10 kul utkwiło w samochodzie głównego doradcy prezydenta Ukrainy. MSW mówi o próbie zamachu [FOTO]

Śłady po kulach na Audi Szefira Fot. Denis Bigus Twitter Bihus.info
W środę doszło do ostrzelania samochodu głównego doradcy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. W auto służbowe Sierhija Szefira trafiło 10 kul. Jest wymieniany w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych ludzi na Ukrainie.

Do ataku doszło około godz. 10 czasu lokalnego w pobliżu wsi Lisniki. „W samochód trafiło 10 kul. Kierowca jest ciężko ranny” – poinformował doradca ministra spraw wewnętrznych kraju Anton Geraszczenka. Dodał, że policja zorganizowała specjalną operację wokół Kijowa.

Prokurator generalna Iryna Wenediktowa poinformowała, że nieustaleni napastnicy oddali w kierunku samochodu ponad 10 strzałów z broni automatycznej o kalibrze 7,62. Dodała, że prowadzone jest śledztwo w sprawie „próby zabójstwa”.

Według oficjalnych doniesień, doradcy prezydenta nic się nie stało, ale jest w szoku.

Zanim został doradcą prezydenta, Szefir był scenarzystą i producentem. W 2003 roku wraz z bratem Borysem i Zełenskim, który w 2019 roku został prezydentem Ukrainy, założył firmę producencką „Kvartal 95”. Był producentem i scenarzystą serialu „Sługa narodu”, w którym Zełenski wcielił się w rolę nauczyciela, który został prezydentem.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa obecnie z wizytą w USA, gdzie uczestniczy w posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na wieść o zamachu na „przyjaciela” zapowiedział „mocną odpowiedź”.

Źródło: LT24

Prenumerata NCZ! z prezentem

6 KOMENTARZE

 1. Czyżby banderowcy doszli do wniosku, że żydzi odegrali już swoją rolę na ukrainie i można im podziękować za współpracę?

 2. „Tylko” 10 kul? Oj, to musiał bardzo przysłużyć się Ukraińcom, ten doradca?…
  Ale co komu zawinił kierowca, że został ranny?

 3. Nie kul,tylko pocisków.Od razu widać,że autor artykułu wymaga pilnego przeszkolenia wojskowego na poligonowych zajęciach taktyczno-strzeleckich.

 4. „Ach,umie­rać nie bę­dzie cięż­ko,
  cho­ciaż ser­ce ma lat dwa­dzie­ścia-
  nie zła­ma­ne co­dzien­ną klę­ską,
  dzie­sięć klęsk,dzie­sięć kul po­mie­ści!”
  Autora wiersza wyróżnia spośród większości „poetów komunistycznych” to, że (chyba) był etnicznie Polakiem.

Comments are closed.