Kim jest teściowa Tuska? To ona doradza szefowi PO-KO

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, współzałożyciel PO Donald Tusk przemawia podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, 3 bm. w Hali Global Expo w Warszawie. (mr) PAP/Wojciech Olkuśnik
Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, współzałożyciel PO Donald Tusk przemawia podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, 3 bm. w Hali Global Expo w Warszawie. (mr) PAP/Wojciech Olkuśnik
#TeściowaTuska była w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych hasztagów na polskim Twitterze. O co chodzi? Kim jest kobieta, która ma ponoć doradzać Donaldowi Tuskowi? Wyjaśniamy.

– Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po Twojej stronie. Nie powinni się tak zachować, ale nie pozbywaj się ich. I tak sporo ludzi PO odeszło za Twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuję. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią. Pozdrawiam Cię serdecznie, Twoja stara doradczyni – takiego SMS-a miał dostać Donald Tusk po słynnej imprezie u redaktora Roberta Mazurka, w której udział wzięli (zamiast być w Sejmie) m.in. politycy PO.

Kim jest „stara doradczyni”? Okazuje się, że to teściowa byłego premiera. Tusk przekonuje, że kobieta często mu doradza. Może to prawda, a może to tylko próba ocieplenia wizerunku polityka, który części Polaków nie kojarzy się najlepiej.

Kim jednak jest kobieta, której ma niby słuchać lider Platformy Obywatelskie i Koalicji Obywatelskiej oraz Europejskiej Partii Ludowej? No więc mama Małgorzaty Tusk, pani Stefania Sochacka z d. Bałchanowska jest… emerytowaną przedszkolanką z woj. świętokrzyskiego.

Co ciekawe – to nie pierwszy raz, gdy pojawiają się informacje, że byłemu premierowi doradza matka jego żony. Słyszeliśmy o tym już w 2013 roku.

Źródło: NCzas, „Super Express”

Prenumerata NCZ! z prezentem

7 KOMENTARZE

  1. Kiedyś jakiś socjolog będzie mógł napisać pracę naukową p.t. „Innowacyjne zastosowanie teściowej jako ocieplacza wizerunku na przykładzie Donalda T.”

    • „Emerytowana przedszkolanka jako doradca aktywatora procesu LGBTyzacji dużego narodu środkowoeuropejskiego”
      „Kieleckie na początku XXI jako teren zasilający państwo w osobowe źródła doradztwa politycznego na przykładzie emerytowanej przedszkolanki”

  2. ale to ma być ocieplanie wizerunku zięcia czy teściowej? no chyba, że jak to w PL, to nie wina Tuska, jak zwykle zwali się na teściową…

  3. Śmioć mi się chce bo miał midas na białym koniu wrócić i kał zamienić w złoto, a tu żopa. Teraz strofuje stolce że się nie upudrowali i fiołkami nie spryskali hłe hłe

Comments are closed.