„Postępowy” aktor amerykański Richard Gere chce zeznawać przeciwko Matteo Salviniemu [VIDEO]

Matteo Salvini. Foto: PAP
Matteo Salvini. Foto: PAP
Były włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini jest oskarżony o sprowadzenie niebezpieczeństwa na migrantów i pozostawienie ich na morzu. W walce z nielegalnym dowożeniem migrantów do Włoch statkami tzw. organizacji humanitarnych, Salvini starał się nie wpuszczać ich do portów.

Stracił stanowisko ministerialne, a lewicowy wymiar sprawiedliwości oskarżył go o stworzenie niebezpieczeństwa dla życia ludzi. Znany aktor Richard Gere angażował się w tym czasie na rzecz dowożenia migrantów do portów Europy i nawet pływał z nimi na okręcie „Open Arms”.

Teraz wykorzystuje swoją pozycję celebryty do bycia świadkiem oskarżenia wobec Salviniego. Cała sprawa jest „ustawką”, która ma zaszkodzić popularnemu politykowi prawicy. W niedzielę 26 września miał zresztą miejsce duży więc poparcia dla jego działań.

Richard Gere ma zeznawać przeciwko niemu podczas procesu zaplanowanego na 23 października w Palermo na Sycylii. „Znam go jako aktora, ale nie rozumiem, jakich lekcji chce mi udzielić” – podsumował deklarację pojawienia się w roli świadka Gere’a, szef Ligi.

Dodał, że poprosi aktora o autograf dla swojej mamy. Jednocześnie skrytykował tych, którzy chcą zamienić proces w spektakl: „Jeśli ktoś chce zobaczyć Richarda Gere, niech idzie do kina, a nie do sądu” – dodał włoski polityk.

Wsparcie celebrytami procesu to rzeczywiście pomysł na nadanie rozgłosu próbie zdezawuowania byłego ministra. Jest oskarżony m.in. o to, że blokując zejście 147 migrantów na ląd „nadużył władzy”. Na słynną wyspę Lampedusa dowiozła ich w sierpniu 2019 roku wynajętym statkiem hiszpańska organizacja Open Arms.

Richard Gere wszedł na pokład Open Arms, by wspierać migrantów. Ta wizyta była wtedy wykpiwana przez Salviniego. Gere znany jest, pomiędzy kolejnymi romansami, ze swojego zaangażowania na rzecz wielu modnych i „poprawnych politycznie” inicjatyw, od Tybetu po prawa „rdzennych Indian” i wegetarian.

Źródło: Valeurs Actuelles

Prenumerata NCZ! z prezentem

8 KOMENTARZE

  1. Niech zaprosi wszystkich do siebie na bank ma że 3 wille i kupę siana to może z nimi żyć a nie ściąga tą nierozgarnięta hołotę do Europy mało miejsc w usa? Niech stawia domy koło siębie i zaprasza cała Afrykę i bliski Wschód tylko do siebie za wlasne pieniądze dziadyga😡

  2. stary pierdziel potwierdza tylko regułę, że ogromna większość aktorów, to idioci, którzy powinni ograniczać swoje wypowiedzi do odtwarzanych ról – a już w żadnym wypadku nie powinni upubliczniać własnych myśli – dla własnego dobra

    • Ja mam teorię, że większość aktorów, czy piosenkarek a szczególnie tych o globalnej karierze są funkcjonariuszami globalistów i muszą wykonywać takie inscenizacje. Pracownicy przemysłu rozrywkowego to zazwyczaj słabi ludzie, obciążeni nałogami, skandalami a oni mają w ręku ich umowy, mają haki obyczajowe, itp.

  3. „Eva Longoria, Anne Hathaway, Richard Gere Among Stars Urging World Leaders to Give COVID Vaccines to Developing Countries” (Eva Longoria, Anne Hathaway, Richard Gere wśród gwiazd wzywających światowych liderów do podawania szczepionek przeciw COVID krajom rozwijającym się)

    Szczepić! Szczepić i odsyłać do Geera! To zamożny człowiek.

  4. alez on wybudowal sobie gniazdko w Ameryce Pld. (nie pamietam gdzie) jako, ze jest buddysta to wszystko na modle ZEN i wlasciwie tam teraz siedzi z jakas mlodka i dwojka dzieci, a zarozumialym idiota byl zawsze.

  5. to my kupą jako świadkowie zeznający przeciwko temu durniowi o spowodowanie niebezpieczeństwa przy organizowaniu przepływania morza pontonem na dzieci i kobiety;

Comments are closed.