Tak trzeba żyć. Niezaszprycowany Prezydent Brazylii przyłapany w Nowym Jorku [FOTO]

Jair Bolsonaro jedzący pizzę na wynos na chodniku w Nowym Jorku/Fot. Instagram gilsonmachadoneto
Jair Bolsonaro jedzący pizzę na wynos na chodniku w Nowym Jorku/Fot. Instagram gilsonmachadoneto
Segregacja sanitarna nie oszczędza nikogo. Prezydent Brazylii, który przybył na Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, musiał zadowolić się kawałkiem pizzy zjedzonym na ulicy.

We wtorek w Nowym Jorku rozpoczęła się 76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W sesji ZO zapowiedziało osobisty udział ponad 100 szefów państw i rządów z różnych krajów.

Jest ona poświęcona głównie bezpieczeństwu, w tym sytuacji w Afganistanie, pandemii koronawirusa oraz zmianom klimatycznym, które sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres nazwał walką z egzystencjalnym zagrożeniem.

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w 1955 r. pierwszym mówcą podczas wtorkowej sesji Zgromadzenia Ogólnego był prezydent Brazylii Jair Bolsonaro. Jako drugi wystąpił prezydent USA Joe Biden.

Prezydent je na ulicy

Mimo przemawiania podczas sesji ONZ Jair Bolsanaro napotkał w Nowym Jorku na bardziej prozaiczne trudności. Niezaszprycowany Prezydent Brazylii został zauważony w miniony weekend podczas jedzenia pizzy na chodniku w Nowym Jorku.

W sierpniu w mieście wprowadzona została segregacja sanitarna, zgodnie z którą, aby zjeść posiłek wewnątrz restauracji, trzeba przedstawić dowód zaszczepienia przeciwko COVID-19.

Brazylijski prezydent jest jedynym przywódcą G20, który nie został zaszczepiony przeciw COVID-19 i wielokrotnie bronił swej decyzji, powołując się na swoją zeszłoroczną walkę z koronawirusem.

Po co brać szczepionkę? Żeby mieć przeciwciała, czyż nie tak? Mój poziom przeciwciał jest bardzo wysoki – powiedział w zeszłym tygodniu.

Jeszcze przed rozpoczęciem zgromadzenia burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio mówił: „musimy wysłać wiadomość do wszystkich światowych przywódców, w tym przede wszystkim Bolsonaro z Brazylii, że jeśli zamierzasz tu przyjechać, musisz być zaszczepiony”.

Apelował także, by Ci którzy nie chcą się szczepić, „nie zawracali sobie głowy” i nie przyjeżdżali, gdyż „wszyscy razem powinni być bezpieczni”. ONZ natomiast zezwoliła niezaszczepionym delegatom na uczestnictwo w Zgromadzeniu Ogólnym.

Źródło: PAP/nypost.com/nczas.com

Prenumerata NCZ! z prezentem

8 KOMENTARZE

  1. Politykiem się bywa, człowiekiem jest się całe życie. Ignorować, bojkotować te wszystkie linie lotnicze, multipleksy, galerie, restauracyjki. Głosować portfelem, tym pazernym świniom wystarczy,że przychody spadną o 30% i już mają pełne gacie, zaburzony jest łańcuch dostaw. Zburzyć to fasadowe bogactwo ich własną bronią. 5-10 lat i przetrwa ten, kto będzie umiał się wysrać w lesie. Historia zatacza koło.

  2. Nowy Jork to szambo a jego urzędnicy to gówniarze w tym ich szef. Im szybciej wysuszy się to szambo tym lepiej bo mniej będzie wrednych much i komarów latających wszędzie roznosząc zarazę.

Comments are closed.