Zaraz się zacznie? Pierwszy region w Polsce spełnia rządowe kryteria do wprowadzenia obostrzeń

Adam Niedzielski powinien pamiętaćć, żę
Adam Niedzielski. Foto: PAP
Powiat łęczyński w województwie lubelskim spełnia kryteria wprowadzenia żółtej strefy. Choć same kryteria wprowadzenia obostrzeń brzmią jak żart, to już z groźby wprowadzenia lockdownu nikt się nie śmieje.

12 przypadków infekcji koronawirusem na 10 tys. mieszkańców – tyle wystarczy, według zapowiedzi ministra Adama Niedzielskiego, by zacząć wprowadzać lokalne obostrzenia.

Jeden region w Polsce już spełnia te kryteria. Chodzi o powiat łęczyński w województwie lubelskim.

Na ten moment jednak mieszkańcy powiatu mogą być jeszcze spokojni. Najprawdopodobniej – bo z rządzącymi nigdy nic nie wiadomo – najpierw musi zostać przekroczona granica 1 tys. zakażeń dziennie w skali kraju.

Wcześniej zapowiadano również, że we wrześniu jeszcze żadnych obostrzeń nie będzie. Tylko, że z poprzedniego lockdownu wprowadzonego na „dwa tygodnie” wiemy ile warte są zapewnienia rządu.

Sanepid na szczęście sam nie chce wprowadzać lokalnych obostrzeń.

– Czekamy na ewentualną decyzję Ministerstwa Zdrowia. Tutaj nie decydujemy ani nie analizujemy wskaźników zachorowań na COVID-19 pod kątem obostrzeń. Mamy szereg indywidualnych, rozsianych zakażeń i jedno ognisko zachorowań w placówce edukacyjnej – powiedziała „Wirtualnej Polsce” urzędniczka z powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Krzysztof Niewiadomski, starosta powiatu łęczyńskiego wydał apel do mieszkańców, w którym prosi o „poddanie się szczepieniom przeciwko COVID-19”.

– Zwracam się do Państwa z prośbą o życzliwą i otwartą postawę oraz współpracę podczas dochodzeń epidemiologicznych, (…) ujawnianie kontaktu z osobami, u których zostało potwierdzone zakażenie, w celu objęcia kwarantanną i hamowania rozwoju pandemii – pisze dalej starosta.

Źródło: „Wirtualna Polska”

28 KOMENTARZE

 1. Czy tzw. niedzielski zmienił już pampersa? Wygląda na fotce, jak trochę ob***any.
  Powinien też popracować nad garderobą, zamienić obuwie sznurowane na zapinane za rzepy, krawat na muchę i pasek na szelki. Po co kusić los??

 2. Co za rzadkie GÓWNO ten starosta. Jak słyszy „bo zrobimy wam lockdown”, to od razu, jak rasowy hitlerowiec, apeluje o „współpracę podczas dochodzeń epidemiologicznych” (dochodzeń! widzisz go?), „ujawnianie kontaktu z osobami, u których zostało potwierdzone zakażenie” (ujawnianie kontaktu – brzmi znajomo?), „w celu objęcia kwarantanną” (kiedyś było: w celu objęcia wywózką do obozu).

  To trza mieć w genach.

  • Czy dziwi nowomowa? przecież taki był cel lat starań i edukacji … patrz poan nawet na artykuły nczasu, nie odważą się pisać pozytywnych testów ( cokolwiek to nie znaczy ) piszą zakażeń ( cokolwiek to nie znaczy ale na pewno nie znaczy tego co w starych słownikach i podręcznikach medycyny ….)

 3. Czy oglądacie Cejrowskiego w Peru?
  Bo, ja tak! Ale dopiero teraz przypomniałem sobie, że on tam – przebywając na wysokościach peruwiańskich – był NIEDOTLENIONY (zanim organizm się dostosował), jak i wielu turystów. I POKAZYWAŁ NIEWIELKĄ BUTLĘ Z TLENEM (tamże dostępną wszędzie), KTÓRĄ, CO PEWIEN CZAS RACZYŁ SIĘ BRAKUJĄCYM MU TLENEM!

  • A na covida nie narzekał!
   Czy u nas żadnemu WYBITNEMU MĘŻOWI WALKI Z PANDEMIĄ nie wpadło się na pomysł sprowadzić takie butelki z Peru, ani żadnemu przedsiębiorcy, ani wybitnemu funkcjonariuszowi kUrporacyjnemu? Bo produkcja takowych w Polsce jest pewnie niemożliwa.
   Potrzebne one w obliczu braku „INSPIRATORÓW” w szpitalach.

 4. A jaki rozkład „testowania” ??? Jak sięma do wyników pozytwnich i klinicznie potwierdzonych??

  • Dzięki, warto jednak posłuchać wroga. Plącze się w zeznaniach jak cholera: „co ja takiego miałem powiedzieć?”

 5. Tych „ostatnich prostych” na drodze do wyjścia z pandemii było już tyle, że wystarczyłoby ich na drogę do Księżyca i z powrotem. A to jeszcze nie koniec ani nawet początek końca. To może ledwie koniec początku a i to wątpliwe. Bo która władza dobrowolnie odda takie fajne narzędzia zamordyzmu?

Comments are closed.