Pierwsi naśladowcy francuskich sanitarystów nad Wisłą. Warszawska restauracja zarządza segregację i paszporty covidowe

Pusta restauracja oraz załamana postać nad kodem QR z paszportu covidowego/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
Pusta restauracja oraz załamana postać nad kodem QR z paszportu covidowego/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
Jedna z warszawskich restauracji wychodzi przed szereg i będzie obsługiwać tylko zaszprycowanych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, wykonanym nie wcześniej niż przed upływem 48 godzin. Lokal Der Elefant z pl. Bankowego 1 oświadczył, że robi to „wszystko po to, aby zagwarantować jak największe bezpieczeństwo gościom”.

Od 1 października warszawska restauracja Der Elefant będzie idealnym odzwierciedleniem starego polskiego przysłowia: „Co Francuz wymyśli, to Polak polubi”. Lokal będzie bowiem przyjmować tylko posiadaczy paszportów covidowych, a więc wprowadza segregację sanitarną na wzór francuski. Ponadto do identyfikacji potrzebny będzie także dowód tożsamości.

– W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję (…). To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać – twierdził restaurator Artur Jarczyński, właściciel Der Elefant.

Nie jest to jednak aż tak zdumiewające. Już na początku mniemanej pandemii właściciel korzystał z porad prof. dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch, wojewódzkiego konsultanta ds. epidemii. Opracowała ona dla restauracji szczegółowe zasady funkcjonowania w reżimie sanitarnym.

„Od początku pandemii do dzisiaj personel nieprzerwanie obsługuje gości w maskach ochronnych. Maski te są w różnych kolorach i są przez wszystkich zmieniane co 2 godziny, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę” – zapewniła restauracja w komunikacie.

Po tym, jak rząd warszawski miłościwie zezwolił na ponowne otwarcie gastronomii, Der Elefant zbudował specjalne przegrody, oddzielające stoliki.

– Restauracja Der Elefant będzie tym samym najbezpieczniejszą restauracją w Warszawie – twierdził właściciel.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

68 KOMENTARZE

  • Setki razy przechodziłam obok, nigdy nie zajrzałam. W weekend z rodziną idę tam na obiad, dobrze że takie lokale powstają, gdzie byle żula czyli antyszczepionkowca się nie wpuszcza. Brawo!

   • Bedzie mozna zobaczyc tam ludzi glupich nie uzywajacych rozumu dajacych sie zmanipulowac tv. Brawo . Zapraszamy na trzecia i kolejna szpryce.

    • I oby jak najszybciej zapraszamy Nuka do piachu po NOPie :D najlepiej nie takim calkowitym, ale takim paralizem do końca zycia kończyn. To najpiekniejsza kara jaką można dać zaszprycowanym :D Szczepcie sie OOO ttaaakk Szczepcie sie ! Albo do piachu, albo na wózek i do piachu. Jeden pies. :D Hahahaha

   • To teraz oczekuję też takiej wyrozumiałości w drugą stronę. Czyli jak restaurator zapragnie wpuszczać tylko tych bez szczepienia, żeby byle zaszczepiony żul mu tam nie właził, a ja z rodziną mógł spokojnie zjeść bez czyiś politycznych manigestacji procovidowych.

   • @Madzia—Ja ci pustaku dam „byle żula”, jesteś zwykłą kretynką, która całą swoją wiedzę na temat eksperymentalnych preparatów genetycznych, opiera na propagandzie głównego ściek i zapewnieniach firm farmaceutycznych, karanych w przeszłości nie raz i nie dwa, ogromnymi miliardowymi sumami, za różne przekręty przy produkcji leków i szczepionek. Ale tłumokom nie potrzebna żadna wiedza.

 1. Dziś to Der Kollaborateur i się z tym obnosi. A reszta udaje, że nie widzi tego słonia…

 2. Idiotów z wypranymi przez TVP TVN24 mózgami, jeśli właściciel jest covidianinem to udziela się wszystkim. Nie w Polsce te numery, i nie pomoże fejzbukowe filozofowanie czy bełkot, typu maska chroni i wymieniają je co 2h. Iluminacja trwa. Najlepsza droga to nie „dostosowanie” się do nielegalnych obostrzeń, tylko pozew do sądu i pewna wygrana.

  • No to nic dziwnego, że grzmiący by stawiać przed sądem ministrów którzy segregacji sanitarnej nie wprowadzili, legendarny segregator sanitarny z niemiecko brzmiącym nazwiskiem Mikke nie cieszy się większym poparciem… Jak to stefciu napisałeś? „my Polacy nie lubimy takich co to segregują na lepszych i gorszych”?

 3. Dzięki, wiem teraz gdzie na pewno nie pójdę,
  przy okazji w okolicy Warszawy pojawiły się w tym roku tablice ostrzegające przed strasznie zjadliwą grypą ptaków, co prawda nie widziałem ani jednego martwego ptaka w lesie i okolicy ale czy nie należałoby parafrazując tablice, na rogatkach Warszawy wywiesić tego typu ostrzeżenie: „Uwaga, wysoce zjadliwa głupota rządu, obszar zapowietrzony”… pozdrawiam ;)

 4. „Der Elefant” – Bardzo dobra nazwa restauracji „Elefant” kojarzy się z ,,zachowuje się jak słoń w składzie porcelany”, natomiast „Der” świetnie koresponduje z praktykami faszystowskimi, jakie stosuje restauracja.

 5. der die das „Der Elefant” z Nitsch-Osuch przygotowali w bezprawiu przepis na bankructwo. Bo nie liczcie na Polaków.

 6. najbardziej mnie rozbawił zapis że najbezpieczniejsza restauracja. Po pierwsze zaszczepieni tak samo przenoszą wirusa, a po drugie należy jeszcze zakazać płatności gotówką przecież wirusy przenoszą się na banknotach. Tylko płatność kartą. STOP segregacji

 7. Facet na tym zyska, choć to naruszenie jakichś przepisów zakazujących dyskryminacji (bo ta dyskryminacja, nie jest usankcjoowania (dziś, bo jutro pewnie: tak0 „prawnie” – moim zdaniem.
  W Wwie wyszczepionych 67 %. Spora część z nich to „walczące lemingi”, czyli a) agresywnie artykułowana „wiedza” z nagłówków medialnych, b) bezwiednie, że z nagłówków, bo sądzą, że to „ich własne myśli” oraz

  • c) w przekonaniu o własnej inteligencji – przekonanie wynika z tego, ze wszak „myślą”, jak wielcy tego świata, jak „fajne” media, jak „kulturalny i zasobny Zachód”.
   Tacy pójdą i jeszcze będą traktowali to jako swą „fajną powinność” „ludzi fajnych”

Comments are closed.