Kardynał Kazimierz Nycz: „Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety – nie wolno szukać innej definicji”

Kardynał Kazimierz Nycz / Fot. PAP
Kardynał Kazimierz Nycz / Fot. PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
„Nie wolno i nie ma potrzeby szukać innej definicji małżeństwa, czy wręcz redefiniować małżeństwa, ponad to, że jest to w zamiarze Boga związek mężczyzny i kobiety pobłogosławiony przez Stwórcę” – powiedział w niedzielę 3 października w Warszawie metropolita ks. kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski przewodniczył mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej z okazji 70. rocznicy powstania Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Nawiązując do niedzielnej Ewangelii kard. Nycz zaapelował, by podziękować Bogu za „nierozerwalność związku mężczyzny i kobiety”.

„Nawet, jeżeli czasem człowiek współczesny ma problemy z tym, żeby dorosnąć do tych wymagań, które stawia nam Biblia, które stawia nam Bóg – stwórca nieba i ziemi” – ocenił metropolita warszawski.

Według kard. Nycza, „są takie rzeczy, które Pan Bóg nam powierzył”. „Są takie sprawy, gdzie wystarczy sięgnąć do Biblii i odczytać zamiar Pana Boga względem człowieka i względem tego, co człowiekowi powierza w niektórych sprawach. Tak jest w przypadku małżeństwa i rodziny” – stwierdził.

Hierarcha podkreślił, że Pismo Święte uczy nas kilku podstawowych prawd odnoszących się do tego, czym jest małżeństwo. „W opisie obrazowym stworzenia mężczyzny i kobiety – w opisie, który jest pewnym obrazem, wizją autora biblijnego, ale który zwiera pewne jądra prawdy – przede wszystkim czytamy, że człowiek został stworzony mężczyzną i kobietą i posłany do stworzonego przez Boga świata po to, by ten świat przekształcać” – zaznaczył.

Wyjaśnił, że Jezus „podniósł związek mężczyzny i kobiety do godności sakramentu”. „Właśnie stąd dla nas katolików wynikają pewne określone chrześcijańskie zobowiązania. Nie wolno i nie ma potrzeby szukać innej definicji małżeństwa, czy wręcz redefiniować małżeństwa, ponad to, że jest to w zamiarze Boga związek mężczyzny i kobiety pobłogosławiony przez Stwórcę” – zastrzegł kard. Nycz.

„Nie ma potrzeby szukać dla dzieci innego środowiska wychowawczego niż związek mężczyzny i kobiety zamierzony przez Pana Boga. Już nie są dwoje, ale jednym ciałem. Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela” – dodał.

Niby oczywistości, ale w obecnym zwariowanym już mocno świecie, warto te podstawowe prawdy przypominać, choćby ku przestrodze przed różnymi „tęczowymi” postulatami…

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

 1. Bo taka prawda jest , jakoś archeolodzy wykopując szczątki jasno określają płeć męska lub żeńska !!! Tam nie ma 60 płci !!! Nazistowska ideologia lgbt jest po to aby z czasem wprowadzić pedofile aby te lewackie gnioty w polityce mogli legalnie swoje zwyrodniania upubliczniać bez poniesienia konsekwencji !!!! A jak człowiek uważa się za supermena lub króla świata to jest badany psychiatrycznie i uświadamiany….

 2. Kapłan w tym temacie w ogóle nie powinien się wypowiadać! Sprzedali nas jak barany za srebrniki na eksperymenty nazistowskim firmom biotechnologicznym! Jeszcze maja czelność nas straszyć?Za dodatkowa kasę z naszych podatków od PiS organizują punkty szczepień pod świątyniami, wiedząc doskonale że po szczepieniach wielu ludzi umiera na zawały, udary,zakrzepice a jeszcze więcej ma dożywotnio NOP. Ci kapłani to już nie nasi kapłani, zaprzedali się złu!

  • Dlaczego nie w tym temacie? W tym akurat Nycz ma pełną rację, natomiast szkoda, że w innych tematach jest taki bojaźliwy. Wiemy, że to agent SB (czy współpracownik, czy mają na niego haki – tego nie wiem), należy mieć się na baczności.
   A jeśli chodzi o wyszczepienia, to hierarchowie kościoła polskiego (ten znam) okazali się sługami szatana.

   • Uświadamiam: są zniewolenia przez szatana, prowadzenie przez szatana lub postępowanie wg pokus szatana. Tym ostatnim każdy z nas podlega, a czy ulega to zależy już od nas i naszego poddania się Bogu.

 3. No, słusznie, jak najbardziej.

  A co jest słusznego w tym co dalej (cytat niżej)? Ja osobiście nie dostrzegam, a chyba jest to też sprzeczne z historią i zdrowym rozsądkiem, nie wchodzac już w rozważanie teoligiczne.
  „Kard. Nycz: Kościół katolicki, chcąc spotykać Chrystusa, spotyka też judaizm”.

  Demonstrując taką – moim zdaniem – lizusowską służalczość w jednym miejscu, z pewnością nie zdobywa się broni na obronę przed atakami LGBYtcośtam

 4. W filmie dokumentalnym zatytułowanym „Francesco”, w którym przedstawiono podejście papieża Franciszka do różnych kwestii społecznych, głowa Kościoła katolickiego poparła związki cywilne par jednopłciowych.”– Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu upokarzany i marginalizowany, nikt nie powinien cierpieć z tego powodu” – powiedział papież Franciszek

Comments are closed.