Izrael oskarżył Iran o planowanie ataków na izraelskich biznesmenów

Premier Izraela Naftali Bennet. Źródło: PAP
Premier Izraela Naftali Bennet. Źródło: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Izrael oskarżył w poniedziałek Iran o planowanie ataków na izraelskich biznesmenów rezydujących na Cyprze. Oskarżenia pojawiły się po tym, jak cypryjska policja potwierdziła aresztowanie w Nikozji uzbrojonego cudzoziemca.

Według cypryjskiej prasy aresztowany jest podejrzany o przygotowywanie zamachów na „Izraelczyków robiących interesy na Cyprze”. To obywatel Azerbejdżanu z rosyjskim paszportem, w wieku 38 lub 39 lat.

„Zatrzymano osobę, w której posiadaniu znaleziono pistolet i naboje” – poinformował w poniedziałek szef cypryjskiej policji Stelios Papatheodorou.

Według prasy do zatrzymania doszło 27 września w Nikozji w okolicach punktu kontrolnego łączącego kontrolowaną przez Turków północ miasta z jego południową częścią.

„To był incydent terrorystyczny, zorganizowany przez Iran przeciwko izraelskim biznesmenom mieszkającym na Cyprze” – oświadczył w poniedziałek Matan Sidi, rzecznik premiera Izraela Naftalego Beneta.

„Ten reżim zawsze wysuwa bezpodstawne zarzuty wobec Islamskiej Republiki Iranu” – odpowiedziała irańska ambasada na Cyprze. (PAP)

13 KOMENTARZE

 1. He he he, rusek z pistoletem to na pewno irański spisek. Następnym krokiem będzie oskarżenie Iranu o planowanie ataków na izraelskie żłobki, to bardziej medialne.

  • Będzie odwrotnie według przysłowia o miłości i nienawiści.Dowód z zaprzeczenia zaprzeczeniem.To jest jak przy Efekcie Galatei-samospełniającej się przepowiedni. Zgodnie z efektem Galatei w określonych sytuacjach, pod wpływem czyichś pozytywnych oczekiwań, zaczynamy się zachowywać zgodnie z tymi oczekiwaniami.
   cdn…

   • …Nazwa efektu wywodzi się z mitu greckiego, w którym król Cypru Pigmalion szukał idealnej kobiety. Nie mogąc znaleźć upragnionej żony, stworzył posąg o wszystkich pożądanych atrybutach. Rzeźba była tak piękna, że król zakochał się w niej i nazwał ją Galatea. Miłość Pigmaliona do Galatei urzekła boginię Afrodytę tak bardzo, że postanowiła ożywić posąg. Pragnienie Pigmaliona sprawiło, że posąg ożył i żyli razem długo i szczęśliwie.

 2. To Izrael morduje Irańczyków:
  „To Izrael stoi za zabójstwem irańskiego naukowca zajmującego się programem nuklearnym Mohsena Fakhrizadeha – informuje portal CNN, powołując się na wysoko postawione źródło w amerykańskiej administracji.”

 3. Kojarzy mi się to z III Rzeszą. Przed 1939 r. Niemcy — pod przywództwem Hitlera — też ciągle zgłaszały do rozmaitych krajów jakieś swoje „ale”. Czym się to skończyło — chyba wszyscy wiemy.

 4. A powinien Iran być jak Izrael, bez jakichkolwiek planów po prostu. Wszystko spontanicznie! Na żywioł!

  Na przykład wstrzykiwanie syfu ludziom.

 5. Jakże dziwne koła zatacza historia. Izrael to ciekawy eksperyment pod względem demograficznym, pewnie jeszcze ciekawszy niż Francja. Na razie wzięli do rządu Arabów, żeby dokonać porachunków ze swoimi / z Bibim/. To pierwszy krok do rozwałki Państwa w sumie to rozpoczęła się ta sama historia co w Polsce tylko role są obsadzone inaczej

  • Problem jest w tym że Żydzi mają gdzie uciekać, mają nową Ziemię Obiecaną- m.inn przez PiS. A my?

Comments are closed.