Sensacyjna TEORIA SPISKOWA. Hitler poleciał do Hiszpanii dzień przed rzekomym samobójstwem. „Przeżył 30 lat po wojnie”

Adolf Hitler, fot. Bundesarchiv, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Adolf Hitler, fot. Bundesarchiv, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Osobisty pilot Adolfa Hitlera przybył do berlińskiego bunkra przywódcy nazistów na dzień przed jego rzekomym samobójstwem i pomógł w ucieczce do Hiszpanii. Taką teorię wysnuto w jednym z filmów dokumentalnych.

Jak wskazują odtajnione wcześniej dokumenty, rząd Stanów Zjednoczonych brał pod uwagę, że Adolf Hitler mógł uciec z berlińskiego bunkra 30 kwietnia 1945 roku. Agentów FBI wysłano do Ameryki Południowej, żeby zbadali rzekome „ślady” Adolfa Hitlera w Argentynie.

Trzy miesiące później, podczas Konferencji Poczdamskiej, Józef Stalin miał wprost powiedzieć prezydentowi USA Harremu Trumanowi, że przywódca III Rzeszy uciekł z kraju.

Harry Cooper przez lata zajmował się badaniem rzekomej ucieczki nazistowskiego przywódcy. Mężczyzna twierdzi, że jest w stanie udokumentować nawet do 30 lat, które Hitler przetrwał po wojnie w Argentynie.

Zdaniem Coopera przywódca III Rzeszy poleciał do Hiszpanii 29 kwietnia 1945 roku. Świadkowie twierdzą, że osobisty pilot Adolfa Hitlera Hanna Reitsch weszła do bunkra. Informacja ta została ujawniona w 2015 roku w filmie dokumentalnym „Adolf Hitler’s great Escape” (ang. Wielka ucieczka Adolfa Hitlera).

Cooper zastanawiał się, dlaczego lekarz i pilot Adolfa Hitlera weszli do berlińskiego bunkra na dzień przed samobójstwem.

Mamy pewne dowody na to, że został (Hitler – przyp.red.) następnie odwieziony do Hiszpanii i Ewa Braun, i Blondi – jego pies – mówił Cooper.

Stamtąd dotarli okrętem podwodnym do Argentyny – dodał.

Wsiedli więc do pociągu na zachód do Estancia San Ramon i zostali tam na zimę – kontynuował Cooper.

Zwolennicy teorii spiskowych często przyjmują, że Hitler przetrwał wojnę, dzięki dziwnym okolicznościom wokół jego śmierci.

Według oficjalnych ustaleń Hitler zastrzelił się w swoim bunkrze, gdy Armia Czerwona wkroczyła do centrum miasta. Najprawdopodobniej ciało zostało spalone i wszelkie ślady zniknęły.

Wiele lat później rosyjskie władze przyznały jednak, że przetrzymują szczątki kości szczękowej z tamtego obszaru. Prowadzone przez Francuzów śledztwo potwierdziło, że kość należała do Hitlera.

W 2017 roku w European Journal of Internal Medicine ukazała się publikacja, w której naukowcy sugerują, że oficerowie SS otrzymali rozkaz spalenia ciała, zanim wojska radzieckie odkryły zwęglone szczątki.

Źródło: express.co.uk

25 KOMENTARZE

  • Taką teorię to mógł wygenerować tylko ktoś nie ogarniających historii i na dodatek o zlewaczałych poglądach. Może też jest to celowy wymysł by zasugerować wbrew faktom że gen. Franco był faszystą

   • Hiszpania była za czasów Franco neutralna! Jeśli chodzi o 2. WŚ.
    Niemcy mieli na Wyspach Kanaryjskich ogromne bazy łodzi podwodnych.
    Bardzo możliwe, że Hitler tą drogą zwiał.

 1. No fajnie, tylko że końcem kwietnia 45′ przestrzeń powietrzna nad Berlinem była całkowicie kontrolowana przez sprzymierzonych. Chyba że mieli niewidzialny samolot. Oczywiście pionowego startu, bo w Berlinie nie było już wtedy pasów startowych.

 2. …dokładnie tak – znane są zeznania świadków lądowania tego okrętu w Argentynie – natomiast co do szczęki – istnieje teoria, że w wyniku przeprowadzonych na Łubiance badań – sama się przyznała, że należy do Adolfa…

 3. Nic nowego że Hitler żył po wojnie w Argentynie bo tam do dziś są miejscowości gdzie żyją Niemieccy naźiści i mają się dobrze a to dlatego że było to sponsorowane między innymi przez rotszyldów tak jak dziś plandemie i wiele więcej złych rzeczy które są robione za pieniądze tej rodziny.

  • A co powiesz na całe miejscowości niemieckich nazistow w Argentynie co do dziś tam żyją i co myślisz że tamci byli sprytniejsi od hitlera a Hitler został i i popełnił samobójstwo i to jest śmieszne a nie to co tam piszesz. A mało tego wiesz ilu inżynierów po drugiej wojnie zabrali do siebie Amerykanie bez kiwniecia palcem. Dalej wierzysz ze hitler był tak głupi i dał się zabić????

 4. Kto wierzy CIA sam sobie szkodzi !!! I to porządnie. Zdaje się, że były prezydent USA też wierzył tej organizacji i jak się to dla niego skończyło ? Wszyscy wiemy

 5. raczej nie wierzę w samobójstwo Hitlera, takie kozaki co bez wahania wydają wyroki na niewinnych ludzi nie chcą umierać. Moim zdaniem Hitlera zabili, a potem sfabrykowali teorię o jego samobójstwie, aby Niemcy mieli lepsze samopoczucie

 6. Srutututu… a stamtąd latającym niemieckim talerzem dotarł do Argentyny gdzie zatańczył wesołe tango.

  Przypomnę, że Pętagon* und NASA niedawno poświadczyły istnienie latających talerzy.
  Podwodnych zresztą też!!!

 7. „Prowadzone przez Francuzów śledztwo potwierdziło, że kość należała do Hitlera.”

  TEGO NIE WIEMY. Wiemy jedynie, że Francuzi powiedzieli, iż „kość należała do Hitlera”. Być może w celu „nierozgrzebywania” całej sprawy i w ogóle „dla świętego spokoju”.

 8. Całkiem prawdopodobne. Jeśli miał możliwość ucieczki to czemu by nie skorzystać. Samobójstwo zawsze zdążyłby zrobić. Jeśli natomiast popełnił samobójstwo to dlaczego ssmani podrzucili ciało sobowtóra Hitlera. Druga kwestia to rzekome szczątki Hitlera. Nie da się spalić zwłok prawie na proch za pomocą dwóch kanistrów z benzyną.

 9. Z dziesięć lat temu o tym gdzieś czytałam. Były wywiady z sąsiadami w Argentynie. Było też jakieś zdjęcie faceta w szarym prochowcu, że to niby Hitler. Nie pamiętam nazwy tej małej miejscowości ale tam żyli także inni Niemcy wg tej relacji. Ten człowiek prowadził ciche życie, nie rzucał się w oczy. Ten kto to pisał nie wykluczał, że to może być Hitler. W tej małej miejscowości żyli też inni Niemcy.

 10. „oficerowie SS otrzymali rozkaz spalenia ciała, zanim wojska radzieckie odkryły zwęglone szczątki” logika mistrzów. Jakie zioło tak działa?

Comments are closed.