolników!? To skandal i bandyckie metody!

Comments are closed.