Co z koronarestrykcjami w październiku? Niedzielski: „Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia”

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłasza kolejne przedłużenie lockdownu. Foto: PAP/Leszek Szymański
Minister Zdrowia Adam Niedzielski Foto: PAP/Leszek Szymański
Przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji – dodał.

Szef MZ zainaugurował w Kielcach kampanię #świetokrzyskieNIEhejtuje”. Podczas konferencji prasowej minister był pytany o ewentualne wprowadzenie nowych restrykcji.

Niedzielski przekazał, że w tej chwili nie są planowane nowe obostrzenia.

– W tej chwili, przy tej liczbie zakażeń, nie przewidujemy zmian restrykcji. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie tych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu – powiedział.

Wcześniej „minister pandemii” zapowiadał dyskusję o koronarestrykcjach przy liczbie 1000 wykrytych pozytywnych wyników testu na koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 421 nowych zakażeniach koronawirusem. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 903 655 zakażeń. Zmarły 75 572 osoby z COVID-19.

Źródła: PAP/NCzas

15 KOMENTARZE

  1. potrzebny jest MASOWY bojkot – bez masowego bojkotu i sprzeciwu – zaorzą nas, wyszprycują i zaczipują – jak bydło – cov identification stanie się faktem

  2. Trzeba zrzucać sie na akt. oskarżenia, ministra Niedzielskiego za odpowiedzialność za zgony ludzi spowodowane rozporządzeniami wydanymi przez jego osobę.

    Oraz protestować masowo we wielu miastach. PiS boi się jedynie sądów i ‚wdzięczności’ narodu.

  3. Nic nie trwa wiecznie i rządy psychopatycznych zabójców 150 tys. Polaków też się skończą. Przyzwyczaili się łajdacy, ze nie odpowiadają za szkody ale sprawiedliwość ich dopadnie w ten czy inny sposób.

  4. ,,Przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.” –przy TAKIEJ liczbie należałoby od ręki zamknąć przychodnie,punkty dentystyczne wszelkie czy to prywatne czy na NFZ,Przecież antyszczepy roznoszą wszędzie ,do sklepow co trzeci wpuszczać,,już zond pofolgowal za duzo,a powinien inaczej postępować z antyszczepakami,
    Nie jestemm zadowolony.

Comments are closed.