Dwie to za mało. Izraelczycy bez trzeciej dawki stracą paszport covidowy

Flagi Izraela oraz szczepionki - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Flagi Izraela oraz szczepionki - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Ponad milion mieszkańców Izraela, którzy nie zaszczepili się trzecią dawką szczepionki przeciwko Covid-19, utraci w niedzielę Zieloną Przepustkę umożliwiającą m.in. udział w zgromadzeniach publicznych.

Wprowadzone w Izraelu zmiany wymagają przyjęcia trzeciej dawki szczepionki sześć miesięcy po otrzymaniu wcześniejszych dawek.

Dokument będzie ważny przez pół roku po upłynięciu tygodnia od przyjęcia ostatniej wymaganej szczepionki. Oznacza to, że w przypadku osób zaszczepionych dwiema dawkami, paszport będzie obowiązywać przez sześć miesięcy od dnia otrzymania drugiej dawki preparatu.

Dane Ministerstwa Zdrowia Izraela wskazują, że ponad 4 mln 700 tys. Izraelczyków otrzymało co najmniej dwie dawki szczepionki, ale tylko 3 mln 200 tys. – przypominającą dawkę trzecią.

Paszport tymczasowy może zostać przyznany osobom z negatywnym wynikiem testu, za który chętni do jego przeprowadzenia muszą jednak zapłacić.

Rząd Izraela ogłosił również, że pacjenci, którzy przeszli chorobę koronawirusową, będą zobowiązani do przyjęcia szczepionki, by otrzymać paszport covidowy. Wcześniej wszyscy ozdrowieńcy kwalifikowali się do uzyskania dokumentu.

Izrael, pierwsze państwo oferujące trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, rozpoczął kampanię wzmacniającą efekt wcześniej oferowanych dawek na początku sierpnia. Początkowo były one dostępne dla osób powyżej 60 roku życia, obecnie po raz trzeci szczepieni są wszyscy chętni powyżej 12 roku życia.

Źródło: PAP

14 KOMENTARZE

  • Przeciętny izraelski Żyd ma dwoje dzieci. Przeciętny izraelski Palestynczyk- sześcioro. Za max 25 lat Żydzi będą mniejszością.

 1. Brawo deBill Wroty .
  Pseudoszczepionka gorsza niz pseudozaraza bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA nanotoksyna retrowirusowa ktora niszczy odpornosc czlowieka i uzaleznia od nastepnej dawki ale nie chroni przed niczym .

 2. Bog trojcu lubit, jak mówią ruscy agenci:)

  No, ale np. godzina ma 60 minut. Uważam, że godny rozpatrzenia jest system 60-tkowy.
  Np. każdy orzyma 60 szczepień, powiedzmy w przeciągu 3 lat, czyli ok. 156 tygodni.
  Co 2-3 tygodnie, przez 3 lata, kolejne szczepienie – razem 60. Wg mnie brzmi racjonaalnie :)))……

 3. No to chyba lepiej sie obyc bez knajpy, bez kina, bez rozrywki, chej tam z tym. Po zarcie musza dac wyjsc i siedziec w domu. Tylko do pracy pewnie tez beda wymagac, cwane szytki.

Comments are closed.