Minister zdrowia złożył im propozycję nie do odrzucenia: albo się szczepicie, albo szukajcie innej pracy

Epidemia w Wielkiej Brytanii. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Epidemia w Wielkiej Brytanii. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Pracownicy domów opieki, którzy nie przyjmą obu dawek szczepionki przeciw Covid-19 przed wyznaczonym terminem 11 listopada, powinni „odejść i znaleźć sobie inną pracę” – powiedział w sobotę brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.

Podkreślił, że termin na przyjęcie szczepionki nie zostanie wydłużony, gdyż wymóg ten został wprowadzony ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców domów opieki.

„Jeśli pracujesz w domu opieki, pracujesz z niektórymi z najbardziej narażonych ludzi w naszym kraju i nie możesz zdobyć się na trud, by się zaszczepić, odejdź i poszukaj sobie innej pracy. Jeśli chcesz się nimi opiekować, jeśli chcesz dla nich gotować, chcesz ich karmić, kłaść ich do łóżka, powinieneś się zaszczepić. Jeśli nie zamierzasz się szczepić, to dlaczego pracujesz w opiece?” – mówił Javid w rozmowie z radiem BBC4.

Sektor opieki społecznej ostrzega, że wymóg szczepień może spowodować odejście sporej części personelu, co jeszcze pogłębi istniejący deficyt kadrowy.

Organizacja skupiająca domy opieki, National Care Association, szacuje, że 40 tys. osób może być zmuszonych do rezygnacji z pracy z powodu tego obowiązku, a prawie 80 tys. „nadal znajduje się w strefie zagrożenia”, ponieważ przyjęło tylko jedną dawkę szczepionki.

Według danych publicznej służby zdrowia w Anglii ponad 92 proc. personelu pracującego w domach opieki dla osób starszych przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki, a ponad 84 proc. pracowników – obie.

Datę 11 listopada jako termin, w którym wszyscy pracownicy domów opieki w Anglii muszą być w pełni zaszczepieni, brytyjski rząd ogłosił na początku sierpnia. Są oni na razie jedyną grupą zawodową w Wielkiej Brytanii, od której będzie wymagane szczepienie. Wymóg ten wprowadzono w związku z dużą liczbą zgonów w domach opieki podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa.

We wrześniu Javid mówił, że rozciągnięcie tego obowiązku na personel służby zdrowia jest bardzo prawdopodobne.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

 1. tak samo jak z kierowcami bedzie,

  Kto bedzie wykonywal te prace? Benzyny juz nie ma teraz niebedzie opieki nad starcami, a potem nauczycieli , medykow i innych bardzo potrzebnych ludzi.

  I bedzie dodruk i bezrobocie. Stagflacja…….
  Mało zasobow duzo kasy i mały dochod.

  sraczka i rzyganie jednoczesnie

  • Będzie wielki upadek Wielkiej Brytanii. Tzn. kalifat za 20-30 lat, być może szybciej?
   Brytole mają zbyt wiele na sumieniu, w nieskończoność taka niesprawiedliwość nie będzie mogła trwać. Zresztą jak spora część świata, dawniej cywilizowanego.

 2. Mam nadzieję, że Sajid Javid będzie sam podcierał tyłki pensjonariuszom. W UK brakuje rąk do pracy, zwłaszcza w tak zwanej służbie zdrowia, więc może ich cmoknąć. Za chwile będzie odtrąbiony kolejny kryzys tak jak w przypadku braku kierowców ciężarówek. A tak na marginesie to ci co przyjęli są bardziej niebezpieczni, bo mają obniżoną odporność i mogą zarażać wszystkim, wszystkich.

 3. Dlaczego nie wystarczy że ci starsi ludzie którzy są narażeni przyjmą ten dobroczynny preparat, przecież chroni przed ciężką chorobą ???

 4. Moja dziewczyna pracuje w domu opieki w Szkocji i rzucila papierem od prawnika i juz dali spokoj ze zwolnieniem. Na marginesie niektorzy z pracownikow sie wystraszyli, kolezanja jej, szkotka, 53 lata zaszczepiona 2 dawkami wlasnie dzis w nocy zmarla w czasie snu, pomimo zaszczepienia przeszla covid hakis czas temu i zmarla.

 5. Ale dziady sa poszczepione, to czego sie jeszcze boja? Jak w Kanadzie przez cale lata znikalo cale pietro ludzi , bo umierali na grype, to nikt nie robil afery. Nagle rozdmuchano covid i zrobila sie wielka afera, bo dziady umieraja! W zeszlym roku u kolezanki pierwszy raz nie umarl zaden dziad.

 6. Ale to jest taka nowatorska „szczepionka”, gdzie wyszczepiony podatny jest na zagrożenia od nie wyszczepionych i jeszcze nie mając objawów może zarażać mimo szprycy. Z lekka zmienia to definicje wakacynologii i nie daje osobom wyszczepionym żadnych korzyści ponad możliwości wejścia lub wyjazdu za okazaniem paszportów covidowych. Tu nie chodzi o żadną epidemię, ani jej ograniczenie, ale o totalną kontrolę obywateli

 7. na neon24 jest Raport w sprawie plandemii i piszą w nim, że seniorom w domach opieki podawano lek, który działa podobnie jak pavulon, uspakajający i rozluźniający mięśnie, a potem respirator. To były morderstwa.

Comments are closed.