PiS zdecydowanym liderem. Konfederacja z dwucyfrowym wynikiem [SONDAŻ]

Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 37 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską – 25 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni – 14 proc. – wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Na kolejnych miejscach znalazły się Konfederacja (11 proc.) i Lewica (7 proc.).

Jak wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, „w polskiej polityce mamy okres względnej stabilizacji”. „Swoje poparcie zachowują – z niewielką stratą – PiS i KO. Wciąż bardzo dobrze wyglądają notowania Konfederacji. Bardzo słaby wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań” – napisano.

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt w porównaniu z poprzednim sondażem.

Na Koalicję Obywatelską planuje oddać głos 25 proc. badanych, co również oznacza spadek o 1 punkt procentowy.

Bez zmian poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni – 14 proc.

Na Konfederację głos oddałoby 11 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe.

1 punkt traci Lewica, na którą wskazało 7 proc. respondentów.

Poniżej progu wyborczego znalazły się: Kukiz’15 z wynikiem 2 proc. (wzrost o 1 punkt proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 1 proc. (spadek poparcia o 1 punkt).

Co setny wyborca wskazał również na Porozumienie Jarosława Gowina; oznacza to wynik taki sam jak w zeszłym tygodniu.

Deklarowana frekwencja wynosi 61 proc. – wzrost o 1 punkt w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1090 osób w dniach od 1 do 4 października 2021 roku.

Źródło: PAP

18 KOMENTARZE

 1. ja nadal popieram pana Kaczyńskiego,on mnie dał piniondz,a obiecał że da jeszcze wiencej,to zagłosuje i podpisze sie nawet nogamy.

  • Rozumiem, że to sarkazm, ale jakby co, to jk da Ci nie piniondze a papierki, albo impuls elektroniczny – to nic jego nie kosztuje…

   • Rozumie, że to sarkazm, bo Konfederacja, przy tak głupim narodzie, nie będzie rządzić…chyba, że socjal nie wystarczy na podstawowe potrzeby motłochu i zaczną się zastanawiać o co kaman.

    • Myślę, że partia głoszącą takie tezy jak głoszą liderzy Konfederacji nie rzadzilaby obecnie nigdzie w Europie, a nawet chyba nigdzie takiej partii nie ma. W zachodniej Europie co prawda politycy mówią trochę logiczniej i rozsądniej niż PiS i PO ale są rownie fałszywi i wyrachowani, Konfederacji tam nie ma, tylko sny o powrocie rządów rasistów

    • „Arbeit Macht …voller Bauch”, głupi naród wcale nie będzie musiał czegokolwiek rozumieć wyczuje to instynktownie i będzie pracował dla tych którzy rozumieją. Tak działa normalny ustrój stanów społecznych.

 2. No i mamy co chcemy. A właściwie co chce większość. Jedyny sposób żeby coś zmienić to podatek wyborczy.

 3. Grupa badanych w żadnym stopniu nie była reprezentatywna,wskazuje na to sposób ankietowania,a nade wszystko wynik PSL-u.Każdy kto nie mieszka w wielkim mieście wie,jak silne są rodzinno-biznesowe struktury PSL-u na najniższych szczeblach władzy samorządowej,szkolnictwie,bankach spółdzielczych,lokalnych niewielkich firm zależnych od zamówień publicznych na kwoty bezprzetargowe.

 4. jak wariaci zaczną zamykać kopalnie węgla brunatnego to Konfederacja może mieć w najbliższych wyborach wynik dwucyfrowy z 2 lub 3 z przodu….tak róbcie dalej wariaci hahahahah

 5. To badanie świadczy tylko o jednym, o poziomie zidiocenia przez ostatnie 30 lat Polaków. Ci którzy głosowali za zdrajcami okrągłostołowymi powinni się zapaść pod ziemię…i nie nazywać się Polakami.

 6. A w mateczniku pisu – Nowym Sączu miałem przedwczoraj wypadek na motocyklu, to tacy miłosierni chrześcijanie uczciwi, prawilni i sprawiedliwi, że żaden się nawet nie zapytał czy wszystko ok. A przejechało z 50 samochodów. Świadków też zero, sprawca uciekł z miejsca wypadku. Dobrze, że mam pamięć fotograficzną, to po numerze go policja dojechała.

 7. poczekajmy do nowych cen energii i ich wpływu na inflację. wtedy to nawet śmieci najniższego szczebla społecznego głosujące na piss, zjebro i tego trzeciego zaczną zadawać pytania.

Comments are closed.