W oparach absurdu. Przeciw COVID-19 szczepić będą nawet norki

Norka, koronawirus Źródło: Wikipedia, Pixabay, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Fiński Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych (FIFUR) otrzymał od krajowej Agencji ds. Bezpieczeństwa Żywności warunkowe pozwolenia na rozpoczęcie szczepień norek.

Szczepienia będą przeprowadzane docelowo dwiema dawkami i rozpoczną się w najbliższych tygodniach. Eksperymentalną szczepionkę FurcoVac przeciwko koronawirusowi (jeszcze nie ma pozwolenia na sprzedaż) opracowywano od jesieni 2020 r. na Uniwersytecie w Helsinkach. „Wyniki testów były dobre” – podkreślono.

W magazynach jest około pół miliona dawek preparatów, wystarczających na zaszczepienie wszystkich hodowlanych norek reproduktorów.

Finlandia jest jednym z największych producentów skór futerkowych w Europie. W trakcie pandemii, na fermach w tym kraju, w przeciwieństwie do niektórych innych państw (m.in. w Danii), nie wykryto koronawirusa wśród norek. Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej, monitorowanie i kontrolowanie ferm zwierząt futerkowych, pod kątem rozprzestrzeniania się koronawirusa, ma być kontynuowane w Finlandii do marca 2022 r.

PAP

7 KOMENTARZE

  1. „Finlandia jest jednym z największych producentów skór futerkowych w Europie.” Także Dania i Rosja.

    No to polskie fermy można zagazować. Bo Kałczyński* lubi myszy.

  2. Ile czasu dają tym norkom po tym „dobrodziejstwie”? 2 tygodnie jak w Danii? No tak, lobby sztucznego mięsa i wszelkich innych sztuczności coraz bardziej pracuje nad pozycją swojej korporacji? Wszystko ma być sztuczne i z certyfikatem. Człowiek też…No i o to chodzi, że nie będziesz miał nic w tej „szczęśliwości”, bo wszyscy mają być „szczęśliwi” w tym wielkim obozie…

  3. Jak hodowcy wyszprycują reproduktory to hodowcą zostaną zwierzęta bezpłodne lub martwe. To zagranie klasyczne, hodowcy sami wybiją własne norki!

Comments are closed.