Dożywocie dla sprawcy ataku na synagogę

Żydzi. foto: YouTube
Żydzi. foto: YouTube
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Sąd w Kalifornii skazał 22-latka na dożywocie bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie za atak na synagogę na południu stanu w 2019 roku. Zginęła wówczas jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Do zamachu doszło ostatniego dnia żydowskiego święta Pesach. John T. Earnest wtargnął do synagogi z bronią półautomatyczną; po strzelaninie zadzwonił pod numer alarmowy 911. „Bronię naszego narodu przed Żydami, którzy próbują zniszczyć wszystkich białych ludzi” – mówił.

Podczas procesu zabójca nie okazał skruchy i zdawał się niewzruszony zeznaniami oskarżycieli – relacjonowała agencja AP. Sprawca zamachu miał się inspirować atakiem na synagogę w Pittsburghu w USA z 2018 roku oraz strzelaniną w meczetach w Christchurch w Nowej Zelandii z marca 2019 roku.

Wyrok zapadł w czwartek.

Rodzice skazanego oznajmili, że atak syna jest dla nich zagadką. „Jest nam niezmiernie wstyd, że nasz syn jest teraz częścią historii zła, jakie przez wieki wyrządzano Żydom” – oświadczyli.

(PAP)

20 KOMENTARZE

 1. Jedna osoba zginęła, a trzy były ranne. Czyli został skazany nie za sam atak na jakiś budynek tylko za zabicie człowieka i poranienie trzech innych osób, czyż nie? Jego zaś motywacje jedynie mogą skłaniać do rozważań czy nie posłać go na dożywocie nie do więzienia tylko raczej do wariatkowa dla tzw. „criminally insane”. Bo taka kategoria przestępstwa w Stanach Zjednoczonych istnieje.

  • Aż dziw, że USA się do ciebie nie zwróciły o konsultacje.

   No ale to kraj w upadłości, więc to ich tłumaczy, że radzą sobie na własna rękę.

   • Skąd „ziutowi” przyszło do głowy, że jakieś konsultacje są potrzebne? Absolutnie nie sugerowałem tego, odnosiłem się jedynie do faktu iż niezrównoważone osoby do swych działań, które mają czasem charakter przestępstw, a nawet zbrodni wynajdują najróżniejsze uzasadnienia.
    BTW, z „ziutami” nie pijam bruderszaftu.

 2. „Jest nam niezmiernie wstyd, że nasz syn jest teraz częścią historii zła, jakie przez wieki wyrządzano Żydom”
  Oni sami swojej nacji wyrządzali zło!

  Icchak Kacenelson – Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie.

 3. Oni swieci to za darmo caly swiat ich pedzil nie bo nic nie robili tylko kradli mordowali , podrabiali pieniadze papiery wartosciowe , trucicielstwo burdele sprzedaz Polek do ameryki polud. Do burdeli 19 wiek.

 4. Żydzi aszke-naziści, to jest jedyna największa zabójcza ZARAZA tej przepięknej Planety ZIEMI.
  Najgorsze jest to, że to tałatajstwo rządzi w Naszym kRAJu nadal.

 5. 1.Rodzice wystąpili w obronie swej pracy – ojciec nauczyciel. Odcięli się od syna, nawet od załatwiienia mu obrony.
  Nie czytałem aż o takich reakcjach rodzin seryjnych morderców. Czasem wyrażą współczucie dla pordowanych, potępią syna, który mordował latami (a nie jeden raz), ale nie wytaczają aż takich dział ekspiacji i „lizusostwa” (bo tak widzę).

  • 2. „Earnest’s parents said they raised him and his five siblings in a family, faith and community that rejected hate.”.
   Pięknie. Ciekaw jestem czy środowiska „zaatakowanych”, też na codzień „odrzucają nienawiśc” i tak wychowują swe dzieci, swych wyznawców….

Comments are closed.