Masowe protesty w całej Europie. Kadry z Włoch, Wielkiej Brytanii i Francji. / foto: screen Twitter: @EliseiNicole (kolaż)
Masowe protesty w całej Europie. Kadry z Włoch, Wielkiej Brytanii i Francji. / foto: screen Twitter: @EliseiNicole (kolaż)
W wielu krajach Europy odbyły się dziś masowe manifestacje przeciw zaprowadzanej na starym kontynencie „nowej normalności”. Protestujący nie zgadzają m.in. na tzw. paszporty covidowe czy obowiązkowe szczepienia.

Kolejny weekend z rzędu w całej Europie odbywały się masowe protesty. We Francji, Włoszech, Holandii czy Wielkiej Brytanii tłumy protestowały przeciwko m.in. obowiązkowym szczepieniom czy tzw. paszportom covidowym.

Francja

We Francji to już kolejna sobota pod znakiem protestów. Liczba udostępnionych w sieci wideo może sugerować, że w tym kraju manifestacje miały najbardziej masowy charakter. Pojawiły się nagrania m.in. z Paryża, Nantes, Saint-Etienne, Nicei, Grenoble, Mulhouse i Bayonne.

Michalkiewicz. The Movie

Holandia

Protestowano także w Holandii. Manifestacja odbyła się w Hadze, czyli mieście, które jest siedzibą holenderskiego rządu, parlamentu i rodziny królewskiej.

Belgia

Manifestacja odbyła się również w sąsiedniej Belgii. Protestowano w stolicy regionu Walonia – Namurze.

Niemcy

W sieci pojawiło się także nagranie z demonstracji za naszą zachodnią granicą. Protestowano w Stuttgarcie, mieście położonym nad rzeką Neckar.

Wielka Brytania

Po raz kolejny już demonstracje odbyły się także w Wielkiej Brytanii. Protestowano m.in. w stolicy Zjednoczonego Królestwa – Londynie. Inna demonstracja miała miejsce w blisko 300-tysięcznym Newcastle.

Włochy

Wiele osób pojawiło się również na demonstracjach we Włoszech. W sieci możemy obejrzeć nagrania z masowych manifestacji, które odbyły się m.im. w Rzymie, Trieście, Mediolanie czy Udinese.

Źródło: Twitter