Flaga ze swastyką zawisła na linii energetycznej. Zestrzeliło ją izraelskie wojsko [VIDEO]

Zestrzelona przez izraelskie wojsko flaga ze swastyką zawieszona na linii energetycznej. / foto: screen: Twitter: @emilykschrader (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Wojsko izraelskie zestrzeliło w niedzielę niemiecką nazistowską flagę, którą nieznani sprawcy zawiesili na linii energetycznej w mieście Beit Ummar na Zachodnim Brzegu Jordanu – informuje „Jerusalem Post”. W starciach z izraelskimi żołnierzami zginęło tego dnia pięciu palestyńskich bojowników.

Flagę ze swastyką wywieszono w pobliżu posterunku izraelskiego wojska. Palestyńczycy czasami używają symboli nazistowskich Niemiec podczas protestów przeciwko Izraelowi i jego działaniom na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy – komentuje portal Times of Israel.

Do ostatniego incydentu doszło w momencie największego od tygodni wzrostu napięcia i przemocy na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu – pisze agencja AP.

Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia w niedzielę w starciach z izraelskim wojskiem zginęło co najmniej pięciu Palestyńczyków. Trzech z nich zastrzelono w pobliżu Biddu na północ od Jerozolimy, dwóch – w okolicach Dżeninu na północy Zachodniego Brzegu.

Izraelskie wojsko potwierdziło, że podczas operacji aresztowania bojowników Hamasu zabito co najmniej pięciu z nich. Zaznaczono, że wszyscy byli uzbrojeni i strzelali do Izraelczyków. Dodano, że dwóch izraelskich żołnierzy zostało ciężko rannych.

Premier Izraela Naftali Benet wydał komunikat, w którym oświadczył, że izraelskie siły działały przeciw bojownikom Hamasu, „którzy w najbliższej przyszłości mieli przeprowadzić ataki terrorystyczne”.

Hamas przekazał, że trzech zabitych w Biddu bojowników było członkami jego zbrojnego skrzydła i określił ich jako „bohaterskich męczenników”.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. Bandyci z Izraela wstydzą się, że ich wzorem są Prusy w latach ’30 i ’40. Jedni i drudzi uważają siebie za nadludzi z tą różnica, że Prusacy pogardzają żydami a żydzi gloryfikują Prusaków w swoich wyobrażeniach.

  2. Pic na wodę fotomontaż. Ciekawe jak oni to zestrzelili nie uszkadając linii energetycznej? Normalnie cuda panie, cuda w tej Palestynie.

Comments are closed.