Strzały w Berlinie. Zamknięte ulice. Trwa obława na sprawców

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Dwaj mężczyźni zostali postrzeleni w nogi w odstępie 90 minut w nocy z niedzieli na poniedziałek w berlińskiej dzielnicy Lichtenberg – informuje portal rbb24. Policja poszukuje sprawcy lub sprawców.

Według informacji rbb około godziny 22.30 na chodniku przy Skandinavische Strasse został postrzelony mężczyzna. Do przestępstwa doszło pod mostem Lichtenberg, na północny wschód od dworca kolejowego Lichtenberg.

Około północy padły strzały przed budynkiem mieszkalnym przy Koepitzer Strasse. Według dziennika „Tagesspiegel” 27-letni mężczyzna został postrzelony w obie nogi.

Obie ofiary zostały przewiezione do szpitala.

Rzecznik policji powiedział w poniedziałek rano, że trwa obława na sprawcę lub sprawców.

Policja całkowicie zamknęła duże obszary wokół ulic. Na punktach kontrolnych rozmieszczono silnie uzbrojone patrole. Śmigłowiec policyjny Pirol Berlin prowadził poszukiwania z powietrza.

(PAP)

3 KOMENTARZE

  1. Czy to nie wygląda na policyjną prowokację? Gdyby przestępca strzelał do ludzi to nie koniecznie byłby zainteresowany ich postrzeleniem. Tymczasem policjant w czasie prowokacji powinien uważać żeby kogoś nie zabić. Cel tych działań to zamknięcie dużych obszarów wokół ulic gdzie urządzono strzelanie. Nic nowego, takie WTC w skali mikro.

Comments are closed.