Dziecko i szpryca/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay/Pexels (kolaż)
Dziecko i szpryca/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay/Pexels (kolaż)
REKLAMA
Portal 24wroclaw.pl donosi, że we Wrocławiu odmówiono kluczowego badania przed operacją rocznej dziewczynce, bo jej prawni opiekunowie się nie zaszczepili. Dziewczynka jest sierotą.

Redakcja 24wroclaw.pl powołuje się na list od czytelniczki. Pani Adrianna opisuje historię rocznej Mai, która została porzucona przez biologicznych rodziców i od urodzenia zmaga się z wieloma schorzeniami.

Dziewczynka w październiku ma być operowana na wadę wrodzoną płata dolnego płuca lewego. Dziecko zmaga się też z guzem śródpiersia tylnego oraz ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej w sercu.

REKLAMA

Do tego, by operacja się odbyła, potrzebne są jednak jeszcze badania. A z tym jest – jak się okazuje – problem.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

21 września Maja miała mieć badanie we Wrocławiu. Z dziewczynką do placówki przyjechała właśnie pani Adrianna.

Nieprzyjemnie było już na samym początku, bo na badanie trzeba było długo czekać. Gdy w końcu przyszedł czas na zbadanie dziecka, to pojawiły się przeciwwskazania.

– Wróciłam z kompletem dokumentów pod gabinet, w którym miało się odbyć badanie Maii. W pewnym momencie Pani doktor, która zgodziła się je przeprowadzić, zapytała przy wszystkich czy ja i moja mama, która była obok mnie jesteśmy zaszczepione. Zaprzeczyłam…. W odpowiedzi usłyszałam, że w takim razie badanie dziecka nie będzie możliwe i mamy sobie iść do domu! Na nic się zdały tłumaczenia, że przecież Maja za kilka dni ma mieć operację, która nie odbędzie się bez zgody kardiologa. Wróciłyśmy do domu 
– pisze pani Adrianna.

Ostatecznie opiekunka zabrała dziewczynkę na badanie prywatne. Okazuje się, że historia małej Mai nie jest odosobnionym przypadkiem. „Do naszej czytelniczki zgłosiły się inne mamy, których dzieci ze względu na chorobę były prowadzone przez tę samą Panią doktor i którym w podobny sposób odmówiono udzielania dalszej pomocy ze względu na brak szczepienia rodziców małych pacjentów” – czytamy na portalu.

Źródło: 24wroclaw.pl

REKLAMA