Litwin zastąpił picie innym nałogiem i szybko trafił do szpitala

Śrubki
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Lekarze ze szpitala w Kłajpedzie na Litwie w żołądku jednego z pacjentów znaleźli ponad kilogram metalowych przedmiotów. Były to głównie gwoździe i śrubki. Według medyków mężczyzna zaczął połykać metalowe przedmioty, ponieważ postanowił przestać… pić alkohol. No i sobie śrubę dokręcił…

Pacjent zgłosił się do szpitala w Kłajpedzie, skarżąc się na ostry ból brzucha. Lekarze po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego szybko stwierdzili przyczynę bólu. W żołądku mężczyzny znajdowały się metalowe przedmioty, niektóre mierzące nawet do 10 cm długości.

„Podczas trzygodzinnej operacji (…) wyjęto wszystkie, nawet najmniejsze, ciała obce z żołądka pacjenta” – przekazał chirurg Sarunas Dailidenas.

Szpital przekazał lokalnym mediom zdjęcie z tacą chirurgiczną wypełnioną gwoździami i śrubkami. „Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy” – oświadczył tamtejszej prasie główny chirurg szpitala w Kłajpedzie Algirdas Slepavicius.

Zdaje się, że jednak wódka chyba… zdrowsza. Swoją drogą postanowienie abstynencji u tego Litwina musiało być rzeczywiście silne. Mówią, że tonący brzytwy się chwyta, a ten chwytał się już każdego metalu…

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

Comments are closed.