MOCNE przemówienie w ONZ. Prezydent Brazylii ostro o przymusowych szczepieniach i paszportach sanitarnych [VIDEO]

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. Wikimedia Commons
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. Wikimedia Commons
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro był jednym z pierwszych mówców tegorocznego Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Podobnie jak inni odniósł się do pandemii koronawirusa. Jednak odwrotnie od wielu innych przywódców, zaprezentował podejście wolnościowe.

Jego przemówienie zapewne wielu „dogmatykom” globalnej strategii metod „walki z Covid” niezbyt się spodobało. W swoim przemówieniu odniósł się do wolnych wyborów ludzi bez narzucania odgórnych zaleceń i polityki przymusu.

Kiedy prezydent Andrzej Duda porównywał szczepienia do „praw człowieka”, Bolsonaro mówił na tym samym forum o odejściu od polityki przymusowych szczepień, odrzucił pomysły szczepionkowych „paszportów” i „przepustek” i wyraził szacunek dla indywidualnej odpowiedzialności za siebie i innych każdego człowieka.

Brazylijski prezydent jest też za pozostawieniem lekarzom decyzji o sposobach leczenia, nawet przy użyciu leków nierekomendowanych”. Jego rząd wspiera szczepienia (90% dorosłych otrzymało przynajmniej pierwszą dawkę), ale nie będzie do tego nikogo zmuszał.

Pandemia i krytyka w tym przedmiocie polityki rządu miały być jednym ze sposobów wysadzenia Jaira Bolsonaro z fotela prezydenta. Do tego dochodzą nieprawdziwe zarzuty dotyczące wyolbrzymionej inflacji i nakreślone ze złą wolą negatywne prognozy gospodarcze, krytyka nieposzanowania przyrody i klimatu, czy zwolnienie „na bezczelnego” przez „opozycyjny” wymiar sprawiedliwości łapówkarza i kontrkandydata w wyborach ex-prezydenta Luli z więzienia.

„Trump tropików” ma podzielić los Trumpa z Północy i odejść. Na forum ONZ Bolsonaro nie tylko mówił o pandemii, ale także bronił i wyjaśniał brazylijską politykę ochrony środowiska w Amazonii. Przypomniał, że wzrost brazylijskiej gospodarki w 2021 r. wyniesie 5%, że wyeliminowano korupcję, a kraj dynamicznie się rozwija.

16 KOMENTARZE

  • „wyraził szacunek dla indywidualnej odpowiedzialności za siebie i innych każdego człowieka.”
   Za siebie I INNYCH?????? Ależ „wolnościowiec” 🤣
   Oki, to gdy Bolsonaro zgubią ochroniarze w faweli, niech za tego innego Bolsonaro wezmą odpowiedzialność fawelarze. Pałką, gazrurką, gnatem, maczetą, fantazji im nie zabraknie.

   • Chyba pierniczysz – chyba, bo nie potrafię zrozumieć Twojego wywodu.
    Tak, wolnościowiec może czuć się odpowiedzialnym za innych. Mylisz wolnościowca z egoistą.
    Jak jadę z Tobą w przedziale pociągu, to czuję się odpowiedzialnym za Ciebie, np. za Twoje rzeczy, gdy pójdziesz do warsu czy kibelka. Czy to znaczy, że coś Ci narzucam? Pomyśl – kimkolwiek jesteś, Derwiszem albo debilem – zanim napiszesz cokolwiek.

 1. Statystyki z okresu 21 sierpnia – 21 września, porównanie bieżącego roku z poprzednim:
  Spadek liczby zakażeń: 42%, spadek liczby zgonów: 28%.

 2. Chyba ma swiadomosc, ze ostatnie nagle zgony prezydentow broniacych ludzi przed plandemia nie byly przypadkowe? Musi miec ogromna wiare w swoja ochrone. A Duda palnal jak lysy grzywka o parapet. Prawo do posiadania broni to prawo czlowieka, a nie nieswiadome uczestnictwo w eksperymencie medycznym

 3. Brawo prezydencie Bolsonaro. Wyrazy uznania! Wielki szacunek!
  Zazdroszczę Brazylijczykom takiego prezydenta. Nasz sprzedawczyk był przeciwny przymusowym szczepieniom tylko w kampanii przedwyborczej jak żebrał o glosy. Teraz okazał sie zdrajcą. Agentem globalistow.
  Dzis Wstyd mi że na niego glosowalam …

Comments are closed.