Nauka zdalna tylko dla niezaszprycowanych dzieci? Krajowa konsultant będzie apelować o segregację sanitarną

Zdjęcie ilustracyjne/Uczeń w szkole i szczepionka/ foto: Pixabay/Pexels (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne/Uczeń w szkole i szczepionka/ foto: Pixabay/Pexels (kolaż)
Zaszprycowani uczniowie nie powinni trafiać na naukę zdalną – tak twierdzi krajowa konsultant w dziedzinie pediatrii. Z informacji RMF FM wynika, że swoje stanowisko oraz apel do ministra edukacji i nauki w sprawie zaprowadzenia w szkołach segregacji sanitarnej ma wydać w tym tygodniu.

W Polsce aktualnie ponad 90 proc. szkół prowadzi naukę w trybie mieszanym. Część klas przeniesiono już na nauczanie zdalne.

Krajowa konsultant w dziedzinie pediatrii, prof. Teresa Jackowska, twierdzi, że zaszprycowani uczniowie nie powinni być przenoszeni na naukę zdalną. Ma to również zachęcić do przyjmowania przez nich preparatu.

– Uczniowie zaszczepieni są zabezpieczeni. Taka decyzja zwiększyłaby też wyszczepialność wśród dzieci – mówiła w rozmowie z RMF FM.

– Mam nadzieję, że niedługo dopuszczone do szczepień przeciw koronawirusowi będą także dzieci między 5. a 12. rokiem życia. Wtedy prawo do otrzymania preparatu będą mieli wszyscy uczniowie. Apeluję, żeby wszystkie dzieci zaszczepione chodziły do szkoły, nawet jeśli w tej placówce są zachorowania – dodała.

Zaznaczyła, że nauka stacjonarna jest bardzo ważna także z psychologicznego punktu widzenia.

– Dziecko, które pozostaje w domu, traci bardzo dużo – wskazała.

Rekomendację, by zaszprycowani uczniowie nie byli przenoszeni na naukę zdalną, wydała też Rada Medyczna. „Lekarze liczą, że rząd wprowadzi zmiany zanim rozwinie się jesienny sezon wirusowy” – donosi RMF FM.

Według pandemicznych ekspertów, w jesiennym sezonie grypowym należy szczególnie zwracać uwagę na objawy infekcji u dzieci. Jak bowiem twierdzą, Delta, która atakuje nasz biedny kraj, powoduje więcej zakażeń wśród najmłodszych – a więc również tych, którzy jeszcze zaszprycowani być nie mogą (poniżej 12. roku życia).

Wiele jednak wskazuje na to, że podawanie preparatu dzieciom powyżej 5. roku życia może zostać zatwierdzone już w listopadzie.

Szpryca dla 5-latków tuż tuż? Dr Sutkowski: „Pewnie na początku listopada będzie taka rekomendacja”

Zdaniem krajowej konsultant, póki co rodzice powinni zaszczepić najmłodsze dzieci chociaż przeciw grypie.

– To apel do rodziców, by szczepili swoje dzieci przeciw grypie. Ta szczepionka jest dostępna od 6. miesiąca życia. Przede wszystkim też, jeżeli widzą objawy infekcji, nie zaprowadzać dzieci do szkoły, niech pozostaną w domu, bo sytuacja jest szczególna – mówiła Jackowska.

Źródła: RMF24.pl/NCzas

28 KOMENTARZE

 1. Pamiętam jak opisywał to Grzesiuk w swoich wspomnieniach obozowych. Kapo prowadzili tam akcję wykańczania słabszych więźniów pod hasłem „kąpać, kąpać” 0 w lodowatej wodzie na kilkunastostopniowym mrozie. I tak „wykąpano” w bardzo szybkim tempie wszystkich nie rokujących. Teraz jak słyszę ekspertów „szczepić, szczepić” to mam takie dziwne skojarzenie.

 2. I dobrze. Ciekawe co powiedzą jak im się wyszczepieni pochoróją? Nie będą mogli zwalać na niezaszczepionych.

 3. Lobbystka Big Pharmy, kompromituje się brakiem wiedzy medycznej i prawnej. To zaszczepieni sieją zmutowanymi wirusami. Poza tym wirus dla ponad 99% populacji, zwłaszcza młodych, mniej groźny niż grypa więc chodzi o kasę i zniszczenie zdrowia Polaków.

 4. I tak szczepić do końca tego niewolniczego życia! A co to niby daje? Dwa razy w życiu( mam 47 lat), zaszczepiłem się przeciwko grypie i 2 razy chwilę po szczepieniu zachorowałem na grypę!
  15 lat temu zmieniłem swój styl życia(3 do 4 razy w tygodniu wysiłek fizyczny po min. 1 godz., suplementacja wit. A, B, D3, C + zimne kąpiele lub prysznic ) od tego czasu nie szczepię i póki co nawet kataru nie miałem !

 5. Nękanie dzieci ciąg dalszy….bezprawnie , bezmyślnie, bez podstaw medycznych…ot tak, żeby podtrzymać grozę . Już niedługo dzieci w piórniku będą miały zestaw strzykawek do podania wiadomo czego

 6. Ja w duzej korpo widzialem NOPy po darmowej szczepionce na grype. Nie do udowodnienia, ale wczesniej zdrowe dziewczyny: padaczka, narkolepsja – to takie bardziej widowiskowe objawy. Zero odszkodowan za zludna ochrone przed czyms, co mlode osoby normalnie przechorowuja. A korpo i urzedasy kase chetnie przytula.

 7. czy Polacy nie widzą, że ta banda chce nas wykończyć na różne sposoby? naprawdę trudno to zauważyć? kiedy Polacy się obudzą z letargu? jak będzie za późno i obcy przejmą nasze domy, ziemię i nasze dzieci do swoich niecnych zabaw? kiedy nastąpi przebudzenie? jak nas zaczną lać jak „kangury” w Australii?

 8. Dlaczego krajowa konsultant w dziedzinie pediatrii, prof. Teresa Jackowska tak nienawidzi dzieci, że chce je zmuszać do udziału w eksperymencie medycznym? Kto jej dał stanowisko konsultanta krajowego? Czy badał przy tym ewentualność konfliktu interesu jak to ma miejsce w przypadku wielu członków Rady Medycznej przy premierze Morawieckim?

 9. „Uczniowie zaszczepieni są zabezpieczeni. ”

  Jest odwrornie. Uczniowie zaszczepienie musza byc izolowani. Z dwoch powodow. 1. Sa bardrziej podatni na choroby zalapane od innych, rowniez tych zaszczepionych 2. Sa „superspreaders” i zarazaja inne dzieci i to na dwa sposoby: swoimi wyprodukowanymi „kolcami” i swoimi antycialami wyprodukowanymi w reakcji na „szczepionke.”

 10. Większość tych „profesorów” pozatrudnianych po różnych instytuacjach „naukowych” typu PAN itp… to zwykli nieudacznicy, którzy w prywatnej firmie nie daliby sobie rady. Więc jedyna szansa dla nich aby mieć prestiżową pracę to pójście ścieżką „naukową”. I zupełnie „przypadkowo” tacy ludzi nie są w stanie powiedzieć nic od siebie, niczego nie analizują, nie wyciągają żadnych logicznych wniosków. Polska „nauka” to dno i 5 metrów mułu. Życie naukowe (jedyne) to prywatne firmy.

 11. Zaszczepione do szkoły ??? widać jest zlecenie na grupę do badań ….

 12. To jakieś nowe ZHP dla starych koni?
  Konsultant krajowy – kabaret. Czekam na czuba który ogłosi że jest certyfikowany Nadrabin RP. Nakociło się tych szczekaczy że ogarnąć ich już trudno.

 13. „To apel do rodziców, by szczepili swoje dzieci przeciw grypie.” ciekawe.. wystarczy, że dzieciaki zostaną zaszczepione przeciw grypie, nie musza przeciw kowid?? Czy to oznacza, że w ampułce będzie preparat mRNA tylko z innym nadrukiem??

 14. Teresko, mniej żarcia i puszczania bąków w fotel, a poczujecie się zdrowiej i bezpieczniej.
  A poza tym, należy natychmiast zlikwidować „publiczną służbę zdrowia”.

Comments are closed.