Tajemnicze słowa Billa Gatesa o szprycy wywołały burzę

szczepionka
Bill Gates i szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Flickr
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Filantrop i miliarder Bill Gates twierdzi, że do czasu zakończenia mniemanej pandemii szczepionki na Covid powinny pozostać objęte ochroną patentową. Wypowiedź założyciela Microsoftu wywołała burzę.

Bill Gates od początku pandemii angażuje się w prace nad szczepionkami, m.in. poprzez finansowanie rozmaitych badań. Nie brakuje więc teorii, że jego udział w tym zdarzeniu nie jest przypadkowy. Jeszcze więcej kontrowersji wzbudziło jego podejście do dzielenia się wiedzą na temat szczepionek.

W rozmowie ze Sky News Bill Gates przyznał, że dzielenie się patentami na szczepionki przeciwko koronawirusowi nie byłoby pomocne. Wyjaśniając swoje stanowisko filantrop stwierdził, że specyfik straciłby na wiarygodności, jeśli byłby produkowany przez inną fabrykę czy innego producenta.

Zdaniem Gatesa, ochrona własności intelektualnej jest w tym przypadku najmniejszym problemem. Podkreślał, że szczepionki muszą być produkowane w ściśle określonych i kontrolowanych warunkach. Dlatego też nigdy nie dojdzie do przeniesienia produkcji szczepionek z fabryki Johnson&Johnson do fabryki w Indiach, gdzie produkowana jest AstraZeneca.

Stanowisko miliardera zostało ostro skrytykowane przez zwolenników zdecydowanej i natychmiastowej zmiany w zakresie ochrony własności intelektualnej w Światowej Organizacji Handlu, jeśli chodzi o szczepionki na Covid.

I to od tego stopnia, że Nick Dearden, dyrektor wykonawczy Global Justice Now, określił słowa miliardera mianem „obrzydliwych”. Kwestionował też prawo Gatesa do wydawania osądów. Z kolei dziennikarz Stephen Buryani w „The Guardian” twierdził, że argumenty filantropa są „okropne” i nie mają podstaw.

Źródło: wp.pl

37 KOMENTARZE

   • Ponieważ antyszczepionkowcy to skrajne lewactwo, to nie dziwi że nienawistnie po lewacku wyją, gdy przedsiębiorca chce po prawacku chronić swój produkt i by zyski z jego produktu jemu przypadały, a nie cwaniactwu które przedsiębiorcy chcą jego produkt podpierniczyć m

  • @Gazi, dokładnie. Pomocnikami są wszystkie rządy terroryzujące narody. Gdzie przestrzeganie Kodeksu Norymberskiego, Art.39 Konstytucji RP, praw człowieka itd? Świadomie wszyscy łamią każde prawa człowieka! Nikogo nie dziwi, że przestępcy nikogo i niczego nie boją się?

  • Ma rację? Przecież ten sam komunał można powiedzieć o każdym produkcie. Leki generyczne istnieją i nikt nie biadoli, że brak zaufania i nie są oryginalne. Problem jest w tym, że Bill G. zlecił i zapłacił BionTech 150 milionów usd za stworzenie szczepionki i teraz chce mieć jak najdłuższy patent.

  • O ile się nie mylę, w USA istnieje np. prawna ochrona NOWYCH substancji chemicznych.
   @eas
   Dobrze, że leki generyczne istnieją.

   • Poszukaj w necie, tego jest mnóstwo. Najprostszy argument to ten, że zaszczypawkowani sami produkują obce dla siebie białko, w dodatku toksyczne. A z każdą dawką będą tego produkować sobie więcej i więcej, bo przepis mają w DNA. Odszczepić się nie da.

    • GMO – Organizm zmodyfikowany genetycznie (od ang. genetically modified organism).
     Czy mam rozumieć, że poprzez szczepionkę wprowadzany jest OBCY gen i jest on nieusuwalny?

     • Szukaj aż znajdziesz…wiedza leży na ulicy, a skoro już przyjąłeś preparat, znaczy, że nawet nie chciało ci się przeczytać dostępnej ulotki, więc nie oczekuj, że teraz ktoś da ci gotowca, trzebabyło się doinformować przed faktem…pozostała ci modlitwa, bo już się nie odszczepisz… Tak to jest jak się słucha celebrytów z TV, a nie prawdziwych naukowców z całego świata

     • @Zenom
      Po pierwsze NIE przyjąłem szczepionki. Po drugie – obowiązek dowodu (wystarczą wiarygodne linki) ciąży na głoszącym daną tezę.
      Zdumiewające, że na tak zacnym forum są ludzie, którzy własne konfabulacje (na mój temat) biorą za fakt, a NIE PRÓBUJĄ w racjonalny sposób ustosunkować się do zagadnienia.

 1. patenty przynoszą zysk – i taki z niego filantrop..
  Dziennikarze, którzy nazywają go filantropem są ignorantami (tu wp.pl). W etyce Killa G. filantropia jest jednoznaczna z inwestycją mającą przynieść wartość doddaną.

  • Nie idzie o pieniadze bo oni maja tyle ze nie sa w stanie ich wydac . Idzie o realizacje zalozonego celu jakim jest przejecie Ziemi na wylaczną wlasnosc a ludzi albo calkowicie zniewolic albo usunąc z tego swiata. Sprawa druga – jesli nie było by patentow byc moze dowiedzielibysmy sie co znajduje sie w szprycy.

  • Nie tylko wp.pl – NCzas przecież także. Co innego cytat, a co innego użycie słowa: filantrop – w jego przypadku, jeśli już, to „filantrop”.

  • Wg tradycyjnego słownika filantrop to człowiek lubiący dobrze czynić ludziom uboższym. W przypadku killa-billa jest jasnym (Kenia), że jego działalność nie ma z tym nic wspólnego. Owszem, w jego osobistym pojęciu może i tak jest, człowiek to istota przewrotna i może sobie wmówić, że np. „tak się nad tobą zlituję, że skrócę ci męki i cię zabiję”, ale obiektywnie dobro nie będzie miało miejsca.
   No, chyba, że przyjmiemy lewacki słownik… Chcę wierzyć, że NCzas robi to z głupoty.

 2. …argumenty filantropa są „okropne” i nie mają podstaw- mają, kasa, kasa i jeszcze raz kasa, z drugiej strony, jak lekarze się obudzą, i będą się leczyć np. amantadyną, to nikt nie będzie brał tego preparatu, to niech go sobie chronią w ściśle określonych i kontrolowanych warunkach

 3. Po pierwsze to bil gejc szczepionkami zajmuje się od kilkunastu jak nie kilkudziesięciu lat, pierwsze swoje eliksiry testował w afryce, ale było tyle trupów i inwalidów że go pogonili, poszukal więc innego rynku zbytu. Po drugie to on jest taki filantrop jak hitler i stalin, też chcieli dawać biednym

 4. Znacie takie milicyjne powiedzenie, że pokażcie mi czlowieka a paragraf się znajdźie. Powiedzenie dr. gejca brzmi, dajcie mi człowieka a szczepionka się znajdzie

 5. Z Gatesa taki filantrop jak z koziej dupy puzon. To jest zwykły kanciarz i oszust, a do tego pasożyt żerujący na ludziach . Ale trzeba wierzyć w sprawiedliwość. Krzywda ludzka jeszcze nikomu na dobre nie wyszła.

 6. Cały czas zachodzę w głowę, po co Gatesowi ta wątpliwa „sława”, której już się nie pozbędzie. Chyba po prostu zgłupiał od nadmiaru powodzenia i nadmiaru pieniędzy. „Nie udźwignął ciężaru sukcesu”, jak to się mówi.

 7. Teatrzyk pokroju dziadka terrorysty w sandałach podpalającego punkt szprycowania, mający skupić większą uwagę na produkcie, który cieszy się gasnącą popularnością wśród kowidiańskiej trzódki mocno przetrzebionej NOP-ami i kremacją licznej rzeszy entuzjastów tajemniczego zajzajeru.

 8. Wszystko ładnie, pięknie, komentujemy sobie, wyjaśniamy, ale prawdziwe zmiany na lepsze, zaczną się dopiero kiedy każdego NWOwca bedzie się traktować jak kiedyś hitlerowca, komunistę. Bo jak do tej pory zgadzmy się potulnie wszyscy na to co robią, a potem już tylko czarna dziura…
  Na początek nie wspierać …

 9. Dlaczego nie można produkować szczepionek na całym świecie?
  Przecież koncentrat coca coli, to też wielka tajemnica, który jest dostarczany przez spec ekipy i przezeń wsypywany gdzie trzeba w fabrykach na całym świecie. Według solennych zapewnień nie zawiera kokainy. Ale co zawiera? Czy gdzieś to zostało przebadane przez NIEZALEŻNYCH?

Comments are closed.