Konfederacja chce muru na granicy z Białorusią. „To jedyna opcja” [VIDEO]

Mur graniczny - zdjęcie ilustracyjne oraz poseł Konfederacji Artur Dziambor. / foto: domena publiczna/screen Facebook: Konfederacja (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Trwa szturm imigrantów na polską granicę, bez zabezpieczenia w postaci muru nie jesteśmy jako państwo w staniej jej zabezpieczyć – mówili w czwartek posłowie Konfederacji. Oświadczyli, że skłaniają się ku poparciu wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego.

Poseł Artur Dziambor powiedział na konferencji w Sejmie, że na granicy polsko-białoruskiej mamy do czynienia ze zorganizowaną akcją przerzucania imigrantów przez władze białoruskie.

Ocenił, że polski rząd stracił 30 dni stanu wyjątkowego, które miał na uszczelnienie granicy. – Niestety (rząd) stracił bardzo dużo czasu, ponieważ powinien zająć się budowaniem muru, to jedyna opcja, która mogłaby zmienić bardzo dużo w sytuacji na naszej granicy z Białorusią – stwierdził Dziambor.

Zastrzegł, że nie ma na myśli muru z cegieł. – Ale jednak nie mam na myśli tego śmiesznego płotu żyletkowego, który był forsowany w bardzo łatwy sposób – dodał Dziambor.

Poseł Konfederacji Robert Winnicki ocenił z kolei, że trwa „szturm” imigrantów na polskie granice. – Eksperci mówią, że po białoruskiej stronie może się dzisiaj znajdować ok. 11 tys. osób, które są gotowe do tego, żeby białoruskie służby zaczęły je przerzucać (na granicę) – powiedział Winnicki.

Bez zabezpieczenia w postaci muru, ogrodzenia z prawdziwego zdarzenia (…) nie jesteśmy w stanie jako państwo tej granicy zabezpieczyć. Wzywamy rząd do tego, żeby wydobył się ze swojej nieudolności, nieporadności – powiedział Winnicki.

Wszyscy powinni dzisiaj powiedzieć się za tym, żeby mur na granicy z Białorusią powstał – dodał poseł Konfederacji.

Dziennikarze pytali też posłów Konfederacji, czy w czwartek zagłosują za wnioskiem prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym z Białorusią.

Przedłużyć stan wyjątkowy warto chociażby po to, żeby posłowie Lewicy czy KO nie odstawiali Benny Hilla i rożnych cyrków tam (na granicy). Natomiast mamy ogromną obawę, że te kolejne 60 dni, które rząd dostanie w prezencie zostaną zmarnowane – powiedział Winncki.

Dopytywany, czy Konfederacja w głosowaniu będzie za czy przeciw przedłużeniu stanu wyjątkowego, odparł: „zobaczmy jeszcze jak będzie przebiegała debata (…) natomiast skłaniamy się ku poparciu przedłużenia tego stanu wyjątkowego”.

Rada Ministrów zwróciła się prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią o 60 dni. Prezydent w środę podpisał i przesłał ten wniosek do Sejmu; posłowie będą nad nim debatować w czwartek wieczorem; po debacie zaplanowano głosowanie.

Stan wyjątkowy w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego obowiązuje od 2 września i został wprowadzony na 30 dni. Objęte są nim 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).

Źródło: PAP

45 KOMENTARZE

  • Z Ukrainy przeszło już ok. 1 mln migrantów. I to, jak Merkel – „serdecznie witanych”.
   Przez rząd PiS-u – oczywiście.

   • dla „lemingów innych opcji” – „konfabulaty” coraz bardziej będą pokazywali „prawdziwe oblicze”.
    Jak mówią że wszystkie inne partie to „banda czworga” to oni są takim piątym kołem u wozu… i będą tak się kręcić aby ich było na wierzchu.

  • 👹👹👹Tamtędy «zaimek odnoszący się do miejsca stanowiącego trasę ruchu, postrzeganego jako dalsze (w przeciwieństwie do tędy)!
   Ty „Yyyy”, po opanowaniu już wszystkich liter w alfabecie, zbadaj ich zastosowanie w języku polskim. I to nie na podstawie napisów widniejących nieraz na płotach.👹👹👹

   • Bęcyk, nudzi Ci się? Tak ciągle? Ty jakiś emerytowany belfer jesteś??
    Proponuję – wytykaj rażące błędy, pomniejsze daruj sobie. Świata nie zmienisz.

 1. Tak — ale na granicach z Litwą i Ukrainą także. Jeden dłuuugi taki. Moim zdaniem powinien „zawinąć” nawet na część Słowacji (jeśli nie na całą).

 2. Trzeba było zacząć od całkowitego zamknięcia ruchu z Białorusią dopóki kołchoźnik nie przestanie świrować z beżowymi. Wtedy sami Białorusini pomogą mu się uspokoić jak im zgnije trochę towaru na tirach.

 3. Mam pytanie do posła Brauna ; dlaczego mimo prześladowań za brak maseczki nie zgłosi pan tej sprawy w sądzie? przecież twierdzicie że wszelkie rozporządzenia dotyczące masek są nielegalne i obowiązuje ustawa zasadnicza.

  • Bo to jest gra dla motłochu. Tym bardziej, że tow. Braun korzysta z usług kancelarii prawniczej popuralnej wśród polityków PiSu :) w sumie było by ciekawie.

 4. Mur jest dobrym rozwiazaniem nie tylko przeciwko uchodzca ktorych tylko bedzie przybywalo i to przez wiele, wiele lat ale takze przeciwko choroba przenoszonym przez dziki i inne zwizeta .
  Dotego obrona przed przemytnikami i ogolnie dla bezpieczenstwa panstwa. Izrael pobudowal i sobie chwali.

  • To tylko most powietrzny, bo jaka gwarancja, że Niemcy ich wpuszczą?
   Mogą być też „pociągi pod specjalnym nadzorem”, ale jeśli Niemcy się zobowiążą.
   Ale coś mi się wydaje, że nie o Niemcy chodzi, a o zasiedlenie Polski.

 5. Na rządowej stronie są statystyki wpuszczanych imigrantów, za rządów PiS sprowadzili ponad 70 tys. z samych krajów muzułmańskich, Ukraińcy już idą w miliony legalnych i nielegalnych. Co zbudowali przez ten miesiąc na granicy, kpina te zasieki, które każdy średnio sprawny facet pokona. Kasę MM daje na opozycję białoruską zamiast na zabezpieczenie granic.

 6. Bez przesady. Mur długości setek kilometrów, gdzieś zrobią wyrwę i kto ma przejść przejdzie, ktoś cierpi na nadmiar kasy, weźcie i puknijcie się w czółko. Dogadajcie się wreszcie z Łukaszenką, będzie taniej i efektywniej.

  • Tak, jasne – dogadajcie się z Łukaszenką xD xD xD xD xD xD
   Po to właśnie kupują nowy sprzęt żeby skuteczniej granicę obserwować i natychmiast reagować.
   „Dogadajcie się wreszcie z Łukaszenką” – bua ha ha ha ha ha ha
   Na czym niby to dogadanie się miałoby polegać?!

  • Za czasów ZSRR na granicy z Finlandią (często gęsty las) towarzysze radzieccy tworzyli pasy minowe, ze względu na dużą atrakcyjność Finlandii u ludzi radzieckich.

 7. Nie. Jedyną normalną opcją jest przestać judzić przeciwko Łukaszence i Białorusi i nawiązać normalne stosunki z władzami tego słowiańskiego państwa

  • DOKŁADNIE !!!

   A może tak „konfabulaci” opublikują ile faktycznie wydano wiz dla osobników z Palestyny???
   Warto przypomnieć słowa Romana Dmowskiego – „że niektórzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę” i że „z Polski zrobili sobie paśnik, byle tylko ustawić się gdzieś na płatnej posadzie”

  • Opcja sluszna, ale niezbyt praktyczna. Putin wydal im juz dyspozycje, ze nie warto dogadywac sie z amerykanskimi kolaborantami.

  • Też tak do niedawna uważałem ale niestety baćka chyba zwariował. Albo Putin w końcu znalazł na niego haka i ten robi co mu każe. W obu sytuacjach Polska ma mu niewiele do zaoferowania. Sytuacja się zmieniła.

 8. Jestem za. Tylko jak przekonać tęczowych konfederatow głosujących na tęczowego trzaskowskiego? Konfederaci możecie stracić ten elektorat

 9. Wiadomo że żydokomuna i stalinowcy nienawidzą Polaków żeby nie uprawiać chodu wsobnego to musza sprowadzać różnych egzotycznych gosci

Comments are closed.