Co miała przykryć erupcja na Wyspach Kanaryjskich? „Negacjoniści wulkanu” tworzą teorie spiskowe

Wybuch wulkanu Teneguia i szczepionka/Fot. screen YouTube/Pexels (kolaż)
Wybuch wulkanu Teneguia i szczepionka/Fot. screen YouTube/Pexels (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Hiszpanii pojawiają się głosy, że wybuch wulkanu Cumbre Vieja, do którego doszło w ubiegłą niedzielę na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) nie był przypadkiem, ale został celowo sprowokowany.  „To jest spisek. Chodzi o odwrócenie uwagi ludzi od niebezpiecznych szczepionek” – twierdzą „negacjoniści wulkanu”.

„Negacjoniści” mają się „rekrutować” spośród osób sceptycznie nastawionych do mniemanej pandemii i szprycowania, które uważają za niepotrzebne i szkodliwe.

„Negacjonistów wulkanu” jeszcze nie jest wielu, ale wywołują silne emocje i reakcje w sieciach społecznościowych. Uważają, że erupcja wulkanu, która spowodowała konieczność ewakuowania ponad 6 tys. osób i wyrządziła poważne szkody materialne, to wynik makiawelicznego planu.

„Erupcję można sprowokować przez satelity z kamerami wyposażonymi w lustrzane obiektywy teleskopu, ogniskując je na kratery wulkaniczne” – twierdzą.

„Jeżeli przyjrzycie się zdjęciom i nagraniom video zobaczycie, że lawa wylewa się ze zbocza wulkanu, a nie z jego wierzchołka, skąd, jak się wydaje, powinna wypływać. To bardzo dziwne, ta erupcja nie jest naturalnego pochodzenia” – pisze jedna z „negocjanistek” na Twitterze.

Tymczasem erupcja wulkanu Cumbre Vieja jest typu szczelinowego, a nie centralnego (z krateru), tzn. materiał wulkaniczny wydobywa się wzdłuż podłużnych szczelin z wieloma otworami, przez które wypływa lawa.

Inni „negacjoniści” zapewniają, że „erupcje wulkanu sprowokowano, żebyśmy zapomnieli, że prąd jest coraz droższy”.

„Vacuna (hiszp. szczepionka) i volcan (hiszp. wulkan), oba słowa zaczynają się na literę „V” – przypadek? Nie sądzę” – napisał użytkownik Twittera, odnosząc się do „negacjonistów”.

– Ignorancja staje się wartością społeczną, a nawet przybiera pozy wyższości moralnej – grzmiała kanadyjska naukowiec mieszkająca w Barcelonie, Catherine L”Ecuyer, podczas wywiadu w ub. sobotę dla „El Mundo”. – W modzie jest antyintelektualizm – twierdziła.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  1. Takie glupoty jak ta celowo wymysla sie by przykleic je do zwolennikow wolnego wyboru w sprawie wakcyn. Dosc prymitywna ale skuteczna manipulacja

  2. Co ten PAPowski artykuł robi na Nczasie??? Czy wy już wstydu nie macie? Jest rzeczą oczywistą, że te najgłupsze „teorie spiskowe” jak na przykład „płaska ziemia” są w obieg wpuszczane tylko po to, żeby zdyskredytować inne opinie, np. prawdę o WTC. Potem zawsze można powiedzieć, że ci, którzy wiedzą, że 19 beduinów NIE wysadziło WTC, wierzą również w płaską ziemię. Poziom tego portalu drastycznie się obniża.

  3. Z tym wulkanem związana jest ciekawa teoria spiskowa ,ale ,że to Nczas to nie napiszę :).
    W ogóle dzieją się właśnie ciekawe rzeczy o których się nie wspomina.

  4. Jedno jest pewne, wybuchu wulkanu nie spowodowała UE, bo ten wybuch powoduje globalne ocieplenie, z czym walczy UE. Chyba, żeby nie ocieplał klimatu, co jest wielce prawdopodobne, bo gdyby tak było, to Polska dawno już płaciłaby Niemcom, Czechom i Żydom dobrowolne opłaty za emisje gazów wulkanicznych.

Comments are closed.