Szwajcarskie linie lotnicze zwolnią niezaszczepionych

waliza na lotnisku Fot.: Pixabay
waliza na lotnisku Fot.: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Należące do Lufthansy linie Swiss, wprowadziły obowiązkowe szczepienia dla personelu pokładowego. Władze spółki poinfmowały, że od grudnia niezaszczepieni pracownicy muszą się liczyć ze zwolnieniem. Wyjątek dotyczy osób, które nie mogą być zaszczepione z powodów zdrowotnych.

Dwie dawki szczepionki muszą zostać przyjęte najpóźniej do dnia 15 listopada 2021 r. Wprowadzono przy tym wyjątek dla osób, które nie mogą być zaszczepione z powodów medycznych.

Linie lotnicze wprowadziły obowiązkowe szczepienia dla załóg jeszcze w sierpniu. Zgodnie z tą regulacją każdy pracownik musi być w pełni zaszczepiony do 1 grudnia. Powołują się tu na regulacje krajów, do których latają ich samoloty.

Wiele krajów warunkuje zezwolenie na wjazd personelu latającego udokumentowanym szczepieniem przeciwko Covid-19. Na razie ponad połowa pracowników Swiss została zaszczepiona. Stąd i „dokręcenie śruby”.

Osoby „które uparcie nie poddają się szczepieniom, będą musieli liczyć się z wypowiedzeniem umowy o pracę prawdopodobnie pod koniec stycznia 2022 roku. Pracownicy, którzy potrzebują więcej czasu na przemyślenie sprawy, mogliby odejść z pracy na około sześć miesięcy i mieliby prawo do powrotu”.

„Poszukiwane są indywidualne rozwiązania dla członków załogi, którzy ewidentnie nie mogą być zaszczepieni z powodów medycznych” – poinformował rzecznik Swiss.

Według związku zawodowego personelu pokładowego „Kapers”, nie można zakwestionować decyzji Swissa, ponieważ obowiązek poddawania się szczepieniom jest zapisany w umowie o pracę.

Źródło: PAP

26 KOMENTARZE

 1. Hehehehehehe, Angole też cwaniakowali „Poles go home” a teraz mają kartki na benzynę i ocet na półkach jak u nas w stanie wojny jaruzela z narodem :-)))
  Dzisiaj to pracownik grozi pracodawcy, że się zwolni a nie odwrotnie :-)

 2. szwajcarskie linie lotnicze swiss należące do luftwaffe …..korporacje robią co chcą bo statystyczny obywatel to zadłużony półgłówek i na wszystko zgodzi się …elementarz

 3. W nowym zielonym ładzie loty będą i tak ograniczone dla bogatych nieszprycowanych masonów, dlatego zwolnienia są nieuniknione.

 4. Zauważcie że teraz wszędzie głoszą że ma być minimum 80% zaszprycowanych. Jest 8 miliardów ludzi na świecie minus 80% szprycowanych zostaje około 1,5 miliarda ludzi. Część wytrują innymi wynalazkami i zostanie miliard.A więc tyle ile ma zostać według plan . Zgony będą rozłożone w czasie aby ciemna masa się nie zorientowała że jest likwidowana. Tak to nieznani nikomu władcy zrealizują swój plan. Kasa może wszystko.

  • @Marna przyszłość,
   ależ są znani,wszyscy sa z nacji handełesow,tułaczy-eskimosów pustynnych wiecznych, pogonionych zewsząd,gdziekolwiek się pojawili-,więc zatajniaczyli się pod różnymi nacjami,różnymi nazwiskami,ale prawie zawsze zdradza ich gęba,Są wszędzie,w każdym państwie,na ważnych stanowiskach.

  • No to coraz ciężej im chętnych będzie znaleźć. Pamiętam, że Niedzielski z Szumowskim planowali wyszczepić wszystkich dorosłych Polaków. A ostatnio nawet dzieci. Bez rozwiązań siłowych tego nie zrobią. A rozwiązania siłowe mają to do siebie, że mogą skończyć się różnie. Nie koniecznie po linii rządzących.

 5. @Legendarny Prekursor Przymusowych Szczepień dr Josef Mengele 29 września 2021 13:46 At 13:46
  Dla ciebie może być.

  Do kogo to było?

 6. Lot z niezaszczepionym pilotem to będzie rarytas dla bogatych. Bezpieczniej, bez ryzyka zawału i zatoru u prowadzącego maszynę:)

Comments are closed.