Połowa kraju zaszprycowana, a zakażeń tyle, co rok temu

Obrazek ilustracyjny/Papier toaletowy i szczepienie/Fot. Pixabay (kolaż)
Obrazek ilustracyjny/Papier toaletowy i szczepienie/Fot. Pixabay (kolaż)
Ostatniej doby wykonano ponad 41,7 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym ponad 23,7 tys. antygenowych – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Wykryto 974 nowe zakażenia koronawirusem, czyli dokładnie tyle samo co przed rokiem – mimo pełnego zaszprycowania przeszło 19 mln obywateli.

Resort poinformował, że łącznie przebadano dotąd 20 635 038 próbek pobranych od 20 221 027 osób. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zlecili 4 257 941 badań.

Nowe zakażenia, o których poinformowano w czwartek, dotyczą osób z województw: mazowieckiego (156), lubelskiego (145), małopolskiego (96), zachodniopomorskiego (69), podkarpackiego (65), dolnośląskiego (63), śląskiego (60), kujawsko-pomorskiego (44), łódzkiego (43), wielkopolskiego (42), podlaskiego (41), warmińsko-mazurskiego (40), pomorskiego (39), lubuskiego (30), opolskiego (20), świętokrzyskiego (8).

13 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 11 osób.

Dla porównania, przed rokiem 23 września (środa) pandemiczny resort zdrowia również informował o 974 przypadkach koronawirusa i 28 zgonach „covidowych”, zaś w czwartek 24 września 2020 r. o 1136 przypadkach i 25 zgonach. Wówczas nie rozpoczęto jeszcze akcji szprycowania.

Obecnie w pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 19 mln 320 tys. osób. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi 37 mln 073 tys. 097.

Źródła: PAP/rp.pl

Prenumerata NCZ! z prezentem

15 KOMENTARZE

 1. No przecież tajemnicę owych „zakażeń” wyjaśniliście przecież wczoraj? Mam na myśli te „kreatywne pielęgniarki”, co to „uzupełniały” dokumentację.

  Zakażeń będzie tyle, ile trzeba, aby wprowadzić jakieś „obostrzenia”. Żeby czasem „hołota się nie rozbisurmaniła”.

 2. No i czego niby nie rozumiecie ? Włączcie TV, tam jeden z „Ekspertów” wszystko Wam wyjaśni!
  Za rok, przy wykłuciu 99,99% 4 dawkami, będziemy mieć to samo, no i co z tego. Tak ma być !

 3. Widocznie boi się konkurencji. Gdyby było inaczej, to szpitale byłyby pełne a lud padał masowo, jak przez wieki bywało.

 4. Trzeba uważać z zimnymi napojami, bo łatwo o kowid anginkę i chrypkę, za którą krętacz Ziobro proponuje 5 lat więzienia dla tych, którzy na niego głosowali.

  Obecna klasa polityczna, która od wielu lat robi nas w konia to skończone dno gromadzące się przy wódce na imprezie Mazurka z RMF FM, który robi codzienny cyrk o konfliktach politycznych kolesiów z PIS, PO, PSL i SLD leczących kaca 4 fali po wspólnym obżartstwie bez zasad DDM, obowiązujących tylko wyszczepioną kowidiańską tłuszczę.

 5. No a gdyby pół kraju nie było zaszczepione to zarażeń byłoby dwa razy więcej, nie rozumiecie? A że rok temu nie bylo- to nie są słuszne wnioski bo nie. I nie zadawać pytań!

 6. Przeciez szpryca nie chroni od zachorowania tylko od ciezkiego przebiegu choroby. Zaszprycowany masz taka sama szanse sie zarazic, tylko ze organizm ma przeciwciala i bedzie mial sie czym bronic, dzieki czemu nie urzesz i przejdziesz chorobe lżej i bez powiklan jak blizny i martwica płuc, trwała ngła mózgowa czy problemy neurologiczne. Ale zachorowan powinno byc tyle samo. Tylko łagodniejszych.

 7. Jestem pewien, że gdyby zrobić testy w sejmie, senacie na antyciała, dużej części tej naszej elity politycznej (choć deklarują że byli szczepieni) wyniki byłyby negatywne. Co to oznacza – kłamstwo oczywiście.

  • poziom przeciwcial o niczym nie świadczy, proszę się dokształcić w tym temacie… można mieć duzo przeciwciał i zachorwać,a można nie mieć ich wcale a nie być chorym proszę sobie zgłebić temat odproności nabytej oraz wrodzonej oraz poczytac o komorkach pamięci limfocytach T

Comments are closed.