„Były dwie stodoły – w jednej Polacy palili Żydów, w drugiej ich ukrywali”. Premiera „Wesela” Smarzowskiego

Warszawa, 05.10.2021. Reżyser Wojciech Smarzowski przed premierą filmu „Wesele” w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie, 5 bm. (mr) PAP/Rafał Guz
Warszawa, 05.10.2021. Reżyser Wojciech Smarzowski przed premierą filmu „Wesele” w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie, 5 bm. (mr) PAP/Rafał Guz
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Były dwie stodoły – w jednej Polacy palili Żydów, a w drugiej stodole ich ratowali – tak Arkadiusz Jakubik mówi o najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego, który być może jest najbardziej antypolską produkcją w historii.

– Ja byłem w tej drugiej [stodole]. Ta druga stodoła niech będzie punktem wyjście do tego, byśmy patrzyli w przyszłość. Tylko o tej pierwszej stodole nie można zapomnieć. Mało tego – nie można udawać, że jej nigdy nie było – plótł na premierze „Wesela” Arkadiusz Jakubik.

Problem w tym, że tej „pierwszej stodoły” rzeczywiście nie było. Więcej na temat będzie można dowiedzieć się z filmu „Jedwabne. Historia Prawdziwa” szykowanego przez środowisko „Najwyższego Czasu!”.

Tymczasem już jutro premiera innego filmu, w którym, wszystko na to wskazuje, powtarzana będzie antypolska propaganda dot. wydarzeń z II wojny światowej.

„Wesele” Wojciecha Smarzowskiego wyląduje w polskich kinach już 9 października, a mainstreamowe media robią wszystko, by nakręcić jak największą popularność tej produkcji.

Czy Polacy to „łykną” i ruszą tłumnie do kin? Po pierwszych zajawkach mogło się wydawać, że film będzie komedią, więc wiele osób przez pomyłkę może pójść na ten film.

Źródło: Onet.pl, NCzas

22 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem Polacy powinni ten film skrupulatnie obejrzeć a następnie masowo występować przeciwko ludziom odpowiedzialnym za jego produkcję i finansowanie z pozwami cywilnymi o wysokie odszkodowania w związku z poniesionymi szkodami moralnymi spowodowanymi przez ten obraz. Ponadto doniesienia do prokuratury w związku z domniemaniem przestępstwa znieważenia narodu polskiego (do 3 lat więzienia).

  • Jak ty nie poprawnie myślisz. Ile to już było tego typu filmideł uderzających w Polaków. Żydówka Holland wiedzie w tym prym i co mam donosić na nią do prokuratury? Winę ponisi minister od takiej ‚kultury’ na którą daje pieniądze moje i Was wszystkich. Nie mam zamiaru donosić, domniemywać ponieważ to byłaby walka z wiatrakami.
   .

 2. Czyli ten Smarzowski w jakiś sposób „uwiarygodnił się” swoim filmem o Wołyniu po to, aby tym skuteczniej wpajać Polakom następnymi filmami „kompleks winy”.

  • „Uwiarygodnił się” głównie z powodu głodu/braku jakiegokolwiek filmu o zbrodniach ukrainskich, przy jeszcze dość spolegliwej postawie tzw. „rządu nadwiśl.” wobec Ukr.
   Film pokazywał nie tylko Ukr i Pol, w latach gdzieś 1939-43, moiał jakby „większe ambicje histrryczne”. To zauważmy: film absolutnie pominął rolę Ż, taką negatywną w latach 39-41 – plotąca bzdety nauczycielka, potem ofiara – bo powieszona, to mocno za mało.

   • Film pominął jakąkolwiek polską samoobronę (jest krótka wzmianka ustna) i jeszcze -czy to nie znamienne – pokazał w filmie „dobrych Niemcow”: oddział niem. ratujący – fakt, że tylko swą obecnością, bez żadnego starania – główną bohaterkę.

 3. Komedią jest to, że ‚polskie bydło’ głosuje na żydowski PiS, który za pieniądze tego bydła kręci takie filmy o nim. Ba, za pieniądze tego bydła utrzymuje cały ten żydowski holyłódź i nawet o tym nie wie, bo kto ma mu to powiedzieć, NCzas?

  NCzas ma ważniejsze sprawy na głowie, np. ochrochać Piłsudskiego, prawda!?

 4. Brawo Pan Wojciech Sumlinski za film Powrot do Jedwabnego .
  Teraz kazdy wie ze w pierwszej stodole Niemcy
  podpalili chyba 160 biednych niewinnych Zydow
  ale do dzisiaj oszczerstwami zrzuca sie
  wine na Polske i Polakow .

 5. Nie mam złudzeń, że ten film będzie tak samo antypolski jak „Pokłosie” Pasikowskiego. A może nawet i bardziej. Przypomnę też, że poprzednie „dzieło” Smarzowskiego „Kler” było wręcz wychwalane przez postępowych publicystów i widzów.

 6. Przecież powszechnie zwłaszcza w polsce wiadomo ,polacy mieli w czasie wojny nieograniczony dostęp do broni która była poprzez Niemców dostarczana naszym partyzantom masowo .Dlatego polacy w jedwabnym wbrew nielicznym tam Niemcom mordowali Żydów – opisałem sen wariata w szpitalu psychiatrycznym

 7. Pójdą, nie pójdą na „pokłosie”, o ile pamiętam, dziatwa szkolna została zagnana.
  Podejrzenia, które wydają mi się uzasadnione co do etniczności tego pana, podjąłem
  a) ze znajomości jako takiej, świata i „świata filmowego” (np. tekst kolegi z roku do B. Poręby: „jesteś jedynym Polakiem na roku..” – a rzecz się działa w Polsce :)

  • b) po obejrzeniu „Domu zł.” – był to 1y tego reżysera, który widziałem.
   Pijana Polska, pełna pijanych Polaków prymitywów – dla mnie to po prostu: Polam (nieistniejący już wprawdzie) i wszystko jasne – co do twórcy, jego etny, intencji…

 8. „Wołyń” był przedstawiany w atmosferze: ważny film dla patriotycznych Polaków.
  Mi jednak zgrzytało co do reż-a, po obejrzeniu „Dom zł”.
  Nie „zawiodłem się”. Jest tam wszak poruszaona historia wojny 1939 r. na Kresach (gdzie np. Brzostowica Mała – zbrodnia?) oraz historia okupacji 19339-1941 r.
  Jedyne quasi”negatywne” spostrzeżenia o Ż, to: Ż. dający wódkę krasnoarmiejcom i nauczycielka plotąca bzdura (potem chyba zabita, po ataku Niemców na ZSRR). Naprawdę – żadne pokazanie.

 9. No ale jak dziś reżyserzy z Europy, dostają szanse zrobienia remake w USA, filmu zrobionego we własnym kraju (jak miał chyba jakiś gruziński reżyser; miał też skandynawski reżyser (szalejący operator pługów śnieżnych, w wersji amerykańskiej: L. Neeson), to może i jemu by dano zrobić film w samym UsA, za amerykanckie pieniądze?

 10. Dlaczego symbolem nie może się stać zbrodnia w Brzostowicy Małej – nawet na jakimś „prawicowym” portalu,, komentator się przyznał, ze o tym nie słyszał.
  To może warto poszukać, nie tylko o Brzost.? i przypominać.
  Zbrodnia na Polakach, jak twierdzi wiki: dokonana przez „Żydów i Białorusinów”, podaje iż dowodził Zusko Ajzik. Mord bez udziału Armii Czerwonej raczej, nawet „nie robili zdjęć”. Prawidziwi „sąsiedzi”.

 11. może warto w końcu nakręcić film „Historia prawdziwa – Jak to było z braćmi Bialskimi?” o tem jak to „walczyli” z Niemcami w czasie II WŚ;

Comments are closed.