Minister chce restrykcji wobec Facebooka: „Potrzebujemy silnej i skutecznej regulacji sieci społecznościowych w Europie”

Cenzura Facebooka. Zdjęcie: wccftech
Cenzura Facebooka. Zdjęcie: wccftech
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Niemiecka minister sprawiedliwości Christine Lambrecht chce zaostrzyć restrykcje wobec Facebooka po doniesieniach na temat jego praktyk biznesowych. „Ostatnie rewelacje dotyczące Facebooka dowodzą, jak pilnie potrzebujemy silnej i skutecznej regulacji sieci społecznościowych w Europie” – mówi.

„W zjednoczonej Europie dotyka to nas wszystkich, gdy sieci społecznościowe ze swoimi algorytmami zwiększają nienawiść i nagonki oraz promują polityczne i społeczne aberracje” – powiedziała Lambrecht w czwartek portalowi RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Ponadto „należy zauważyć, że odwoływanie się do poczucia odpowiedzialności i samoregulacji sieci jest bezskuteczne, a w razie wątpliwości zysk jest stawiany ponad odpowiedzialnością społeczną” – dodała. „Jest to nie do przyjęcia, biorąc pod uwagę siłę rynkową i znaczenie społeczne dużych firm technologicznych”. Dlatego zdaniem niemieckiej minister „ważne jest, aby nałożyć lejce na Facebook & Co. i mocno je zacisnąć”.

„Jednym z korzeni zła jest to, że platformy internetowe stosują spersonalizowane reklamy (…) Chcemy, aby użytkownicy mogli korzystać z usług bez spersonalizowanych reklam i chcemy, aby spersonalizowane reklamy kierowane do nieletnich były zakazane” – stwierdziła minister sprawiedliwości.

Facebook znalazł się ostatnio w centrum uwagi po zarzutach byłej pracownicy i awarii usług, która trwała wiele godzin. Według informatorki Frances Haugens, korporacja przedkłada zyski nad bezpieczeństwo i dobro swoich użytkowników. Szef Facebooka Mark Zuckerberg stanowczo temu zaprzeczył. „To jest po prostu nieprawda” – napisał w mailu do pracowników.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

 1. Banda nieudaczników znowu coś spieprzy… Przecież oni nie mają o niczym pojęcia… Będzie jak z ciastkami w przeglądarce… Mechanizmy do automatycznego blokowania tego były w każdej przeglądarce od lat 90tych… Idioci się za to wzieli żeby nas uszczęśliwić… Teraz na każdej stronie trza się użerać z wyskakującymi okienkami…

 2. Moim zdaniem w ogóle powinno się zabronić korzystania z „cookies”. Wielka szkoda, że twórcy przeglądarek opracowali ten szpiegowski mechanizm.
  Należałoby to w ogóle wywalić ze standardu.

 3. Coś pięknego:)

  Coś tam delikatnie narzucą fejsbukowi, który nadal będzie cenzurował „niedobrych” i wspierał „słuszne myśli” – te same zresztą co pani minister CL.
  Ponadto – przez te same drzwi – wprowadzą nadzorowanie, cenzurę i zamordyzm skierowany przeciw w miarę „wolnościowym” i normalnym portalom.

 4. No no… czasy takie, że prędzej można zaufać kałmukom niż unijnym niemcom.

  Co nie zmienia faktu, że faceback* powinien być uye.any na wsiegda.

Comments are closed.