„Nabiałowy zamach” na Macrona w Lyonie. Lewak rzucał jajkiem [VIDEO]

Ochrona zabezpiecza prezydenta Macrona po rzucie jajkiem screen Twitte
„Nabiałowy terrorysta” został zatrzymany przez policję. Ma być aktywistą skrajnej lewicy. Zaatakował prezydenta Emmanuela Macrona jajkiem około pół godziny po tym, jak ten rozpoczął wizytę w ostatnim dniu Międzynarodowego Salonu Gastronomii, Hotelarstwa i Żywności (Sirha) w Lyonie.

Jajo odbiło się od ramienia prezydenta, nie brudząc mu garnituru. „Zamachowiec” ubrany w bermudy, został natychmiast obezwładniony, zakuty w kajdanki i wyprowadzony. Przebywa w areszcie. W czasie rzutu miał krzyczeć: „“Vive la révolution!”

Według wywiadu wewnętrznego jest to aktywista skrajnej lewicy. Macron zareagował na zamach słowami: „Jeżeli ma mi coś do powiedzenia, niech przyjdzie”. Dodał nawet, że później chętnie się spotka z „zamachowcem”.

Wizyta na Międzynarodowych Targach byłą częścią kampanii prezydenckiej Macrona. W Lyonie towarzyszyli mu ministrowie małych i średnich przedsiębiorstw, rolnictwa oraz turystyki. Wystawcy przyjmowali prezydenta raczej ciepło. Ostatnio rząd przygtował małym przedsiębiorcom prezent i zwolnił z podatku „napiwki”, które można opłacać kartą bankową…

To jednak nie pierwszy „zamach” na prezydenta Francji. 8 czerwca Emmanuel Macron został uderzony w twarz. Bezrobotny mężczyzna jest kojarzony z ruchem „żółtych kamizelek”. Został skazany wtedy na 4 miesiące więzienia, wyszedł po 2. Został zwolniony z więzienia 21 września.

Źródło: Le Parisien

Prenumerata NCZ! z prezentem

8 KOMENTARZE

  1. Czy to było jajo przepiórki czy strusia? To jest duża różnica i należy to przeanalizować czy za tym czynem krył się zwykły, pospolity hejt czy było to subtelne, ze smakiem podkreślenie wykwintnego gustu kulinarnego. Czy jajko było gotowane, sadzone, po wiedeńsku czy w koszulce. A może, nie daj boże, surowe. Bee… To są ważne elementy dobrego dziennikarstwa.

  2. Prezydent spotka się z zamachowcem gdy już głowa zamachowca będzie umieszczona w gilotynie – wspaniałym francuskim wynalazkiem.

  3. 1/ dobrze, że te jajeczko było małe i ugotowane na miękko; co by to było, jakby było to jajo strusia, ugotowane na twardo i do tego zamknięte w metalowej puszce, jak te pomidory, co to nimi uderzył poszkodowanego obwiniony – znany skecz; a może nie tylko; tak to powinno być na porządku dziennym;

  4. 2/ wtedy, gdyby leciały jajka, zgniłe pomidory, ziemniaki, buraki i inne owoce i warzywa, „nasi wybrańcy” wiedzieliby na bieżąco, co myślimy o ich rządach lub nierządach; a i rolnikom zaczął by schodzić towar; może u nas wprowadzić taką tradycję?

  5. Niech się cieszy że to nie imigrant. Ci z pontonów (inżyniery) zamist jajami, walą granatami. Ot, to cała zabawa. A trochę dziwne, że lewak lewaka zaatakował.

    • e tam dziwne; a II WŚ – to kto z kim walczył? przecież komuchów (starszych braci) zaatakował socjalista (młodszy brat); przecież jeden i drugi to ci co to z cudzej kieszeni biorą garściami, a potem trochę zwracają i mówią, że to dobrobyt; a masy wierzą w te bzdury;

Comments are closed.