Winnicki ws. Turowa: Zignorować wyrok TSUE [VIDEO]

Robert Winnicki.
Robert Winnicki. (Zdj. screen/Facebook)
Robert Winnicki, poseł Konfederacji i lider Ruchu Narodowego, był gościem w radiowej Trójce. Polityk wypowiadał się na bieżące tematy polityczny m.in. o wyroku TSUE ws. kopalni Turów.

Karzą nas, bo nie poddajemy się?

– Instytucje unijne działają srogo wtedy, gdy mają karać takie państwo jak Polska, które nie idzie równym krokiem w kierunku unijnej polityki klimatycznej – chociaż rządzący tutaj niestety kapitulują pod tym względem i chcą zamykać nasze kopalnie. [Państwo] które nie idzie równym krokiem, jeśli idzie o legalizację tęczowych związków, jak wzywał do tego Europarlament w ubiegłym tygodniu – mówił na antenie radia Robert Winnicki.

Uczestnictwo w UE musi się opłacać – inaczej POLEXIT

– Kwestia uczestnictwa w tym projekcie o nazwie Unia Europejska, to kwestia opłacalności. Te absurdalne pomysły, żeby wpisywać teraz Unię Europejską do polskiej Konstytucji – tak jak w konstytucji PRL był wpisany wieczny sojusz ze Związkiem Sowieckim – pojawiają się ponieważ ci, którzy to proponują wiedzą, że Polacy popierają Unię Europejską warunkowo – mówił polityk.

– Pod warunkiem, że nam się to opłaca. W momencie kiedy wszystkim Polakom drożeje i będzie drożał radykalnie prąd, w sytuacji kiedy chce się nam narzucać związki partnerskie-tęczowe, których większość Polaków nie akceptuje, w sytuacji, w której znowu mogłoby się wydarzyć tak, że Unia Europejska chciałaby narzucać nam jakieś kwoty imigranckie – wtedy już […] większość Polaków rozwazałaby opuszczenie Unii Europejskiej – twierdzi.

– To nie jest alternatywa, o której nie należałoby mówić – dodał.

Robert Winnicki stwierdził, że „poważne państwo musi kreślić scenariusze alternatywne nie tylko ws. tego, czy nam się opłaca uczestnictwo w Unii Europejskiej, ale także co w momencie, gdyby Unia Europejska się rozpadła”.

Polityk mówił o tym, że w państwach takich jak Włochy czy Francja – już niedługo rządzić będą najpewniej konserwatyści i narodowcy. Według Winnickiego – gdy uniosceptycy będą rządzić potężnymi krajami Zachodu, to Unia Europejska może tego nie przetrwać i musimy być przygotowania jako Polska na taki scenariusz.

Wyrok TSUE trzeba zignorować

Trybunał Sprawiedliwości UE postanowił w poniedziałek, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

W komentarzu do wyroku TSUE lider narodowców powiedział, że „jedyne racjonalne stanowisko, to zignorować decyzje TSUE, tak jak wiele innych krajów #UE robiło to w przeszłości”.

– Fakt, że polska gospodarka rośnie, nie jest efektem pieniędzy UE – to zaledwie 1 proc. naszego PKB – stwierdził.

– Ne dajmy się zwieść ułudzie, że Unia Europejska dała nam bogactwo – dodał.

Łukaszenka i „totalna opozycja” winni śmierci nielegalnych migrantów

Lider Ruchu Narodowego skomentował również kryzys na granicy z Białorusią. Winnicki powiedział, że „za śmierć nielegalnych migrantów winny jest Łukaszenka i ci, którzy nawołują do otwierania granic, ponieważ zachęcają setki tysięcy innych do tej niebezpiecznej podróży”.

Narodowy poseł nie jest też zwolennikiem angażowania Fronteksu w rozwiązywanie problemów na polsko-białoruskiej granicy.

Źródło: Radiowa Trójka

16 KOMENTARZE

 1. Gdyby nie błąd dziejowy /a Polska miała ich wiele, jak np. sprowadzenie żydów/ i nie weszlibyśmy do tego psychicznego lewackiego kołchozu, to jak moglibyśmy być w rozwoju daleko ? No i czy byśmy to faktycznie wykorzystali, skoro nikt by Nas nie okradał i nie oszukiwał oraz moralnie nie rozwalał ?

    • Dzięki za linkę. Rzuca to ciekawe światło na Winnickiego. Wyraźnie widać jakby lobbował. Bredzi jak cholera, wizjoner… Ciekawe czy takie stanowisko ma cała K.? Bo to byłoby niefajne.
     „Miedź za 10-20-13 lat może być funta kłaków nie warta, to znaczy może być dużo mniej warta niż dzisiaj.” Nigdy nic nie wiadomo, ale takie przewidywanie ma 3%-owe prawdopodobieństwo. Za 100 lat to może i tak.
     RN to jednak część socjalizująca K., wiemy to, na razie musimy to łykać.

 2. W.Cz. Pośle Winnicki!! Sprawa jest bardziej skomplikowana, niż tylko stwierdzenie „Ignorujemy wyrok…i co nam zrobicie!”. Moravietz i reszta jaczejki podpisała jakieś dokumenty, zobowiązania, z których większość pozostaje utajniona (o czym powinien pan wiedzieć). Bez ich ujawnienia (do czego powinna dążyć za wszelką cenę Konfa) mozemy sobie tylko pokrzyczeć. A zobowiazania i tak bedziemy spłacać jeszcze przez kilka pokoleń.

 3. Ten winniczek to na usługach zmory, co?
  Cały czas odwracają uwagę od głównego winowajcy, płemieła.
  To przecież zmora zlał Czechów jak przyjechali do Polski, żeby sie jakoś dogadać. To zmora opowiadał brednie w tv, że jesteśmy dogadani z Czechami. Czyż nie?
  Teraz mamy konsekwencje jego działań. A takie ameby umysłowe jak winniczek tylko odwracają uwagę. Winniczek napewno nie robi tego z dobroci serca.

 4. Czyli mozna pojechac za granice tam im nasrac i powiedziec , ze nic sie nie stalo. No i nie wiem czy Polska sama sobie poradzi z imigrantami. Bo bez UNII za ktora tez nie przepadam. To wraz z imigrantami wjada ziekone ludziki Putina i Lukaszenki.O i beda walczyc za ojczyzne. U nas zolnierzyki walcza za pieniadze.

 5. Panie Winnicki!!!
  Na nic te lamenty. Polski już nie ma, jest dawno zaprzedana!.
  Można tylko przyglądać się z boku jak jest, już prawie na ukończeniu, realizowany IV rozbiór (ekonomiczny) kraju zapoczątkowany w 1989 roku!!!.

Comments are closed.