Koronarestrykcje już w tym tygodniu? Maski na świeżym powietrzu i limity dla niezaszprycowanych

Lockdown, kwarantanna. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Funkcjonująca przy premierze rządu warszawskiego Rada Medyczna zakłada, że najbardziej prawdopodobnym wariantem „czwartej fali” będzie podział Polski na strefy żółte i czerwone. O gotowości rządu na wprowadzenie regionalizacji koronarestrykcji mówiła też wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Kiedy zatem czeka nas powtórka z poprzednich „fal”? Według informacji dziennikarza RMF FM Michała Dobrołowicza, możliwy jest scenariusz, w którym pierwsze koronarestrykcje zostaną wprowadzone już w tym tygodniu.

„Minister pandemii” Adam Niedzielski zapowiadał, że dyskusja o koronarestrykcjach ma się rozpocząć, gdy w Polsce wykrytych zostanie co najmniej 1000 pozytywnych wyników testu na koronawirusa. To zaś może się stać w najbliższych dniach.

Blisko było już w ubiegły czwartek (974 pozytywne wyniki testów), ale dobić do 1000 jeszcze się nie udało.

Z informacji RMF FM wynika, że pierwsze restrykcje w „czwartej fali” miałyby polegać na wprowadzeniu ostrzejszych limitów – tylko dla niezaszprycowanych, ograniczaniu zgromadzeń i imprez lub wprowadzeniu obowiązku maskowania na otwartym powietrzu.

Koronarestrykcje mogłyby jednak obowiązywać nie w całym kraju, a tylko w najmniej zaszprycowanych powiatach oraz tam, gdzie do szpitali trafia najwięcej chorych.

RMF FM przypomina też, że m.in. na Mazowszu już trwają przygotowania do ponownego otwarcia drugiego w regionie szpitala covidowego.

Ma on zacząć działać w Radomiu dokładnie za tydzień – 4 października. W całej 38-milionowej Polsce na oddziałach covidowych leży obecnie 1300 pacjentów.

Źródło: RMF FM

24 KOMENTARZE

  • Nie ma znaczenia. Jeśli trzeba, ilość wykonanych testów (z wynikiem na plus) zostanie dobrana z powietrza. To już jest wojna na całego, a sezon przeziębień oznacza otwarcie szerokiego frontu. Zresztą, można także obniżyc limity (patrz Australia, gdzie „zdiagnozowano” jakieś 800 przypadków w Melbourne i chyba 3 czy 4 zgony).

   Za duże pieniądze poszły na przejęcie świata, aby obeszło się bez starcia na serio.

  • Wojewoda lubelski przesłał w ub. tyg. zalecenia do ZOZ. Każdy zgłaszający się pacjent wykazujący objawy przeziębieniowo – grypowe ma być obowiązkowo testowany na Cov19. I tak zdobywa się odpowiednie wyniki…

 1. Bardzo proszę aby któryś z dziennikarzy sprawdził ilu ludzi leżało na dziesiątka w oddziałach płucnych 2 lata temu a ile leży dziś?

 2. a skąd oni biorą te dane skoro sanepid odsunęli i przejęli jako ministerstwo? Prawdopodobnie jakiś ktoś lub nawet program ustala liczę zakażonych itd bo przecież kto ich kontroluje? oni sami siebie bo nikt nie ma dostępu do baz ministerstwa!Tak dobrze nie wykombinowali nawet w apartheidzie np australijskim!

 3. Z tych 130 to pewnie większość najpierw wysiadywała koronkę/C19 na tele-poradzie, bo po co leczyć od razu, co prawda do tej pory standardem było aby przerywać infekcję jak najszybciej ale noma normalność odwróciła ten standard. Teraz powalamy chorobie najpierw rozwinąć skrzydła…

 4. A tymczasem w Singapurze (niecałe 6 milionów mieszkańców) : 1 939 przypadków zakażeń !!!(nigdy nie było takiego wyniku) , jest tez ogromna dynamika zgonów nie spotykana wcześniej (2-3 osoby dziennie co w przeliczeniu na nasze warunki to ok 15-20 osób dziennie) . Maja 80% wyszczepionego społeczeństwa a za brak maseczki idzie sie do więzienia, w sierpniu masowo podawali preparat.

 5. ,,Z informacji RMF FM wynika,, RMF nie podaje już zadnych informacji dlatego, że uczestniczy w stręczeniu mikstury C-19 i dostaje za to pieniądze. RMF nie jest radiem informacyjnym. Jest kanałem marketingowym pasożytującym na podatnikach. Zresztą mają tam z politykami układziki męsko męskie.

 6. Nie można tym psychopatom na to pozwolić. Wystarczy już tej szopki z rzekomą pandemią. Wara od wolnych Polaków!Inaczej skończy się to polskim wariantem Rewolucji Francuskiej

 7. Dziwię się bardzo idiotom, którzy idą jak barany aby się testować. Nie poznaje Polaków że są tacy głupi. Kiedyś był to naród dumny, waleczny a teraz…..? .Brakuje mi słów.

 8. Bedzie to samo co w Australii. Maksymalne restrykcje w rejonach gdzie ludzie sie nie szczepia, organizuja sie przeciwko. Kovid znika tak szybko jak dany region wedlug nich ma wymagane 70-80% (zgodnie z umowami podpisanymi z firmami farmazabojczymi), jesli nie beda ciagnac tak dlugo jak sie da by uzyskac najwyzszy wynik wstrzykniec.

Comments are closed.