Tak wygląda segregacja sanitarna u naszych sąsiadów. Mentzen: „Nie wyobrażam sobie życia w takim świecie” [VIDEO]

Segregacja sanitarna na Litwie/Fot. screen Twitter
Segregacja sanitarna na Litwie/Fot. screen Twitter
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Skanowanie kodów QR z paszportów covidowych przy wejściach do centrów handlowych, siłowni, bibliotek, supermarketów, banków, restauracji i kawiarni, czy punktów usługowych, fryzjerów, kosmetyczek, a nawet uniwersytetów. Tak wygląda „nowa normalność” na Litwie, która od września 2021 roku objęła segregacją sanitarną całe społeczeństwo.

Do sytuacji w tym kraju krótko odniósł się na Twitterze dr Sławomir Mentzen.

„Nie wyobrażam sobie życia w takim świecie. Upadek rozumu i wolności. Kolejny rodzaj totalitaryzmu podnosi łeb” – skwitował.

Od poniedziałku 13 września na Litwie obywatele, którzy nie mają paszportu covidowego, mają zakaz wstępu do wszystkich barów i restauracji, większości sklepów, a także na zajęcia stacjonarne na uczelniach. Dla Litwinów przepustką do „normalności” jest więc zaświadczenie o przyjęciu szprycy, przejściu Covid-19 lub niedawno wykonany test na koronawirusa z negatywnym wynikiem. Paszport covidowy jest tam nazywany „Paszportem Możliwości”.

Tym, którzy go nie posiadają zostało tylko korzystanie z usług gastronomicznych na zewnątrz i małych sklepów sprzedających produkty pierwszej potrzeby. Co więcej, i te miejsca mogą odmówić swoich usług osobom bez paszportów covidowych. Niezaszczepieni nie skorzystają też z punktów usługowych, które wymagają dłuższego niż 15 minut kontaktu z inną osobą.

Segregacja sanitarna spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony Litwinów. Przez kraj przetoczyła się fala protestów.

– Mieliśmy szczepienia wbrew naszej woli. Nawet studenci nie mogą iść na studia, jeśli nie są zaszczepieni. I to pomimo wszystkich skutków ubocznych, ponieważ wszystkie szczepionki są eksperymentalne. Zwłaszcza Pfizer, jest niebezpieczny dla młodych ludzi – mówiła jedna z uczestniczek protestu w Wilnie.

Źródła: Twitter/Polsat News

19 KOMENTARZE

 1. Jesteśmy narodem niezłomnym. Nawet zaszczepieni Polacy stukają się w głowy…
  Brawo Siostry i Bracia.
  ” Lepszy na wolności kąsek lada jaki… niźli z paszportem przysmaki! „

 2. Jeśli, jak twierdzą niektórzy, ,,paszport Covidowy” to znamię Bestii, zaś szczepionką to przygotowany z zamordowanych dzieci eliksir Szatana, polecam sposób różnych Jasiów ze starych bajek. Diabła można oszukać. W tym przypadku za pomocą np. soku z cytryny. Pozytywny test, kwarantanna, i można się cieszyć wolnością. Nie wiem co prawda co będzie za pół roku, ale cytryny z pewnością nadal będą dostępne…

 3. Mickiewicz mając do czynienia z tępymi uczniami w Kownie nazywał ich: ” bo w klasach wyższych są głowy zupełnie żmudzkie (…)”.

 4. Przecież na tej Litwie od tzw. odzyskania niepodległości, cały czas rządzą jawni (nawet nie ukryci) agenci CIA. Jest to chyba jedyny taki kraj na świecie. A przecież ostatnio dowiedzieliśmy się, kto oprócz Chińczyków, kilka lat temu maczał palce w tym laboratorium w Wuhan.

 5. Oczywiscie, ze jest to totalitaryzm.trzeba byc albo ciemniakiem albo na tym zarabiac, zeby tego nie widziec. Ciekaw jestem czy 3 rzeszy zostala zbudowana za pomoca korupcji.

 6. Zamierzają wprowadzić walutę (krypto, blockchain) jako obowiązujący Środek płatności. Ta waluta będzie powiązana z certyfikatem CV19 oraz innymi punktami oceny twojej aktywności (limit CO2..).
  Jeśli nie będziesz miał odpowiedniej oceny to twoja waluta zostanie zablokowana i nie będziesz mógł nic kupić ani sprzedać.
  Patrz patent Micro$oft WO 2020/060606 A1 – powiązanie krypto walut z aktywnością człowieka. Szpryca CV19 to znamię bestii 666.

Comments are closed.