Tak Morawiecki rozdaje pieniądze Polaków. Ekstrapensje na posadach w rządzie

Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP
Mateusz Morawiecki. Źródło: PAP
Dzięki rozporządzeniu premiera w KPRM będą mogły powstać stanowiska z wysokimi zarobkami – informuje poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

Główny, starszy i młodszy kierownik projektu – takie nowe funkcje będą mogły powstawać w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z ich pełnieniem – jak informuje „Rz” – będą wiązały się wyśrubowane jak na rząd zarobki. Główny kierownik projektu zarobi nawet 16 tys. zł brutto, dokładnie tyle co wiceminister.

Z uzasadnienia do projektu wynika, że w KPRM podejmowane są „liczne inicjatywy związane z cyfryzacją państwa”, w związku z czym potrzebne jest ściągnięcie z rynku fachowców informatyków.

Według „Rz” problem w tym, że z rozporządzenia nie wynika, iż wymagane są szczególne kwalifikacje. Młodszy kierownik projektu będzie musiał np. posiadać wykształcenie wyższe i zaledwie dwa lata doświadczenia zawodowego.

W dodatku – jak dodaje gazeta – prace nad dokumentem toczyły się w tajemnicy. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został on upubliczniony już po jego podpisaniu; nie przeprowadzono też jakichkolwiek konsultacji.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. tworzenie stanowisk na rzecz zleceń Sorosa. Zgłaszający się muszą mieć świadomość, że będą pracowali przeciw wolności i na rzecz inwigilacji Polaków.

  2. „…w KPRM podejmowane są „liczne inicjatywy związane z cyfryzacją państwa”,” Może wreszcie ja, czyli tzw. suweren, będę mógł poprzeć obywatelski projekt ustawy w sposób elektroniczny, a nie papierowo jak za księcia Popiela?!

  3. Wojnę z tą ekipą MM od cyfryzacji, kórzy sobie gawędzą z oskarżonymi przez prokuratora ludźmi z grupy „turkuć” zaczął Matka Kurka poczytajcie na kontrowersje.net

Comments are closed.