Dziennikarka TV Republika zadała niewygodne pytania ministrowi. Odcinek spadł z rowerka. „Zerwę pani ten program” [VIDEO]

Ewa Stankiewicz i Piotr Naimski/Fot. screen Twitter
Ewa Stankiewicz i Piotr Naimski/Fot. screen Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Telewizji Republika miał zostać wyemitowany program Ewy Stankiewicz „Otwartym Tekstem” z udziałem sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego. W ostatniej chwili został jednak zdjęty z anteny. Uchowała się tylko zajawka.

Na Twitterze krąży, wypuszczony przez samą Telewizję Republika, zwiastun ostatniego odcinka „Otwartym Tekstem” z Piotrem Naimskim. Ewa Stankiewicz zadaje politykowi serię niewygodnych pytań. Losy programu przewidział jednak sam gość, który – wyraźnie wzburzony – stwierdził proroczo: „Zerwę pani ten program”.

– Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej? – pytała Ewa Stankiewicz.

– To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej, klimatycznej – przekonywał Naimski.

– Czy to nie jest wobec tego samobójstwo, dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach, jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie? – dopytywała dziennikarka.

– Gdyby nie było tych uwarunkowań, które płyną z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania – uparcie obstawał przy swoim polityk.

Na pytanie Stankiewicz, dlaczego, odparł, że powodem jest członkostwo w Unii Europejskiej.

– Byliśmy członkami Unii Europejskiej, jak był prof. Jan Szyszko i pilnował interesów Polski. A może my nie mamy problemu z tym, że taka właśnie aktualnie jest ideologia w Unii Europejskiej, tylko może mamy problem z tym, że ktoś się w Polsce na to właśnie zgodził – sugerowała dziennikarka.

– Rząd Tuska się zgodził na ten kierunek – brnął dalej współpracownik Morawieckiego.

– Kiedy był podpisany Zielony Ład? – pytała Stankiewicz. – To jest kwestia ostatnich kilku miesięcy tak naprawdę – przyznał Naimski. – Kto negocjował Zielony Ład w Polsce? Politykę klimatyczną, kto negocjował? – dopytywała dziennikarka. – Wie pani co, różnie, bo to, rząd w całości, a w szczególności oczywiście Ministerstwo Środowiska i Klimatu – odparł polityk.

– Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, który w tym samym czasie kandydował na sekretarza generalnego OECD – przypomniała Stankiewicz. Reakcja Naimskiego była niezwykle wymowna. – Zerwę pani ten program – żachnął się.

I jak powiedział, tak się stało. Odcinek nie został wyemitowany. Miało się to stać w czwartek o 21:30. Jeszcze po 16 tego samego dnia Telewizja Republika wypuściła zwiastun programu. Decyzja była więc nagła.

Szef Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz twierdził, że program nie ukazał się, bo „nie został oddany do kolaudacji”. – A to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji – tłumaczył w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Czy program zostanie wyemitowany w przyszłości, nie wiadomo, choć można się domyślać. – Co do przyszłości to najpierw muszę program obejrzeć – mówił Sakiewicz.

Źródła: Twitter/wirtualnemedia.pl

38 KOMENTARZE

 1. No to konfederacja ma wszystko żeby odebrać tym synom władzę. Walić w nich jak w bęben. W jednych i drugich. I Nie spieprzcie tego.

 2. Problem z mieszkańcami obszaru między Odra a Wisłą jest taki, że bardzo łatwo i tanio można ich kupić a jak mają duże uszy i nosy, to już w ogóle nie ma problemu.

  • 👹👹👹Jak masz spokój to obejrzyj sobie w lustrze, które jajco wisi ci bardziej, jak będziesz złorzeczył Czechaczkom – kiedy Naimski namawiać cię będzie doregulować sobie kaloryfery o 2 stopnie w dół…👹👹👹

 3. Ale przecież zarówno sam fakt wyłączenia jak i daty były znane dokładnie rządzącym, dekadę wcześniej. Tylko że każda kolejna ekipa wolała nas okradać i twierdzić że „jakoś to będzie” i teraz dopiero okazuje się jak to będzie dla nas bolesne. Niestety reformy w sektorach strategicznych blokowane są przez wywiady innych państw.

  • Żadne „reformy” energetyki pod dyktando globalistów nie są potrzebne. Polska na węglu stoi, słusznie nazywanym na Śląsku „czarnym złotem” i powinna z niego korzystać przez następne setki lat…

   • …Obce wywiady i lokalni zdrajcy nam to uniemożliwiają. To paradoksalne, że PiS z hurrapatriotyzmem na gębach okaże się najbardziej zdradziecką partią ze wszystkich partii rządzących po 1989 r. A nawet po 1945 r. (PZPR polską energetykę jednak zbudował, a PiS ją zniszczy i wpędzi w niewolę uzależnienia energetycznego od Zachodu – głównie Niemiec; PiS – zakamuflowana opcja niemiecka).

 4. Tak nas sprzedają w niewolę suponowani „patrioci”; wcale nie mniej skwapliwie, niż „obóz zdrady i zaprzaństwa” (jak mawia Michalkiewicz).

  PO i PiS to po prostu dwie strony jednej i tej samej — „magdalenkowej” — monety.

 5. Dziennikarka ujawnila korupcje. Tak to wlasnie teraz wyglada. W tym przypadku byl stolek za ustawe czy jaks umowe. Jest to podpisane, jesli urzedas siedzi na tym stolku to wszystko jasne.

 6. Naimski zgłupiał do reszty.Ciekae kiedy durny naród się ocknie i pogoni te grupę. Złodziei ,która inwestuje tylko w sklerotycznych emerytow i patologie jako rezerwuar głosowań wyborczych

 7. Kowidiańska banda zdrajców przystąpiła do gangu Klausa Schwaba, żeby sprzedać suwerenność, niezależność i bezpieczeństwo energetyczne Polski za michę ryżu.

  Bez Norymbergi 2.0 dla konfidentów się nie obejdzie.

 8. Co zrobili Morawiecki i jego ekipa to się waple nie mieści. Zdradą jak Balcerowicza. Sprzedali Polskę za miliardy z UE. Opozycja gadzinówka z PO na czele jeszcze gorszą. Narodowcy by się przydało ale patriotyczne siły bez mediów są bez szans.

 9. Naimski to stojący w drugiej linii (celowo), wyjątkowy [wstawić dowolne] odpowiedzialny za odcinek zniszczenia niezależności energetycznej Polski. Norymberga 2.0 powinna objąć nie tylko odpowiedzialnych za eksterminację biologiczną narodu pod pretekstem walki z rzekomą pandemią, ale również za ruinę gospodarki, w tym energetyki.

 10. Nie chcą smucić suwerena. Pani Ewa Stankiewicz nie pasuje do tej sakiewiczowskiej stajni Wolnego Słowa. Brawo, Pani Ewo!

 11. Nie chcą smucić suwerena więc nie puścili. Pani Ewa Stankiewicz nie pasuje do tej sakiewiczowskiej stajni Wolnego Słowa. Brawo, Pani Ewo!

 12. Nie będzie prądu , wyłączą gówniarzom internet i wtedy tak ich wkurzą ze bedzie rewolta ,na razie mają gry i inne bzdety internetowe to głosują ma różnych lewusow

Comments are closed.