Już jest! Pierwszy trailer filmu „Jedwabne. Historia prawdziwa”. Wesprzyj niezależnych twórców [VIDEO]

Sceny z filmu
Sceny z filmu "Jedwabne. Historia prawdziwa"/Fot. YouTube/Tomasz Sommer ALFA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego traileru filmu „Jedwabne. Historia Prawdziwa”. Zostały już tylko 2 dni zbiórki. Kliknij TUTAJ i pomóż nam w realizacji projektu.

– Szykujemy film na temat zdarzeń w Jedwabnem, zbrodni w Jedwabnem, na podstawie oczywiście książki „Jedwabne. Historia prawdziwa” – mówił redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u dr Tomasz Sommer.

– To jest taka składanka scen, które nakręciliśmy przed dwoma tygodniami, razem z naszymi rekonstruktorami, którzy byli przebrani w specjalne stroje – dodał.

– Jak widać ten film będzie miał zupełnie inny charakter. Zapraszam także do wsparcia ciągle trwającej, ale już dosłownie tylko kilka dni zbiórki. Kończymy zbiórkę na film. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w grudniu powinna być premiera – zachęcał Sommer.

Do końca zbiórki pozostały już tylko 2 dni. Można ją wesprzeć, klikając TUTAJ.

Sommer zapowiedział też premierę skróconej wersji książki „Jedwabne. Historia prawdziwa”.

– W grudniu ta premiera (filmu – przyp. red.) będzie połączona też z wydaniem książki „Jedwabne. Historia prawdziwa” w wersji skróconej – zapowiedział. Książka ukaże się pod zmienionym tytułem.

19 KOMENTARZE

 1. Sami milionerzy w Konfederacji a żebraniną niczym Owsiak się zajmują?
  Szukajta idiotów szukajta, bo na idiotach można dobrze się obłowić!

 2. Wspomogłem via „zrzutka”, tam tez jest jakaś mniej reklamowana „ściepa”.
  Miło by było, gdyby znalazło się coś, czego np. zabrakło w filmie Sumlińskiego.
  Narracja opowieści -owszem, ale jako uzupełnienie.
  A czytelne byłoby – wg mnie – wymienienie na początki w kilku punktach, dlaczego „narracja grossowa” mija się z rzeczywistością, a potem udokumentowanie tego w filmie.

  • Np. pkt. 1. „oskarżenie opiera się na twierdzeniach Sz. Wasersztajna, którego tego dnia nie było w Jedw. Po wojnie został ubekiem, a potem zbiegł do USa. Oskrżenia oparte na jego twierdzeniach przedstawiono jego śmierci, gdy nie można bycło ich zweryfikować” (jakoś tak było wszak). I razem 6 – 8 punktów, by widz mógl zapamiętać, które się poźniej w filmie udowodni.

  • Fajnie, iż twórcy mają odwagę poruszyć ten temat.

   Niemniej jakieś uwagi chyba mozna?
   Użycie rekonstruktorów, być może, może dawać asumpt do oskarżeń o manipulowanie, bo obraz zostaje w pamięci. Pamiętamy opis serialu ży-ameryk-skiego, z 1970 r.? Żołnierze w polskich rogatywkach…. rozstrzeliwujący Ż-ów w getcie, w czasie wojny.
   No i trochę to jedzie B. Wołoszańskim, nie wiem czy ma moc przekonywania.

 3. Oczywiście potencjalny skromny widz, nie „dyktuje” żadań, ale….
  Fajnie by było jakby było coś takiego jak niżej – cytat.
  Niemniej nie w chaosie, nie w szumie informacyjnym, lecz po np. wymieniieniu 6 punktów nieprawdy, co „postaramy sie udowodnić w naszym filmie”, czyli poźniej dowody.
  „Żydowscy świadkowie Jedwabnego – co mówią? Jan Tomasz Gross w swojej książce cytował m.in. Eljasza Grądowskiego, który przebywał w momencie zbrodni…

  • na zesłaniu w Rosji za kradzież patefonu. Tymczasem ignorowane są takie głosy jak te cytowane przez dr Ryszarda Tyndorfa.
   Zamieścił je Tomasz Sommer w ,,Najwyższym Czasie” pod wymownym tytułem ,,Ściąga dla posła Żalka”.”

    • Zakładam, że a) raczej nie mam szans przebicia, tak tylko dywaguję, niemniej jednak jakoś publicznie, b) twórcy/ich wpołpracownicy tu raczej zaglądają, przynajmniej powinni.
     To nie int..ia, nie mają tu pod artykulami 3800 komentarzy, lecz 10-30 komentarzy….

 4. Bez wzgledu na wszystko, ten film jest brakujacym ogniwem do prawdy, o ktora walczymy. Skladka jest podyktowana potrzeba zaplaty za czas i trud, a przede wszystkim za patriotyczna idee skoncentrowania sie na prawdziwej historii, jednoczesnie dyskwalifikujaca syjonistyczna narracje klamstwa i obludy.

Comments are closed.