Franciszek I Sanitarny. Watykan nie wpuści osób bez paszportu covidowego?

Papież Franciszek zakłada maseczkę Źródło: PAP
Papież Franciszek zakłada maseczkę Źródło: PAP
Papież Franciszek wydał rozporządzenie, zgodnie z którym od 1 października nikt nie może wjechać do Watykanu bez okazania paszportu covidowego. Jeszcze oficjalnie tego nie ogłoszono, ale o dekrecie donosi rzymska korespondentka „The Epoch Times”, Bree A Dail.

Tzw. „zielony certyfikat” ma być także wymagany w eksterytorialnych nieruchomościach i kościołach należących do Watykanu, określonych w traktatach literańskich z 1929 roku.

Oznacza to, że od 1 października, by w ogóle wjechać do Watykanu, należy okazać paszport covidowy, czyli informację o szczepieniu przeciw COVID-19, przeciwciałach lub negatywny wynik testu na koronawirusa.

W dekrecie czytamy m.in.: „Przepisy te mają zastosowanie zarówno do obywateli i mieszkańców Watykanu, personelu w służbie Gubernatoratu Państwa Watykańskiego i wszystkich organów Kurii Rzymskiej oraz instytucji z nią związanych, jak i do wszystkich odwiedzających i korzystających z watykańskich usług”.

Bez szczepienia, przeciwciał lub negatywnego testu na COVID-19 nie będzie można prawdopodobnie nawet zwiedzić Bazyliki Świętego Piotra. Watykan zamyka się na osoby bez paszportu covidowego.

Prenumerata NCZ! z prezentem

18 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze. Teraz doskonale widać kim jest ten „papież” i na czyjej smyczy…. My katolicy niezaszczepione nie potrzebujemy papieża, Watykanu i całej świty. Potrzebujemy Boga i dobrych normalnych kapłanów.

    • Czekam tylko, aż ten ANTYchryst ogłosi, że niezakeczupowani nie wejdą do Królestwa Nienieskiego i że brak szczepienia to grzech ciężki.

    • Jest człowiekiem i w tej kwestii może mieć swoje zdanie. Nikt o tym nie powinien zapominać powołując się na jego decyzje i opinie, w szczególności stawiając go na pozycji jakiegoś covid eksperta, którym w ogóle nie jest. Jego dziedzina to wiara w boga, a nie covid.

  2. I bardzo dobrze. Teraz doskonale widać kim jest ten „papież” i na czyjej smyczy…. My katolicy niezaszpryciwani nie potrzebujemy papieża, Watykanu i całej świty. Potrzebujemy Boga i dobrych normalnych kapłanów.

  3. Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie mówił Jezus a hierarchowie i faryzeusze dodają (tylko żeby były zaszprycowane)Żenujące

  4. Chociaż nie pochwalam takich decyzji Papieża Franciszka, to uważam że osoba wierząca powinna podchodzić bardziej powściągliwie do negatywnego komentowania tego i Papieża. Niestety szatan tylko czeka na takie nasze działanie, aby nas później oskarżyć o to przed Bogiem. Więcej pożytku zrobimy jak każdy zmówi chociaż jedną dziesiątkę Różańca lub Ojcze Nasz w intencji Papieża i Kościoła. Tylko Bóg może wpłynąć na Franciszka i zmianę biegu wydarzeń i tego co się dzieje w Watykanie i Kościele.

  5. Takie zarządzenie przekreśla moralność oraz niszczy sumienie, gdyż pseudo szczepionki są eksperymentem i produkowane na zabitych dzieciach nienarodzonych. Ciekawe, czy wszyscy ludzie kościelni z Vatican City się dostosują? To polecenie brzmi jak zew demona. Chyba , że dopuszcza jakąś „szczepionkę” bez linii komórkowej z dzieci. Mimo to nadal jest to śmiertelny eksperyment np. NOP zakrzepy itp. Z takim sumieniem lepiej zajęliby się babami, zamiast bóstwem i moralnością. JP II by ich przegonił.

Comments are closed.