Strzelanina na uczelni! Studenci wyskakiwali z okien. Są ofiary śmiertelne [VIDEO]

Kadry ze strzelaniny na uniwersytecie w Perm. / foto: screen: Twitter: @EnemySlayer24_7/@siberian_times (kolaż)
Na uniwersytecie w Permie, mieście na Przeduralu w Rosji, doszło do strzelaniny; część studentów zamknęła się w salach, niektórzy wyskakują z okien – podała w poniedziałek agencja TASS.

Osiem osób zginęło w strzelaninie na terenie uniwersytetu w Permie – podał w poniedziałek Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Regionalne ministerstwo zdrowia poinformowało o 16 rannych.

Z kolei agencja Interfax podała, że sprawca strzelaniny na terenie uniwersytetu w Permie, mieście na Przeduralu w Rosji, został zneutralizowany. Sprawca, jeden ze studentów, został ranny podczas zatrzymania.

Według kanału Baza na komunikatorze Telegram ogień otworzył 18-letni Timur Bekmansurow. Media podały sprzeczne doniesienia o napastniku: według jednych był uzbrojony w broń automatyczną, według innych – w tzw. broń nieśmiercionośną.

Do strzelaniny doszło w poniedziałek rano w Permie, mieście na Przeduralu w Rosji, na terenie Państwowego Uniwersytetu Badawczego w Permie. Napastnik zaczął strzelać na kampusie uczelni. Studenci ukryli się w salach, niektórzy wyskakiwali z okien budynku.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

  • W Polsce też nie ma powszechnego dostępu do broni i też są tylko egzekucje :P
   Zakaz posiadania broni dotyczy tylko prawilnych obywateli. Przestępca ma go gdzieś (mordercy, mafiozi, gangsterzy). Czyli dostęp do broni jest ograniczony głównie dla tych co chcą jej użyć do obrony według litery prawa, a nie dla tych co te prawo konsekwentnie łamią. Tym samym poprzez zakaz posiadania broni ogranicza się obywatelowi prawo do obrony.

   • 👹👹👹Zapomniałeś dodać, że przez ten zakaz ogranicza się liczbę zabitych, gdyż jak wiadomo przestępców do zastrzelenia jest mniej niż zwykłych obywateli. Taka jest logika państwa opresyjnego.👹👹👹
    Pozdrawiam niesłychanie bezczelnie uprzejmie, dla tego, bo ponieważ…💩💩💩

    • > Zapomniałeś dodać, że przez ten zakaz ogranicza się liczbę zabitych, gdyż jak wiadomo przestępców do zastrzelenia jest mniej niż zwykłych obywateli

     A co mnie przestępcy obchodzą? Jak mają czelność napadać na ludzi to powinni się liczyć z konsekwencjami z obroną konieczną włącznie. Kulka kosztuje pół dolara, niechby dolara. Ile tysięcy razy taniej niż trzymanie bandziora w pudle?

     • 👹👹👹 Oj tam, oj tam! Przez to iż Białorusini zabrali nam Berezę Kartuską nie mamy gdzie wsadzać tych co mają racje (my mamy obaj). A J. Piłsudski mawiał przecież iż każdy, jak własną d…, m a r a c j ę ! 👹👹👹

Comments are closed.