Segregacja sanitarna. W szkołach zaszczepione dzieci bez masek, ale z naklejką

Dziecko w masce i szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Dziecko w masce i szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Austriacka TV Servus podała informację o dość niezwykłym pomyśle na oznaczenie w gimnazjum w Zurychu uczniów zaszczepionych. Zwolniono ich z obowiązku noszenia masek, ale w zamian muszą nosić w widocznym miejscu naklejkę sygnalizującą, że są zaszczepione.

Szwajcaria była krajem neutralnym w czasie II wojny światowej i być może dlatego oznaczanie ludzi nie budzi tam aż tak złych skojarzeń jak w innych krajach Europy. Sanitaryzm prowadzi jednak do społecznych aberracji.

Decyzję władz gimnazjum z Zurychu oceniała w TV psycholog Andrea Hammerer z Salzburga. Jej zdaniem, „prędzej czy później, takie historie zamienią dzieci w psychologiczne wraki”.

Wprowadzanie zasad segregacji sanitarnej i to na poziomie szkoły jest wyjątkową bezmyślnością. Trudno też nie zgodzić się z opinią, że takie znakowanie dzieci wywołuje u nich stres.

Szwajcaria chwali się wskaźnikiem zaszczepienia ponad 58% populacji. Od 13 września obowiązują tu covidowe „paszporty”. Obowiązek okazywania „covid-pass” obowiązuje w restauracjach (poza tarasami), w barach, klubach, teatrach, kinach, bibliotekach, kasynach, na siłowniach, pływalniach, koncertach, czy w Aquaparkach.

Przy wjeździe do tego kraju istnieje obowiązek rejestracji za pomocą formularza elektronicznego i obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na SARS-CoV-2.

Z testu zwolnione są osoby, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zostały zaszczepione pełnym cyklem szczepionki dopuszczonej do stosowania przez Unię Europejską lub Szwajcarię oraz osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zachorowały na COVID-19 i wyzdrowiały.

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobre rozwiązanie,taka naklejka na ubraniu,-wiedziałbym kogo mogę skokodaczyć,bo teraz to mało który daje ,,sygnały”,ludzie są zastraszeni,żądają kodu wyszzczepu,a ja,jak mnie przypili to zasówam szybciutko swoim komarkiem do celu,i nie myślę o żadnych QR kodach-myślę tylko o jednym.

Comments are closed.